1

Temat: Mieszkanie - kupno czy zamiana, rynek wtórny czy pierwotny?

Cześć smile
przeprowadzam się z mężem w okolice Wrocławia i planujemy zakup mieszkania od dewelopera. Szukamy mieszkania nowoczesnego, w spokojnej okolicy ale jednak z bardzo dobrym dojazdem do miasta, np. [url=http://arbetdeweloper.pl/]siechnice mieszkania[/url]. Zastanawiamy się, jednak co lepsze – nowe mieszkanie od dewelopera czy jednak coś z rynku wtórnego. Proszę o opinie w tym temacie.

Ostatnio edytowany przez spryciulka (2017-11-26 13:44:33)

2

Odp: Mieszkanie - kupno czy zamiana, rynek wtórny czy pierwotny?

Taniej jest na rynku wtórnym, wszystko zależy od tego ile możecie i chcecie na nie wydać

3

Jak tak naczytam się o różnych problemach na forach budowlanych, to chyba jednak wolałabym kupić mieszkanie z drugiej ręki. W takim mieszkaniu wiadomo już jakie są jego plusy i minusy, a ewentualne błędy konstrukcyjne i inne niedogodności wynikające z winy projektanta zdążyły już wyjść na jaw. W nowym mieszkaniu jeszcze nie wiadomo, co nas zaskoczy.

4

Sprawdźcie dokładnie dewelopera, jeśli miał już jakieś wcześniejsze inwestycje to najlepiej po prostu zapytać mieszkańców, czy nic się tam nie psuje i nie sypie. Od nowego dewelopera nic bym nie kupowała.

5

Pod względem cenowym, przynajmniej na początku taniej wyjdzie mieszkanie na rynku wtórnym. Z tym że może się zdarzyć, że spotkają cię dodatkowe koszty związane z ewentualnymi remontami. Na pierwszy rzut oka, nawet możesz nie zauważyć że coś w takim mieszkaniu jest do zrobienia, a potem się okazuje, że trzeba trochę kasy na remont wydać. W przypadku mieszkania z rynku pierwotnego, takich problemów nie będzie.

6

Koniecznie trzeba pamiętać o porządnym ubezpieczeniu mieszkania... To daje naprawdę dość duże bezpieczeństwo smile Ciekawe oferty są np. tu https://strzezdom.pl/

Ostatnio edytowany przez dzagodaa90 (2018-01-22 20:34:18)

7

To prawda bo nigdy nie przewidzisz co może się stać. A we Wrocławiu warto poszukać mieszkania na osiedlu Nowe Miasto Różanka, nie jest tam wcale tak drogo a położenie osiedla idealne, wokół jest dużo zieleni i blisko Odra

8

My zdecydowaliśmy sie na zakup nowego mieszkania, bo chcieliśmy go urządzić po swojemu. Niedawno się tam przeprowadziliśmy, a w transporcie i w całej przeprowadzce pomogła nam firma Wiki z Warszawy. Wszystko udało się załatwić w jeden dzień.

9

Ja stawiam na nowe. Jest pewność, że nikt wcześniej tam nie mieszkał, większa dowolność jeśli chodzi o wystrój itd. Bardzo podobają mi się mieszkania tego dewelopera https://red-co.net/ i byłam juz oglądać smile

10

Nowe znaczy drogie, ja bym się nie pchała w wielkie kredyty na 30 lat, żeby zapracować się na śmierć zanim dotrę do końca jego spłaty....

11

Mnie także zależało na tym, aby zamieszkać blisko miasta, ale wybrałam trochę inną lokalizację. Skorzystałam z usług dewelopera Lokum Invest z Krakowa. Poleciła mi go koleżanka, bo stwierdziła po własnych doświadczeniach, że buduje on dokładnie i bezusterkowo. Wiadomo, że czasem się zdarzy jakaś drobnostka, którą trzeba poprawić, ale nie jest to nic wielkiego. Dom z inwestycji River park prezentuje się idealnie zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Mogę się cieszyć już w pełni własnymi czterema kątami.