1

Temat: kąpiel noworodka

Witam, wiem że zły dział. Ale nie wiedziałam gdzie umieścić post.  Szukam pomocy odnośnie kąpieli. Dopiero to wszystko przede mną, jestem w 8 miesiącu ciąży, już niewiele zostało. Znalazłam artykuł w którym się dowiedziałam jakie niezbędne akcesoria są mi potrzebne , ale nie znam sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji. Polecicie mi coś?

2

Odp: kąpiel noworodka

Każde dziecko inaczej reaguje, znam przypadki, że drogie kosmetyki uczulały, a tańsze nie... Więc dopiero sprawdzisz je na dziecku...

3

Odp: kąpiel noworodka

[quote=summerlove]Każde dziecko inaczej reaguje, znam przypadki, że drogie kosmetyki uczulały, a tańsze nie... Więc dopiero sprawdzisz je na dziecku...[/quote] dokładnie, ja bym kupiła pierwsze w brzegu lub te dedykowane dla dzieci i sprawdziła jak maluszek na nie reaguje

4

Odp: kąpiel noworodka

Niestety ,byłam po cesarce z cieknącą ropą z rany i nie mogłam się schylać .Mój mąż przejął kąpanie syna dwa tygodnie, a później ja kąpałam

5

Odp: kąpiel noworodka

Jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli małego dziecka, to mogę Ci polecić emolienty do kąpieli, o których możesz przeczyta. Każde swoje dziecko kąpie w emolientach, bo dzięki nim nie mają podrażnionej i przesuszonej skóry ciała, a przed rozpoczęciem ich stosowania moje dzieci miały z tym spory problem. Produkty mają fajny, przyjazny skład, nie mają zbędnej chemii, która jest dostępna w większości kosmetyków nawet tych dla dzieci.

6

Odp: kąpiel noworodka

Poszukaj może na  portalu parentingowym, odpowiedzi na swoje pytania. Mają tam sporo ciekawych artykułów dotyczących pielęgnacji dziecka. Sprawdź, może akurat na coś przydatnego trafisz.

7

Odp: kąpiel noworodka

Z naturalnych metod czytałam o łagodzącej kąpieli z dodatkiem siemienia lnianego. Łagodzi np. AZS.

8

Odp: kąpiel noworodka

Są mamy, które uważają, że codzienna kąpiel dziecka mu szkodzi i robią to np. raz na 3 dni, tylko zmieniając w międzyczasie bieliznę i ubranka smile Co o tym myślicie?

9

Odp: kąpiel noworodka

Warto obserwować skórę dziecka i kąpać tak często jak tego wymaga. Są też chusteczki do higieny, żeby na bieżąco czyścić skórę w skuteczny sposób.

10

Odp: kąpiel noworodka

Chusteczki odradzam; są pełne chemii która zostaje na skórze dziecka!