1

Temat: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

W Polsce działa wiele fundacji, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują dokonania Fundacji prowadzonej od 1993 roku przez Jurka Owsiaka. W jej zadaniach statutowych znajduje się pomoc dla chorych poprzez doposażanie szpitali w potrzebny sprzęt, na który brak środków z budżetu państwa. i choć korzystają z niego także dorośli pacjenci, to zawsze priorytetowym celem dla Fundacji była pomoc dzieciom.
Jakie macie spostrzeżenia i doświadczenia na temat działań tej Fundacji? Czy włączacie się w jej działalność? Może byliście już jej wolontariuszami, a może planujecie być? Zachęcamy do dyskusji!

2

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Popieram w 100 %  te działania, bo dzieci sobie same nie pomogą !

3

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Również popieram! Każdego roku wrzucam do puszki ile mogę, bo wiem, jak dużo dzieci teraz choruje...

4

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Świetny pomysł z ta zbiórką na sprzęt dla szpitali. Jurek naprawdę robi dobrą robotę!

5

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Bardzo pożyteczny temat został poruszony. WOŚP jest moim zdaniem najlepszą fundacją w Polsce.

6

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Sama widziałam na oddziale w swoim szpitalu sporo sprzętu z "serduszkami" , widać że naprawdę prężnie działa ta fundacja. A więc warto pamiętać o tym nie tylko w czasie finału zbiórki - ja już przekazałam 1% dla fundacji smile

7

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

ja też co roku przekazuję ten 1 % z pitów.

8

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Ja również, jak i Wy włączam się do zbiórki wrzucając datek do puszki. A moja siostra jest od kilku lat wolontariuszem i aktywnie bierze udział w zbiórkach.
Polecam więc WOŚP Waszej uwadze.

9

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Ta fundacja jest naprawdę wyjątkowa, bo potrafi zagrzać do pomocy tyle osób w naszym społeczeństwie. Ma też przeciwników, ale to ludzie, którzy jeszcze nie przekonali się jak wiele dobrego robi. Gdy oni albo ktoś bliski trafi do szpitala i będą korzystać ze sprzętu Orkiestry, to na pewno się do niej przekonają...

10

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Sam pomysł jest świetny, bo ratowanie zdrowia i życia jest podstawą dla zdrowego społeczeństwa. Nawet nie chcę myśleć jak wyglądałoby leczenie w wielu szpitalach gdyby nie WOŚP, często kupują sprzęty pierwszej potrzeby, nawet łóżka dla chorych gdy te stare są w złym stanie.

11

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Tak, Owsiak robi prawdziwą pracę u podstaw, ma bardzo szczytny cel.

12

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Ja zawsze 1 % z podatku co roku daję na chore dzieci, bo one wymagają specjalnej opieki. Rodziców często nie stać na leczenie ich, a fundacje takie jak Wośp bardzo w tym pomagają.

13

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Oczywiście, że warto pomagać i wspierać osoby i instytucje które taką pomoc niosą.  Wielki szacunek dla Jurka Owsiaka za to co robi!

14

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Szkoda, że są ludzie, którzy chcą to wszystko teraz zniszczyć, atakując założyciela Fundacji. Jurek powinien nadal nią kierować, bo jego ogromna praca, jaką wykonuje dla zwykłych ludzi, jest coraz bardziej potrzebna...
Ale jak zwykle u nas, trzeba znaleźć kozła ofiarnego. Tylko że tragedia w Gdańsku nie była spowodowana niechęcią do fundacji i zbiórki tylko atakiem szaleńca, który nie powinien w ogóle wyjść z więzienia!

15

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Nie mogę tego zrozumieć, tej nagonki... Zapomniano mu nagle wszystko co dobrego zrobił...

16

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Nie powinien rezygnować, tyle hejtu znosił w przeszłości, może jeszcze zmieni zdanie? Nie wyobrażam sobie kogoś innego na jego miejscu, przecież jest symbolem Orkiestry, która miała grać nawet po końcu świata...

17

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

To zmieni bardzo na niekorzyść sytuację fundacji, on był jej symbolem, jego osobowość nakręcała te finały, wiele osób wspierało akcję właśnie z sympatii dla Owsiaka. Teraz to będzie jedna z wielu fundacji, finały też będą już nie takie emocjonujące, jednak wspomnienie tej tragedii położy się cieniem na nich...

18

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

W naszym szpitalu jest sporo tego sprzętu, nie wyobrażam sobie żeby fundacja miała nagle zmniejszyć swoją pomoc, myślę że ludzie jeszcze bardziej teraz ją będą wspierać żeby pokazać solidarność z Jurkiem i przeciwstawić się opiniom, które go krzywdzą... Ja jestem całym sercem za tym, żeby wośp grało nadal i ratowało życie chorych dzieci!

19

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Tu musi upłynąć trochę czasu, Orkiestra będzie nadal grała, bo życie płynie dalej i chorych dzieci przybywa. Nie można poddawać się przez jednego szaleńca z nożem...

20

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Myślę, że w tym roku nie będzie tego wakacyjnego festiwalu, ale za rok już będą koncerty, bo ludzie czekają na każdy finał. Choć pewnie każdy będzie pamiętał to tegoroczne zdarzenie...

21

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Jurek Owsiak zrobił dobrze, że zagroził odejściem - teraz wreszcie jasno okazało się, jak dużo ludzi go popiera... Myślę, że wcale nie chciał rezygnować, tylko pokazać rządzącym, jak jest potrzebny zwykłym ludziom, którzy okazali mu poparcie - i że będzie działał mimo przeciwności. Tak trzymać!

22

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

najgorzej jak polityka się do czegoś miesza, to zaraz są problemy.

23

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Fajnie, że już wszystko wróciło do normy...:)

24

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

Widać ten sprzęt na oddziałach, medycyna w szpitalach byłaby na gorszym poziomie bez tej fundacji...

25

Odp: Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla chorych dzieci!

To przykre, że publiczne pieniądze się trwoni, a o wyposażenie szpitali muszą dbać fundacje.