26

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Spróbuj kąpieli w krochmalu do kąpieli - skóra od razu sie uspokaja, wiec i dziecko jest spokojniejsze i moze zasnąć bez drapania. W tej linii sa jescze np pianka do kąpieli, tez super produkt, albo balsam, który u nas sprawdza sie znakomicie

27

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Odkąd wypróbowałam krem barierowy  od razu przestawialm sie na całą linię, bo wreszcie coś pomaga na świąd i podrażnione, czerwone plamy - skóra się wycisza, uspokoja się uż po jednej aplikacji. Czasem tez sięgam po piankę do mycia zeby wzmocnić bariere ochronna skóry po kapieli smile

28

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Zobaczcie emulsję do kąpieli. U mnie bardzo się sprawdziła i jest używana regularnie. Skóra nie jest po niej przesuszona i nie swędzi. Oczywiście, swędzenie może oznaczać również alergię i konieczność podania odpowiednich leków.

29

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Również bardzo dobrze znam te kosmetyki, mam w domu 2 dzieci z AZS i bywało bardzo cieżko, jak oboje mieli nasilone objawy. Skóra nie tylko była sucha i swędziała, ale też pojawiały się wieczne wysypki, suche czerwone plamy, a nawet rany, jak dzieci w nocy się drapały. Nie chciałam ciągle ich smarować sterydami, zwłaszcza, że już i tak biorą na co dzień leki na alergię. Testowałam różne emolienty, przekonały mnie świetnym składem i naprawdę jestem zadowolona z ich działania. Skóra poprawiła swój wygląd. Dodatkowo dzieci sa spokojniesze a dzięki temu i ja wiedząc że jest im lepiej

30

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Czasem swędzenie to po prostu objaw alergii np. po zjedzeniu czegoś uczulającego, nie tylko AZS tym się objawia

31

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Emolienty są najlepsze, wyciszają objawy AZS czy alergii.

32

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Spróbowałabym tak jak piszą dziewczyny powyżej emolientów. U nas super sprawdził się płyn do kąpieli - emolient więc naturalny i bezpieczny. Bardzo szybko nawilża skórę oraz likwiduje uczucie podrażnienia i swędzenia skóry. Sprawdza się idealnie jeżeli chodzi własnie o dzieci

33

Odp: Swędząca skóra u dziecka

A może to ubranie ma jakiś uczulający składnik...?

34

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Najważniejsze to nie drapac skóry bo to pogarsza sprawę....