1

Temat: Przesądy o pogodzie

Czy z Waszych obserwacji i doświadczeń sprawdza się, że jak np. leje to małżeństwo będzie nieszczęśliwe? Znacie inne związane z pogodą?

2

Odp: Przesądy o pogodzie

z moich obserwacji się sprawdza, byłam na weselu gdzie lał deszcz i małżeństwo dość szybko się rozpadło.

3

Odp: Przesądy o pogodzie

A co do innych to podobno jak lekko pada to Boże błogosławieństwo i to też raczej się sprawdziło

4

Odp: Przesądy o pogodzie

Trzeba też uważać żeby suknia się nie zabrudziła przed oczepinami bo to źle wróży...

5

Odp: Przesądy o pogodzie

Jak leje deszcz to młoda nieraz w życiu będzie płakać przez męża...

6

Odp: Przesądy o pogodzie

Ja nie miałam słońca, troszkę popadało, jestem z mężem już 10 lat (ogólnie), 5 lat po ślubie i jesteśmy bardzo szczęśliwi. Nie wierzę w przesądy.

7

Odp: Przesądy o pogodzie

Przesądy to wymyślone bajki z czasów jak ludzie nie mieli mediów i schodzili się na pogawędki.
Czy ktoś udokumentuje ten fakt jakąś mądrą książką czy artykułem?
W Polsce niestety nadal są gusła, wróżby, co jest dla chrześcijan nawet grzechem.
Dla ateistów mogą być śmieszne po prostu.
To takie szeptane ,,,wieści" z dawnych wieków.
Nie wierzcie w przesądy pogodowe, kochajcie i pielęgnujcie miłość smile
Wtedy przetrwa wszystkie burze i będzie słonecznie oświecać Wasze życie smile

8

Odp: Przesądy o pogodzie

przesądy pogodowe nie dotyczą tylko wesel, ale i pogrzebów, komunii i wszelkich możliwych uroczystości, nie bardzo w nie wierzę, ale trochę rozumiem, tych co sugerują się pogodą... moja kuzynka ma szczęście do deszczu, bo jej pierwsza komunia, ślub i wreszcie chrzciny dziecka - wszystko w strugach deszczu, na brak powodzenia w życiu jednak nie narzeka smile

9

Odp: Przesądy o pogodzie

bzdury i jeszcze raz bzdury.
mamy XXI a średniowiecze i pogoda naprawdę nie wiele ma wspólnego ze szczęściem małżeńskim.

10

Odp: Przesądy o pogodzie

Istnieje tez wiele powiedzeń związanych z pogodą:

Gdy ostatek maja słonko grzeje, to czerwcowe siano deszcz poleje

Jaka pogoda na św. Urszuli, w takie zima przyjdzie koszuli

Świętej Barbary po lodzie to Boże Narodzenie po wodzie

Kiedy styczeń najostrzejszy, wtedy roczek najpodlejszy

Kiedy w marcu deszczu wiele, nieurodzaj zboże ściele

Gdy jesień zamglona – zima zaśnieżona

11

Odp: Przesądy o pogodzie

Te powiedzenia są z bardzo dawnych czasów, kiedy nie było jeszcze telewizji
i badania pogody. Wtedy ludzie sami tworzyli bajki, często rymowane smile

12

Odp: Przesądy o pogodzie

Ja tam w takie bzdurki nie wierzę. Jak tu ktoś pięknie napisał - dbajmy o miłość, a będziemy szczęśliwi smile

13

Odp: Przesądy o pogodzie

w każdym przesądzie jest źbło prawdy .Ja niestety ,ale wierzę w te przesądy.

14

Odp: Przesądy o pogodzie

Na koleżanki ślubie także padał deszcz i pomimo ,że 3 lata przed ślubem chodzili ,to po 2 latach się rozeszli .

15

Odp: Przesądy o pogodzie

Na to chyba nie ma reguły ,moja szwagierka miała ładną pogodę .a małżeństwo jej krótko trwało ,może z 5 lat sad,szkoda mi tylko dzieci ,bo one to przeżyły .

16

Odp: Przesądy o pogodzie

Też tak słyszałam ,ale nie znam takich nowożeńców co w deszczu brali ślub, jak ktoś sobie przeznaczony to będzie długo ze sobą żyć smile

17

Odp: Przesądy o pogodzie

Moja siostra brała ślub w deszczu (i przy baaaardzo brzydkiej pogodzie) i jest ze swoim mężem już 15 lat. Dla wielu nie jest to może długi staż, ale dla mnie to ogromny sukces dwojga ludzi (i zawsze lepsze to niż kilka miesięcy i rozwód alb separacja)  wink

18

Odp: Przesądy o pogodzie

Eee tam,
takie gadanie to co ma być to i tak będzie niezależnie od tego czy pada czy świeci słonce, czy może jeszcze inny rodzaj pogody będzie. Trzeba być po prostu realistką, jak jest zimno to trzeba ubrać czapkę, bo jak nie to zachorujemy - a pewnie ktoś kto wierzy w przesądy powie że jak jest zimno to nie powinno się wychodzić z domu... big_smile

19

Odp: Przesądy o pogodzie

Z moich obserwacji wynika, że jak pada deszcz, to ludzie mokną.

20

Odp: Przesądy o pogodzie

A ja byłam na takim gdzie lało okropnie a małżeństwo jak trwało tak trwa więc nie ma co patrzeć na takie rzeczy, w końcu to pogoda, rzecz od nas niezależna.

21

Odp: Przesądy o pogodzie

Też nie wierzę w przesądy i bardzo nie lubię przesądnych osób: popluj, nie chwal bo urzekniesz, nie dziękuj, nie to, nie tamto... Ciemnogród.

22

Odp: Przesądy o pogodzie

[quote=gozdzikowa]Z moich obserwacji wynika, że jak pada deszcz, to ludzie mokną.[/quote]
hehe, w punkt :-D
tez nie wierzę w przesady ;-)

23

Odp: Przesądy o pogodzie

W przesądy nie wierzę, ale ciekawie czasem poczytać wink Z pogodą najwyżej można się martwić czy ludzie nie zmokną właśnie, choć ogółem dziewczyny i tak często zbytnio się tym przejmują, nawet te rozsądnie myślące. Tzn. nie ma co przekreślać śluby np. jesienią tylko z tego względu, bo ostatnio mamy taką pogodę, że i latem potrafi padać bez przerwy.

24

Odp: Przesądy o pogodzie

Może nie przesądy, ale strasznie podoba mi się, jak niektóre rośliny potrafią pokazywać zbliżającą się pogodę. smile

25

Odp: Przesądy o pogodzie

moja mam potwierdza, że na burzę ma buuurzliwe życie z moim ojcem wink widać to, ale są zaraz ze sobą 26 lat.