1

Temat: Problem z kolanami

Od kilku tygodni mam problem z kolanami a mianowicie dopadają mnie bóle zazwyczaj wieczorem. Konsultowałem to z lekarzem ten doradził kupić coś na wzmocnienie stawów. Poszperałam trochę w internecie i myślę, że coś znalazłam.
Płynny kolagen -ale nigdy nie miałam styczności z czymś takim. Będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Daga79 (2018-05-04 10:18:34)

2

Odp: Problem z kolanami

Kolagen ma to do siebie, ze jego cenne wiązania szybko rozpadają się w płynnej postaci, także dla mnie to duży wydatek, a skutek niepewny. Nie znam nikogo, komu by pomógł, a dwie osoby z mojego otoczenia takowy kolagen piły.

3

Odp: Problem z kolanami

Nie przeciążasz tych kolanek? Żaden kolagen nie pomoże, jeśli robisz sobie krzywdę nieprawidłowym obciążaniem. Przyczyny mogą być różne, więc ja bym spróbowała skonsultować to z innym lekarzem ortopedą. Nie chcę straszyć, ale jeśli miałaś kiedyś kleszcza, to warto też zrobić badanie na boreliozę.

4

Odp: Problem z kolanami

A konsultowałaś się z ortopedą? Może to problem ze stawami? Ja tak miałam i nie polecam. Ale ostatecznie odbyłam terapie osoczem bogatopłytkowym, którą polecił mi ortopeda i bóle ustały.

5

Odp: Problem z kolanami

Myślę, że warto skonsultować to z jeszcze jakimś ortopedą i może konieczna będzie rehabilitacja.Mają naprawdę dobrych rehabilitantów, no i dojeżdżają do domu, więc też mniej kłopotu.

6

Odp: Problem z kolanami

Idź do ortopedy. Przyczyną bólu mogą wcale nie być ubytki w stawach. Mnie bolał bark, dostawałam leki wzmocnienie stawów i ścięgien, nic nie pomagało. Zgadnij co było przyczyną? Podpowiem ci, płaskostopie.

Ostatnio edytowany przez Chepri (2018-07-17 09:32:41)

7

Odp: Problem z kolanami

jak na wieczór, to może jakiś początek rumatyzmu?

8

Odp: Problem z kolanami

Lekarz doradził coś kupić, nie wskazał nic konkretnego? Na własną rękę ja bym nie radziła brać środków bo nie wiesz który dla ciebie jest najlepszy, a co może zaszkodzić. Ja bym na Twoim miejscu jednak poszła sprawę raz jeszcze skonsultować z ortopedą, lepiej nawet z jakimś innym by sprawdzić czy aby diagnoza jest prawidłowa

9

Odp: Problem z kolanami

Z jakim lekarzem to konsultowałaś? Bo jak z rodzinnym to wiesz... Juz lepiej isc do ortopedy, bo to moze byc powazniejsza sprawa. Dziewczyny dobrze tutaj pisza, to moze byc tez borelioza (wtedy masz bole kolan, bole stawów). Wydaje mi sie, ze powinnas isc do specjalisty, ktory pewnie zaproponuje usg kolana.

10

Odp: Problem z kolanami

Bóle stawów kolanowych, których leczenie można rozpocząć w domu, powinny natychmiast zwrócić uwagę na możliwy powód napotkania tego problemu. Oto kilka rozwiązań łagodzących ból w kolanach, które jednak zawsze powinny być leczone pod profesjonalnym nadzorem lekarza.

Jeśli już wiesz, co jest przyczyną bólu w kolanach i wiąże się to z wysiłkiem fizycznym, radzę przestać uprawiać sport lub przynajmniej odpocząć. Podczas odpoczynku pod kolanem trzeba włożyć małą poduszkę lub wałek.

Również ból kolana można złagodzić za pomocą lodu. Zastosuj lód lub coś zimnego - to złagodzi ból i obrzęk. Zaleca się stosowanie takich zimnych okładów przez 10-20 minut kilka razy dziennie.

Jeśli ból w kolanach pojawił się po urazie, przez 2 dni musisz porzucić efekt cieplny na stawie. Dlatego nie zaleca się korzystania z gorącego prysznica lub wanny, stosowania gorących kompresów.

Jeśli po 2 dniach opuchlizna i ból w kolanach ustąpią, zacznij stosować ciepłe okłady na bolące miejsce i wykonuj małe ćwiczenia, aby przywrócić elastyczność stawu.

11

Odp: Problem z kolanami

może warto zrobić rezonans? ja bym na Twoim miejscu go zrobiła bo lepiej dmuchać na zimne.

12

Odp: Problem z kolanami

> Daga79 napisał/a:

> Od kilku tygodni mam problem z kolanami a mianowicie dopadają mnie bóle zazwyczaj wieczorem. Konsultowałem to z lekarzem ten doradził kupić coś na wzmocnienie stawów. Poszperałam trochę w internecie i myślę, że coś znalazłam.
Płynny kolagen -ale nigdy nie miałam styczności z czymś takim. Będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi.

Pozdrawiam.
Ja miałam po diecie problem ze stawami i doradzili mi więcej galaretek miesnych z prawdziwego wywaru, ziemie okrzemkowa codziennie pić i dużo witaminy C i D z k2 bo przyspiesza produkcję kolagenu. Jest dobrze po miesiącu. nawet po 2 tygodniach już było lepiej. mogę kucnąć i wstac bez bólu. Kupiłam sobie też  fajną kołdrę wełnianą rehabilitacyjną - rozgrzewa mi kolana i przyspiesza krążenie. Jestem przeciwnikiem tabletek bo jestem alergikiem - zdecydowanie naturalne jest łagodniejsze dla organizmu.

13

Odp: Problem z kolanami

Jak ktoś jest ze stolicy i szukałby dobrego ortopedy to polecam zgłosić się do poradni gdzie jest świetny specjalista. Mi bardzo pomógł po wypadku na rowerze.

14

Odp: Problem z kolanami

Kolana są podatne na urazy, "pamiętają" upadki i uderzenia sprzed nawet kilku lat... To się odbija na stawach, oczywiście przeziębienie tej okolicy też ma wpływ np. na zmiany reumatyczne, więc trzeba ciepło się ubierać.

15

Odp: Problem z kolanami

Zewnetrznie balsam kręgowy a wewnetrznie hakorośl i glukozamina powinna Ci pomóc, działa już po kilku tygodniach

16

Odp: Problem z kolanami

my z mężem postawiliśmy na fizjoterapię, mąż waży 125 kilo i jak ćwiczył sam bardzo mocno bolały go kolana, na fizjoterapii pomogli mu zwalczyć ból i zachęcili do ćwiczeń, które nie będą osłabiały stawów i kolan,  wybraliśmy  doświadczonych fizjoterapeutów i lekarzy,  zalecono mu głównie jazdę na rowerze i różnego rodzaju ćwiczenia na leżąco

17

Odp: Problem z kolanami

Jak jest otyłość to najpierw trzeba porządnie schudnąć, żeby nie obciążać dalej stawów swoją wagą. Inaczej sama fizjoterapia niewiele pomoże.

18

Odp: Problem z kolanami

Ja byłam prywatnie w centrum diagnostycznym. Szybko, dokładne, miło i bez kolejek.

19

Odp: Problem z kolanami

I drogo. W takim razie płacisz raz składkę na NFZ, a drugi raz u prywatnego lekarza. To już nie jest tak miłe .