1

Temat: Projekt domu gotowy i indywidualny

Pytanie jak w temacie. Ile kosztuję średnio projekt gotowy a ile indywidualny?

Ile wy płaciliście za wasze projekty domów? Jakie są to rzędy cen. Byłem u architekta, i powiedział mi, że projekt mojego domu będzie kosztował podobnie, obojętnie czy będzie to projekt gotowy - czy indywidualny. Twierdzi, że cena zamknie się gdzieś w granicach 8 tys.

A jak było u was ile płaciliście za projekt gotowy a ile za projekt indywidualny?

2

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

To było parę lat temu, ale 2,5 tys. za gotowy z małymi modyfikacjami wprowadzonymi na nasze życzenie

3

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

No to niewiele faktycznie. Mnie cena w biurze architektonicznym troche ścieła z nóg.....Pewnie wybiore sie do jakiegoś innego biura ponieważ patrzyłam sobie w sieci na projekty małych domów i można je kupić nawet za 1500 - 2000 zł. Myślę,ze dostosowanie projektu do działki nie będzie aż takie kosztowne jak mi wcześniej powiedzieli....

4

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Indywidualne zazwyczaj są po prostu droższe, bo trzeba je dostosować do indywidualnych widzimisie. Gotowe projekty, to gotowe projekty.

5

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Moi znajomi niedawno 4 tysiące płacili.

6

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Ja wolę gotowy projekt domu. Sama planuję budowę i już znalazłam ciekawy projekt domu energooszczędnego na stronie-.  Celem jest zapewnienie idealnej proporcji ceny budynku do kosztów jego eksploatacji.

7

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Zaprojektowanie domu indywidualne jest po prostu trudne. Każdy ma inne wymagania i inne potrzeby. Architekt musi sie do nich dostosować i często wprowadzić wiele poprawek. To wszystko kosztuje i wymaga dużej ilości czasu. Stąd ta cena.

Sama również stawiałabym jednak na projekt domu z biura architektonicznego:
będzie o wiele tańszy
mozemy sprawdzic kosztorys
oraz z góry widzimy jaki jest rozstaw pomieszczeń. Można sie zastanowić czy nam to pasuje czy nie

Fajne domy mają tutaj:

Ostatnio edytowany przez Taluska (2017-10-18 13:25:38)

8

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Przypuszczam, że ja miałabym wiele uwag i gdybym miała stawiać dom, to jednak wolałabym skorzystać z możliwości przeorganizowania rozkładu pomieszczeń.

9

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Niestety, ale kompletnie się na tym nie znam... Dlatego też w ogóle nie będę w stanie pomóc...

10

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Ja bym chciała indywidualny,  mam wiele pomysłów i w gotowym raczej ich nie będzie....

11

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Ja oglądam jedynie gotowe projekty domów  gdyż uważam że samemu nie wymyślę budynku lepiej niż ludzie którzy zajmują się tym na co dzień. A jeśli coś mi się nie podoba w danym projekcie to go odrzucam. Natomiast warto pamiętać że na nasze życzenie mogą zostać wprowadzone drobne poprawki.

Ostatnio edytowany przez Bertek (2018-10-11 16:25:21)

12

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Gotowe są tańsze, a ja bym wolała mniej na niego wydać, bo budowa i tak jest droga...

13

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Racja, jest taki duży wybór, że na pewno coś będzie idealne

14

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

Z tego wyboru jaki jest można spokojnie wybrać gotowy projekt....