1

Temat: Jakie krople na zmęczone oczy?

Jakie krople na zmęczone oczy?
Przy długiej pracy przy komputerze? Co ciekawego możecie podpowiedzieć?

2

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja robię sobie okłady z rumianku, albo nawet z torebek zaparzonej czarnej herbaty

3

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Też coś takiego robiłam, ale gdzieś mi się zapomniało, dzięki:)
Jeszcze przy okazji przypomniałaś mi o maseczce z ogórka na oczy - fajnie odżywia.
A w miedzyczasie dostałam tez niezłe, więc zaczynam miesiąc doprowadzania wzroku do porządku:)

4

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Stosuję Visine w razie potrzeby, ale ciągle to nie polecam, chyba że ktoś ma duży problem... Ale to raczej temat dla okulisty niż do samodzielnego leczenia...

5

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja nie mogę używać kropli. Jak bolą mnie oczy to nakładam waciki nasączone naparem ze świetlika.

6

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Okłady z torebek herbaty, rumianku są dla mnie pomocne ,a czasami lubię okłady z ogórka zielonego zrobić

7

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Wszystkie z grupy tak zwanych sztucznych łez.
I wtedy regularnie je stosować, szczególnie gdy pracujemy przy komputerze

8

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Nie używam żadnych kropli ,ale lubię na parę minut się położyć zrobić sobie masaż oczu i położyć zimne okłady na oczy .

9

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja używam Optive Fusion, są bardzo dobre.

10

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja często stosuję krople Hydrobalance. Dostępne są w każdej aptece bez recepty.

11

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Krople z hialeye są dobre, starczy 3 razy dziennie zakraplać. Polecam wszystkim z zespołem suchego oka, pracującym przed komputerem czy przy klimatyzacji wink  Oprócz tego jak długo siedze przed komputerem przykładam wieczorem zimną łyżeczkę albo kompresy z rumianku

12

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja do tej pory stosowałam Lacrimal, dopóki nie zmieniłam okularów na takie przystosowane do pracy przy komputerze. Teraz oczy mi się tak nie męczą i nie mam tego okropnego uczucia pieczenia, ilekroć wyjdę z pracy, a do niedawna tak było codziennie. Dlatego może czas iść przebadać wzrok i sprawdzić, czy nie trzeba zmienić albo wyrobić okularów? W końcu od pracy przy komputerze oczy będą się psuć i nic się na to nie poradzi (chyba, że się zmieni typ pracy).

13

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Rumianek niestety często uczula, lepsza będzie czarna herbata, albo żelowy okład chłodzący. Krople bez konserwantów też polecam, osobiście stosuję hialeye free, najlepsze smile Szczególnie dla alergików wink No i mimo tego, że nie zawierają konserwantów, to mogą być otwarte aż pół roku, co jest ekonomiczne, bo nie musze ich wymieniać co miesiąc.

14

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

A czy jak zażywam tabletki na oczy - lutezan (jest z luteiną i cynkiem) to wystarczą od czasu do czasu domowe metody (np. rumianek) czy też sprawić sobie krople? W sumie czuję poprawę mimo tego że dużo siedzę przed komputerem w pracy. Dzięki za radę.

15

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Krople ze świetlika polecam smile

16

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Sporo siedze przed kompem przez co mecza mi się oczy. Czasami sięgam po krople nawilzajce hialeye dzieki ktorym przychodzi uczucie ulgi. Nie podrazniaja oczu jeszcze bardziej a moge szybko wracac do pracy.

17

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Polecam wypróbować naturalne sposoby takie jak okłady z rumianku, a jak to nie pomoże to udanie się do specjalisty. Jeśli oczy są zmęczone, bo je nadwyrężamy to może przydadzą się okulary. Optyk pomoże Ci dobrać odpowiednie okulary.

18

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

wystarczy nawet sól fizjologiczna, ważne by stosowac regularnie

19

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

No nie do końca, ja próbowałam soli fizjologicznej. Nie dość, że użycie tych mini ampułek niewygodne, to jeszcze efekt na kilka minut i dalej pieczenie, suchość i piasek pod powieką, więc to nie to samo co porządne krople do oczu. U mnie sprawdzają hialeye free, bez konserwantów, 2-3 razy dziennie zakropię i po kłopocie.

20

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja jedynie jak coś się dzieje to solą fizyczną a tak to idę na kontrole do okulisty do spektrum. Wtedy wiem co brać aby pomogło albo co mi dolega. Z oczami nie ma żartów i na własna ręke jakiś kropel nie ma co brać lepiej się upewnić.

21

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

> adriana15 napisał/a:

> Ja jedynie jak coś się dzieje to solą fizyczną a tak to idę na kontrole do okulisty do spektrum. Wtedy wiem co brać aby pomogło albo co mi dolega. Z oczami nie ma żartów i na własna ręke jakiś kropel nie ma co brać lepiej się upewnić.

Chyba solą fizjologiczną smile A tak na poważnie, to z solą też nie powinno się przesadzać.

22

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

W ogóle dobrze jest brać dodatkowe suplementy, by wzmocnić cały organizm, a takze i oczy. Ja sobie biorę takie https://www.allecco.pl/zomax-30-tabletek-powlekanych-zdrowe-oczy.html tabletki i nawet poprawił mi się wzrok.

23

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Ja mam niedrogie i całkiem skuteczne

24

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

Na zmeczone oczy to przede wszystim trzeba brac luteine.

25

Odp: Jakie krople na zmęczone oczy?

A moze lepiej obok kropli zdecydowac sie tez na łykanie codziennie luteiny? Na zmęczone oczy samo nawilzenie nie zadziala i nasz wzrok potrzebuje "dopalacza" ktory poprawi ich stan