76

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Gdzieś czytałam, że naturalnie codziennie wypada nam ok. 100 włosów, ale jeśli zauważymy, że liczba ta jest większa to trzeba działać. Na pewno musimy delikatniej traktować włosy, nie obciążać ich ciężkimi szamponami i odżywkami, najlepiej ograniczyć również używanie suszarki, prostownicy czy lokówki. Też miałam ten problem, ale u mnie wypadanie włosów ustąpiło, gdy zaczęłam regularnie stosować Doppelherz aktiv Na włosy i skórę Regeneracja. To suplement diety, który zalecany jest przede wszystkim osobom z tendencją do wypadania włosów, a także ze skłonnością do cellulitu. Lubię ten preparat właśnie za podwójne działanie smile Poza tym odstawiłam też prostowanie, bo wcześniej niemal codziennie używałam prostownicy i zadbałam o lepszej jakości szampon i odżywkę smile

77

Spróbuj Seboren z Herbapolu, mi pomógł

78

Zachęcam, byś wypróbowała takie maski odbudowujące włosy. Dla mnie to był ostatni ratunek. Bardzo się cieszę, że koleżanka mi to podpowiedziała.

79

Miałam ten problem jak byłam młodsza ale sumienną pielegnacją udało mi się go zażegnać.
Moja pielęgnacja włosów łamiących się i wypadających:
- zażywanie tabletek ze skrzypem polnym i pokrzywą przez 2 miesiące
- stosowanie szamponu Joanna Rzepa ( z fioletową etykietą)
- maseczka do włosów z jajka - domowej roboty
- maseczka do włosów Pantene Pro-V Restoratives
- Odżywka Elseve żółta do włosów łamiących się
- wcierka Jantar do skóry głowy
- masowanie głowy szczotką dwa razy dziennie
- dieta bogata w witaminy: owoce, warzywa, jajka, mięso, nabiał, orzechy

80

Powody dla których włosy wypadają  są zawsze podobne, chociaż wiele zależy od organizmu.
Pamiętajmy, że ludzie mają różne choroby, a przez wiele z nich, te włosy mogą wypadać.

81

Na łamiące się wlosy najlepsze będzie nakładanie oleju przed kązdym myciem. A jeśli chodzi o wypadanie, to spróbuj koniecznie plastrów dermastic. Można je kupić w aptekach. Przykleja się je na noc, w okolice włosów. Taka kuracja trwa kilka tygodni i wciągu tego czasu plastry uwalniają w nocy substancje aktywne, które wzmacniają włosy już od cebulki. Wiem, że z tej serii mają też szampon i serum.

82

A wypróbowałaś domowe sposoby? polecam stąd masę przydatnych patentów, najlepszy jest  napar z pokrzywy. wypróbuj przepis smile

Ostatnio edytowany przez ola5601 (2017-03-16 15:26:04)

83

Przez stres czy leki włosy wypadają i nic na to nie poradzisz. Ale one odrosną, trzeba im tylko trochę pomóc specjalnymi szamponami i odżywkami, np. z apteki.

84

Włosy bardzo niszczy np. pocieranie ręcznikiem po myciu czy rozczesywanie mokrych włosów szczotką, która je szarpie i łamie. Takie mechaniczne uszkodzenia ciężko naprawić, więc lepiej im zapobiegać. Mogę polecić szczotkę. Nie wiem, czy słyszałyście o niej? Faktycznie widzę różnicę, bo włosy łatwo się rozczesują, nie łamią, nie elektryzują.

85

Jest wiele rzeczy które osłabiają włosy
spanie w rozpuszczonych
zła szczotka
właśnie pocierane ręcznikiem
źle dobrane kosmetyki

86

Mnie na wypadające włosy pomogły plastry dermastic. Można je kupić w aptece i taka kuracja trwa 8 tygodni. Trzeba przyklejać codziennie taki plaster na noc, a rano go sobie odkleić. W ciągu nocy plaster uwalnia substancje aktywne bezpośrednio do cebulek włosa. Ja zauwazyłam bardzo duże wzmocnienie.

87

A próbowałyście różnych wcierek? Ja na przykład natrafiłam ostatnio na sposób na wcierkę z kozieradki i mam zamiar przetestować właśnie smile

88

Mi pomógł szampon bombar od inoar . Dużo włosów po nim mi nowych rośnie wink

89

Ja jestem tego zdania, aby nie faszerować się przedziwnymi szamponami tylko używać zwykłego, naturalnego szamponu.

90

U mnie na wypadające włosy dobrze zadziałały plastry dermastic. Zauważyłam, że bardzo się wzmocniły po kuracji takimi plastrami i są takie sprężyste.

91

Gdybym miała liczyć codziennie wypadające włosy to bym chyba zwariowała wink Moje włosy może nie tyle wypadały, co łamały się u nasady, bo tak bardzo były przesuszone od częstego prostowania.Na pewnien czas zrezygnowałam z prostownicy, używałam odżywek, olejów, włosy jakoś doszły do siebie, ale nadal bardzo się puszyły, więc musiałam je ciągle wiązać. Poszukałam wtedy nowej prostownicy i trafiłam na taką, która sama się dopasowuje do włosów i nie niszczy ich. Jestem mega zadowolona, włosy sa gładkie, błyszczące i nie łamią się już.

92

Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...

93

Wiecie co mnie pomogło na przesuszone włosy ? Nafta kosmetyczna. Babcia mi doradziła, ze to bardzo pomaga ale nie udało mi ise kupić samej do takich domowych maseczek jak mówiła i kupiłam w kosmetykach Seboradin z naftą kosmetyczną, na suche włosy rewelacja . Jednak co babcine sposoby.... wlosy o wiele lepsze

94

Ja zawsze miałem stosunkowo zdrowe włosy, a od paru lat zaczęły mi mocno wypadać...
Zgaduję, że jest to spowodowane wiekiem, czy myślicie, że np tabletki na porost włosów mogłyby mi pomóc? A jeśli tak to jakie polecacie?

95

> Diabela napisał/a:

> Jest wiele rzeczy które osłabiają włosy
spanie w rozpuszczonych
zła szczotka
właśnie pocierane ręcznikiem
źle dobrane kosmetyki

spanie w rozpuszczonych szkodzi? Myślałam, że w kitce bardziej, bo związane!

96

Co tam z tymi olejkami? Skuteczne czy nie ?