26

Odp: Jak często się badać?

Badać trzeba się regularnie. Nie można przesadzać ani w jedną ani w druga stronę. No i trzeba ( co jest bardzo ważne ) co roku chodzić do ginekologa.  Moja znajoma po 3 porodach dostała skierowanie do kliniki [url]http://premium-medical.pl/rewitalizacja_pochwy_warszawa.html[/url]  na mały zabieg. I ma nadzieję, że po tym zabiegu jej komfort życia bardzo się podniesie smile A słyszałam, że pracują tam sami specjaliści.

27

Ja robię raz na dwa lata najważniejsze badania.

28

Zdecydowanie badać się raz do roku podstawowe badania krwi. Jeżeli nasz coś boli więcej niż 3 tygodnie od razu badania jakieś usg czy rtg zależności co boli. Jeżeli chcecie pomóż możecie oddawać krew parę razy na rok tam zawsze robią komplet badań więc przyjemne z pożytecznym.

29

Ja robię badania raz na 2-3 lata, na razie to wystarcza, a jak mnie coś zaniepokoi to nie będę czekać tylko od razu sprawdzę, czy to nic poważnego...

30

No ja myślę, że takim dobrym nawykiem jest robić badania raz w roku. Takie kompleksowe, z badaniem krwi. Oczywiście jeśli chodzi o ginekologa to raz na rok jest absolutnym minimum. Nie powinno się tego zaniedbywać. To jest czasem kwestia życia i śmierci, więc nie zaniedbujmy!

Ostatnio edytowany przez Ogorkowa (2015-06-17 19:48:35)

31

Ja byłam na takich badaniach 2 miesiące temu, jest coś, co trzeba poprawić, ale ogólnie były dobre i nie martwię się na przyszłość. Za jakiś rok je powtórzę.

32

Ja podstawowe badania robię co pół roku, a do dentysty czy ginekologa chodzę raz w roku, chyba że jest konieczność częstszej wizyty. Myślę, że to dobre rozwiązanie.

33

U mnie to tak średnio wychodzi raz albo dwa razy w roku jak rzeczywiscie czuje sie wybitnie przemeczona i ewidentnie organizm domaga sie "czegos". W tamtym roku bylam raz w maju. Teraz mysle zeby isc jakos wlasnie na wiosne. Diagnostyka z tego co widze odpaliła znowu akcje droga do zdrowia zestaw badań za polowe ceny wiec pewnie szkoda byłoby nie skorzystac zwlaszcza ze wyniki mozna pobrać online z zaleceniami lekarza

34

Ja sie badam co 4-6 miesięcy mniej wiecej, glownie u mojej endo.

35

Kurczę... ja to raczej chodzę dopiero wtedy, kiedy wyraźnie mi coś dolega hmm

36

Niby badania krwi powinno się robić co rok, ale ten czas tak szybko mija... Ja robiłam w 2016 ostatnio, to już prawie 3 lata!

37

Prawda. Jak się coś odłoży, to nawet się nie obejrzymy, a już mija termin. Mam tak z cytologią. I z dentystą. Potem i potem. Ostatnio zerkam na datę wyników i zdziwienie, że to już tyle czasu. Do dentysty z dziąsłem idę prawie rok...

38

Raz w roku to tak dokładnie według mnie powinno się przebadać.

39

To racja powinno się badać, tylko czy tak chętnie dostajecie na wszystko badania? Często jak coś chcemy, to i tak kończy się że trzeba płacić. Dlatego jak ja mam nie wiem ile czasu tracić, chodzić i po kolei wszystko sobie badać, to w szpitalu Medicover w Warszawie załatwiłam wszystko w 1 dzień. Wykupiłam sobie screening czyli przegląd stanu zdrowia. Szeroka diagnostyka, rezonas, usg, bardzo dużo tych badań. Zostałam dokładnie przebadana i mam spokój na jakiś czas.

40

Raz na rok wystarczy zbadać krew, no i przegląd zębów, ginekolog - to podstawa nawet jak nic nie boli.