1

Temat: Makijaż dla okularnic!

Czasem sie zastanawiam jakich kosmetyków powinny używać dziewczyny, kobiety które noszą okulary, przecież każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie!

2

Odp: Makijaż dla okularnic!

ja noszę okularki, jak mi się soczewki kończą albo płyn, więc przeważnie tak pół na pół, ale żadnego specjalnego makijażu nie robię

3

Odp: Makijaż dla okularnic!

Jak jeszcze nosiłam okulary to trochę na ten temat czytałam. Makijaż nie musi się bardzo różnić od tego, który robią sobie kobiety nie noszące okularów, ale czarna kredka na powiekach nie jest mile widziana. Szczególnie jeżeli jest się krótkowidzem. Ponieważ okulary pomniejszają oczy, tak jak i czarna kredka, także należy rozjaśniacz oczy, żeby wydawały się one większe.

4

Odp: Makijaż dla okularnic!

Moja koleżanka nosząca okulary miała tylko jeden problem - bardzo płaską twarz, w związku z czym każde okulary znajdowały się tak blisko niej, że nie mogła tuszować rzęs, bo się przyklejały do okularów.

5

Odp: Makijaż dla okularnic!

Nie wiem czemu, ale niektórzy uważają, że kobiety noszące okulary muszą malować się inaczej.Nosze okulary i maluję się tak jak dziewczyny bez okularów.Maluję oczy kredką, eye-linerem, cieniami, używam rożnych tuszy( pogrubiających, wydłużających). Makijaż nic nie koliduje z noszeniem okularów.Wcale szkła tak szybko się nie brudzą, a rzęsy nie przyklejają mi się do szkieł.Mam astygmatyzm krótkowzroczny a normalnie się maluję, takze dziewczyny nie przejmujcie się jakimiś zakazami.

6

Odp: Makijaż dla okularnic!

Alena - makijaż nie koliduje, nikt nie mówi o żadnych zakazach, ale w zależności czy masz plusy czy minusy Twoje oczy wyglądają inaczej zza szkieł - są optycznie mniejsze lub większe wink
ja też się malowałam "normalnie" bo ... guzik mnie to obchodziło wink a od 3 lat noszę soczewki, wiec już w ogóle się nie przejmuję ani wadą ani makijażem smile

7

Odp: Makijaż dla okularnic!

Ja również noszę okulary. I powiem szczerze, że okulary nieco mi "zakrywają" makijaż, odchodzi on jakby na dalszy plan i jest zwyczajnie mniej widoczny. Mam słabą wadę wzroku i słabe szkła, więc ani specjalnie nie pomniejszają ani nie powiększają oczu. Dlatego też po prostu wykonuję nieco mocniejszy makijaż, żeby był widoczny zza okularów. Żadnych innych trików nie stosuję, uważam, że nie są mi potrzebne wink

8

Odp: Makijaż dla okularnic!

oj ja bym chętnie pooglądała takie makijaże smile

9

Odp: Makijaż dla okularnic!

Kamyczku zapraszam do mnie na bloga wink
Chyba się pokuszę niedługo o notkę na temat makijaży dla okularnic, bo widzę, że cały czas dziewczyny szukają informacji na ten temat smile

10

Odp: Makijaż dla okularnic!

Rodzynka1989 do Ciebie zawsze chętnie:)
mało na blogach takich specjalnych porad:)

11

Odp: Makijaż dla okularnic!

możesz się malować jak każda dziewczyna, okulary przecież nie są po to żebyś nie mogła się malować

12

Odp: Makijaż dla okularnic!

[quote=lonsia1]możesz się malować jak każda dziewczyna, okulary przecież nie są po to żebyś nie mogła się malować[/quote]
widać, że nie nosisz okularów wink
nikt nie mówi o całkowitej rezygnacji z makijażu, ale zasady są różne w zależności od kształtu oraz wady wzroku wink

13

Odp: Makijaż dla okularnic!

Tu na pewno dobre są hipoalergiczne tusze, nie podrażniają oczu

14

Odp: Makijaż dla okularnic!

A ja nosząc okulary nie używam tuszu, jedynie podkreślam powieki cieniem

15

Odp: Makijaż dla okularnic!

Może przy okularach, dla równowagi warto postawić na fajna szminkę? smile

16

Odp: Makijaż dla okularnic!

Okulary nie wykluczają przecież makijażu oczu...

17

Odp: Makijaż dla okularnic!

Można zrobić permanentny makijaż oczu