1

Temat: Kuchnia w dawnym stylu

Jestem właśnie przed remontem i myślę nad całkowitą zmianą aranżacji kuchni. Stwierdziłam, że postawienie tam czegoś takiego byłoby fajnym pomysłem na urozmaicenie wnętrza. U nikogo ze znajomych nie spotkałam się jednak z czymś podobnym, nie bardzo więc wiem, jak to skomponować z resztą dodatków, jakie meble pasowałyby do takiej kuchni, no i oprócz tego trzeba by było też postawić tradycyjną kuchenkę raczej... Może macie u siebie coś podobnego albo widziałyście gdzieś w sieci podobne aranżacje i zechcecie się podzielić?

2

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Kominek w kuchni, to raczej dodatek dla osób, które mieszkają w domach wolnostojących, a i tak pewnie wiele osób musiałoby "kuć ściany", aby zrobić komin. Może lepiej dobrać odpowiednie meble np. stół oraz krzesła

3

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Mam pewne wątpliwości czy taki kominek w kuchni jest w ogóle funkcjonalnym rozwiązaniem. Może zastanów się nad taką kuchnią z wyspą: , można ją też urządzić w stylu rustykalnym. To nawet całkiem dobry pomysł.

4

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Ja jednak wole nowoczesny wystrój z akcentami nawiązującymi do stylistyki vintage. Np. ostatnio zastanawiam sie nad przełamaniem nudy w mojej kuchni naklejką na lodówke: z motywem londynskiej budlki telefonicznej. Co myslicie o tym pomyśle? mam jasne meble, i białe sciany + jedną w kolorze czarnym (kredowa i magnesowa).

5

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Oprócz takich podstawowych elementów to trzeba pamiętać o garnkach, patelniach i tego typu sprzętach. Mnie szczególnie podoba się kuchnia, gdzie eksponowane są ładne patelnie ze stali, takie markowe można kupić między innymi w tym sklepie - oprócz tego, że takie dobre patelnie świetnie wyglądają to są bardzo trwałe, długo trzymają ciepło i nic do nich nie przywiera.

6

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Tylko pamiętaj, że kuchnia musi być też praktyczna i funkcjonalna. A bardzo ważnym elementem jest komplet stół + krzesła. Jeśli nie mieście się w kuchni to trzeba go ulokować w innym pokoju. Ładne propozycje znajdziesz w sklepie smile

7

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Taki kredens <3 <3 <3 Patrzę, podziwiam, pragnę smile

8

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Do takiego dawnego stylu pasowałaby wyspa zrobiona z palet . Bardzo kojarzy mi się ze stylem rustykalnym. Ma ten swój wiejski urok, zgodzicie się? smile

9

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Wolę nowoczesne aranżacje we wnętrzach. Są według mnie bardziej uniwersalne. Dla mnie w kuchni ważny jest stół. Jak widać np. tutaj , wybór stołów kuchennych jest na tyle duży, że można wybrać coś i do małej, i do dużej kuchni. Taki dodatkowy blat roboczy z pewnością się przyda. Nie bez znaczenia jest także rola integracyjna takie stołu - nic nie łączy rodziny tak bardzo jak wspólne posiłki. W wielu domach to właśnie w kuchni toczy się życie - przyjmuje się znajomych itp. Dlatego dobrze jest mieć takie miejsce

10

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Fajna sprawa. Bardzo podoba mi się taki klimat w kuchni. U mnie kuchnia to połączenie nowoczesnego z tradycyjnym. Robiłam meble na wymiar wrocław i są piękne, w nowoczesnej stylu, ale zadbałam o tradycyjne elementy, odrobinę folkowe dodatki. Wnętrze dzięki temu wygląda przytulnie. Taki kominek też bardzo by mi się podobał.

11

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Ohmm... <3

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/93/9c/9c/939c9ca990e76fa1c95cc5a06e751a86.jpg?noindex=1[/img]

12

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Jeśli chodzi o krzesła do takiej kuchni to tutaj popatrz - może akurat coś znajdziesz. Mnie osobiście taka stylistyka nie pasuje, ale ja jestem ogromną fanką nowoczesnych rozwiązań. Jeśli jednak lubisz taki styl we wnętrzach to faktycznie kuchnia "starodawna" może się podobać.

13

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Nie wszędzie taki styl pasuje, poza tym, musi się to podobać, ja jednak zdecydowanie bardziej wole styl nowoczesny

14

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Hm może szary chlebak tutaj się nada? uważam, że takie rzeczy nadają ciekawego stylu i charakteru przynajmniej w kuchni. Przeczytajcie sobie .Szarość jest kolorem, który obecnie święci triumfy, jeśli chodzi o wystrój i aranżację wnętrz.

15

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Chlebak retro - jak najbardziej. Moim zdaniem to dobry pomysł.

16

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Myślę, że kuchnia dużo zyskałaby, gdyby pojawiły się w niej bieżniki na stół . Można je znaleźć w różnych wzorach. Powinny się pojawić w każdej kuchni wink

17

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Potwierdzam ze stołem. Stół to nie tylko miejsce do jedzenia. Jak duży to można przy nim robić wszystko: grać w gry, pić kawę, gadać, przygotować obiad .... stół to podstawa

18

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Dziewczyny jeśli decydujecie się na meble retro do kuchni to polecam zastanowić się również nad mozaika na ścianę. Wygląda bardzo stylowo smile
Zdecydowaliśmy się na zamówienie jej do kuchni. Rozwiązanie spisuje się bardzo dobrze.  Mozaika jest prosta w czyszczeniu (szczegolnie,że na jasnym kolorku nie widać kropelek wody....).

Jeszcze braliśmy pod uwagę szkło, ale doszlismy do wniosku,że do tradycyjnej kuchni będzie jednak pasowało średnio.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-09-29 13:55:01)

19

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Kurcze ale Ty tu możesz pomysłów zrealizować. Sama bym chciała taką kuchnię, ale mam w stylu skandynawskim - to efekt kompromisu z mężem tongue.
A jeśli szukasz ciekawych dodatków, to co powiesz o czymś takim wiszącym z sufitu  (jasne, że to nie to samo, ale też daje klimat, a nie do końca wiem jakie masz tak warunki. Są też takie zlewy a'la drewniana balia i może można by zamontować płytę indukcyjną w taki stary piec kaflowy. Miałabyś nowoczesną kuchenkę w starej obudowie! Koniecznie dawaj znać jak idą pracę, bo jestem bardzo ciekawa takich akcji!

20

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Ja zawsze szukam odpowiedzi na takie pytanie wśród znajomych. To się z reguły dość dobrze opłaca smile

21

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Sprawdź sobie stronę, tam jest cała masa aranżacji, nawet takie w tradycyjnym, wiejskim stylu, wiem bo właśnie siostra tam swoją wypatrzyła, wygląda mega uroczo z jasnymi dodatkami :) ja póki co na urządzanie swojej wymarzonej kuchni muszę jeszcze poczekać :)

22

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Świetne dodatki w stylu vintage do kuchni i ogródka to vintage . Sama tam często kupuję akcesoria i wyposażenie do kuchni więc za jakość mogę ręczyć. Gdyby nie fakt, że sama mam nowoczesną kuchnię to pokusiłabym się o takie vintagowe dodatki bo wyglądają przecudnie smile

23

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Ja blaty do swojej kuchni zamawiałam za pośrednictwem firmy http://www.jppilch.pl/pl i szczerze mogę Ci je polecić, tak jak przyszły jasne, bielutkie blaty, tak i wyglądają, a nowe to one były, można powiedzieć, kilka miesięcy temu, aż chce się przygotowywać posiłki w takiej kuchni smile Jak najbardziej

24

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Mi dawna kuchnia kojarzy się z ciepłymi barwami i drewnem. Jednym z dobrych akcesoriów jest zwykły drewniany chlebak.

25

Odp: Kuchnia w dawnym stylu

Ja lubie takie nowoczesne wnetrza, dlatego zdecydowalam sie na meble modulowe. Dodatkowym plusem zdecydowanie byl fakt, ze mozna je zamowic na wymiar - bo przy naszej nieustawnej kuchni to bylo wlasciwie jedyne rozsadne rozwiazanie smile