1

Temat: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Cześć big_smile

Wiem, że to brzmi jakoś... cóż, bardzo nietypowo, ale mam trzydzieści lat i nigdy nie przekłułam sobie uszu. Mieszkam w Krakowie, mam parę dobrych salonów kosmetycznych pod nosem, ponoć świetny jest Dermline - na swojej stronie ( www. dermline.pl ) mają naprawdę fajną ofertę.

Nie w tym rzecz jednak - koleżanka mnie nastraszyła, że to bardzo późno na przebijanie uszu po raz pierwszy, że to się powinno robić w okresie dorastania i w ogóle yikes Wiem, że to może być głupie, ale chciałabym spytać, czy któraś z was przebijała już uszy - i jeśli tak, to czy robiła to tak późno?

2

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Ja też nie i nie zamierzam:)
Ale pewnie nie odmówią jak pójdziesz:)

3

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Ja sobie sama przebiłam w wieku 15 lat. Niby było ok, ale teraz jakoś jeden kolczyk sięga mi trochę niżej. Jestem niemal pewna, że przez całe czas było równo. Czy to możliwe, że to się zmieniło? sad

Nie słyszałam, żeby były jakieś przeciwwskazania do przebijania uszu w wieku 30+. Przecież niektórzy kolczykują sobie różne miejsca i to w różnym wieku.

4

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Według mnie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o przebijanie uszu. Faktycznie częściej przebija się  uszy małym dzieciom, ale nie jest to jakąś regułą . Możesz sobie je spokojnie przebić jeśli chcesz smile

5

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Lepiej późno niż za wcześnie tongue Nie rozumiem przekuwania uszu u małych a nawet malutkich dzieci. Moim zdaniem to trochę niebezpieczne.

6

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Wydaje mi się,że nie ma żadnej wyższej granicy wiekowej

7

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Jak dla mnie to powinna być decyzja dziecka, a nie że mamy i ciotki lecą przebijać dziecku uszy... Ja nie przebiłam bo nie chciałam i na szczęście nikt mnie nie zmuszał.

8

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

Dziecko musi mieć chociaż te 6-7 lat, żeby mu przekłuć uszy...

9

Odp: Czy jest jakaś granica wiekowa przebijania uszu?

A może lepiej jak jest małe to nie będzie pamiętać traumy...