1

Temat: Inteligencja emocjonalna

Coraz mniej jest osób, które można by bardziej określić jako inteligentnych emocjonalnie, takich, którzy nie mają klapek na oczach i patrzą szerzej na człowieka, takich, którzy nie oceniają go za jedno drobne potknięcie towarzyskie, którzy umieją rozmawiać i wczuć się w drugą osobę, z którymi mogłabym porozmawiać o poważniejszych tematach.

Mam dość ludzi, którzy zachowują się ni to jak zwierzęta ni to jak tak jak powinien zachowywać się człowiek. Nie mogę ich nazwać wilkami, bo one chociaż mają swoje czytelne zasady, nie są dwulicowi.

Szukam ludzi, którzy umieją prosto z mostu otwarcie rozmawiać i są nastawieni na cel a nie na kłótnie. Mam wrażenie, że większość ludzi chce tylko rozładować swoje napięcie przez napaść na drugiego człowieka i nie umie przyznawać się do własnych błędów, nie umie ROZMAWIAĆ szczerze bez zawiści i ataku.

Ja sama wiele razy byłam taka agresywna w stosunku do drugiego człowieka, ale to pewnie dlatego też, że nie czułam/nie czuję? się szczęśliwa i po prostu jest to wywołane lękiem.

Jeśli macie podobnie, chętnie poczytam, co o tym myślicie.

2

Odp: Inteligencja emocjonalna

Bo ludzie są coraz bardziej skupieni na sobie. "JA" to najczęstsze słowo, nawet ludzie w zwiazkach nie potrafią już mówić "MY" w odniesieniu do partnera, a co dopiero wobec innych ludzi. Na rodzinę też liczyć nie można, każdy patrzy swojej korzyści i żeby nie było komuś lepiej niż jemu, bo zaraz zazdrości.

3

Odp: Inteligencja emocjonalna

Racja, a żeby wczuć się w emocje drugiego człowieka trzeba trochę go poznać i skupić się na nim... Ja poznałam w swoim życiu może kilka takich osób z inteligencją emocjonalną na dobrym poziomie...

4

Odp: Inteligencja emocjonalna

Mało kto ma ten typ inteligencji, jesteśmy cywilizacją egoistów...