76

Odp: Dietetyk - porady

Mam pytanie z innej beczki: czy kasza jaglana bardzo się różni np. od jęczmiennej pod względem wartości odżywczych i walorów zdrowotnych? Czytałam Pani artykuł na portalu i tak mi się nasunęło, czy one nie są podobne?

77

Odp: Dietetyk - porady

Oj.... dopiero dotarłam do tego pytania smile
Jeśli chodzi o różnie są dość duże wyłącznie w przypadku błonnika, którego w kaszy jaglanej jest znacznie więcej, natomiast zwartość minerałów jest zbliżona. Jeśli chodzi o samą kaszę jęczmienną najzdrowszy jest pęczak smile

78

Odp: Dietetyk - porady

fajne cenne wiadomości można tu poczytać.

79

Odp: Dietetyk - porady

Czy poleca pani jakąś specjalną dietę przy SM ,czy wszystko jeść ?

80

Odp: Dietetyk - porady

> dietetyk medyczny napisał/a:

> Oj.... dopiero dotarłam do tego pytania smile
Jeśli chodzi o różnie są dość duże wyłącznie w przypadku błonnika, którego w kaszy jaglanej jest znacznie więcej, natomiast zwartość minerałów jest zbliżona. Jeśli chodzi o samą kaszę jęczmienną najzdrowszy jest pęczak smile


Też jem dużo kasz teraz, jak przeczytałam, że ziemniaki działają zapalnie na układ pokarmowy...

81

Odp: Dietetyk - porady

Z kasz lubię tylko jaglaną. To chyba jedyna z kasz jaka mi podchodzi. Ale, że ziemniaki mogą działać zapalnie na układ pokarmowy to nie miałam pojęcia o tym. Wiem, że niezdrowe są ziemniaki w których zaczęły już wyrastać białe pędy.

82

Odp: Dietetyk - porady

A ja lubię gryczaną, koniecznie z sosem mięsnym lub grzybowym  i suróweczką smile

83

Odp: Dietetyk - porady

Nie jem kasz, wolę ryż:)

84

Odp: Dietetyk - porady

U mnie królują warzywa i owoce, a węglowodanów zbożowych jem coraz mniej.