251

Odp: Oczyszczanie organizmu

Próbowalam robić sobie kiedyś głodówkę ale tak kiepsko się czulam że sobie dałam spokój, lepiej na mnie działa błonnik, colon c pomaga na zaparcia, czuję się po nim lżej i czuę ze jelita lepiej pracują

252

głodówka w niczym tak na prawdę nie pomaga smile jeśli chodzi o oczyszczenie to szklanka wody z wyciśniętą połówką cytryny, do tego dawka minerałów , zdrowe jedzenie bogate w witaminy i będzie ok smile

253

Mniej przetworzonych świństw, bo to ta chemia nas zatruwa. Napić się mineralnej z sokiem, zamiast pić kolorowe napoje, ugotować sobie coś, zamiast sięgać po gotowce, zwracać uwagę na skład na etykietach i to już pomoże, a trudne wcale nie jest.

254

Wiele osob stosuje na oczyszczanie głodówki. Ze swojej strony tego nie polecam ponieważ takie głodówki nigdy niczego dobrego nie przynoszą. Obciażają organizm , który broni się jak może. Poza tym jest to jedynie cierpienie ( raz próbowałam i było to dla mnie bardzo trudne). Pozostały mi tylko po niej zaparcia i wzdęcia, czyli chyba to co najgorsze.

255

Ja raz na miesiąc robię sobie detoks. Kilka dni lekkiej diety, piję tylko wodę niegazowaną i zieloną herbatę. Warzywa i mięso gotuję na parze. Szkoda mi było pieniędzy na drogie urządzenie do gotowania na parze elektryczne więc kupiłam sobie bardzo fajny garnek wielopoziomowy;) Po takiej 3-5 dniowej diecie czuję się lekko, mam wrażenie że mam więcej energii.

256

Tak - myślę, że taki detoks bardzo pomaga smile

257

Też startuję z detoxem, kupiłam sobie citrosept slim, liczę że pomoże mi z wątrobą. W wakacje duzo tłustego jadłam, grill, ogniska i te sprawy i czuję się strasznie ciężko.

258

zamiast samemu bawić się w jakieś oczyszczania to można się wybrać na turnus oczyszczający z wszelkich metali i złych substancji w naszym organizmie w Borach Tucholskich do Ranczo Ostrowite. Mnie pobyt u nich bardzo pomógł, bo teraz czuję się o wiele zdrowsza. Jeszcze przed zimą planuję się do nich wybrać

259

> massagewarsaw napisał/a:

> moja mama zaleca otreby - zdrowe, bo naturalne i maja witaminy, a przy okazji tanie jak barszcz. Mala lyzka do wszystkiego (zupa mleczna, zupa na obiad i kazde inne danie) - mozna troche rozgotowac.

dokładnie też polecam otręby

260

też się dołączam do fanów i fanek otrębów. Do tego dużo wody, pięć porcji warzyw i owoców i mniej śmieciowego jedzenia smile

261

Jaki jest twój ostateczny cel? Czyszczenie organizmu w celu utraty wagi lub czegoś innego?

262

Ja staram się tez nie wprowadzać toksyn od zewnątrz i o ile na zanieczyszczenie np. powietrza nie mogę zbyt wiele poradzić, tak na to co kładę na moją skórę już mogę zwrócić uwagę. Wyrzuciłam (i więcej nie kupię) wszystkie drogeryjne kosmetyki, których skład to porażka. Staram się używać tylko tych naturalnych. Stosuję też kąpiele detoksykacyjne, używam sody oczyszczonej i dolewam też do wanny Zabłockiej solanki termalnej. Z tego, co wiem używa się jej w uzdrowiskach i spa właśnie po to żeby wspomóc usuwanie toksyn z organizmu.

263

O tym to nie słyszałam , ale przede wszystkim kilogramy pozbywa się dzięki odpowiedniej diecie , prawda ?

264

Krótko powiem. Niczego lepszego na pasożyty od EcoDetoxx na krajowym rynku nie znajdziesz, bo nawet lekarze rozumiejący problem to swoim pacjentom polecają. W niektórych laboratoriach to nawet nie potrafią ogarnąć prawidłowej diagnostyki pasożytów. Problem jest powszechny, ale jakoś słabo doceniany przez kliniki.

265

Jeszcze nigdy nie fundowałam sobie oczyszczania, ale chyba muszę się wreszcie tego podjąć. Niestety życie w biegu i jedzenie w pośpiechu bardzo źle wpłynęło na moją wagę i samopoczucie. Ale niestety już mam kiepskie doświadczenia z odchudzaniem sie na własną rękę, bo chyba nie mam aż tak silnej woli. A słyszałam ostatnio, że organizowany jest detoks dr Jentschury w Primaverze w Jastrzębiej Górze. Byliście może kiedyś na tego typu wyjeździe? Opinie ma pozytywne w internecie, szczególnie, że oprócz samego odchudzania i oczyszczania można się skonsultować z dietetykiem i psychologiem. Myślicie, że warto zainwestować w taki wyjazd?