1

Temat: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Jesteśmy parą już pięć lat ale od paru miesięcy wszystko jest nie tak jak być powinno. kłócimy się,nie rozumiemy, nie rozmawiamy prawie ze sobą...już nie czuję pociągu jak kiedyś...w sumie w ogóle go już nie czuje ale co dziwne własnie do tej konkretnej osoby - do mojego partnera. Jest sens to ratować czy odpuścić? pragnę czegoś zupełnie innego:(

2

Odp: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Według mnie tu już nie ma czego ratować, lepiej się rozstać niż ranić. Możliwe że on też tak uważa, tylko nic nie mówi...

3

Odp: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Wypaliło się...
Nie chcę być czarnowidzem i wypisywać tutaj filozofii, które budzić będą niechęć dziewczyn mocno wierzących w miłość, ale to chyba normalna kolej rzeczy w związku. Ta utrata pociągu, zainteresowania, porozumienia, cierpliwości do siebie. Jeśli parę bardzo dużo łączy, mogą ze sobą żyć nadal bez tej iskry, jeśli stworzyli wspólnie dom, jeśli poza uczuciem było też jakieś partnerstwo, to sobie poradzą w takim układzie, ale praktycznie wszystkie pary, z niewielkimi wyjątkami, albo się rozstają, albo męczą, bo muszą (kredyt, mieszkanie), bo się boją inaczej, bo coś ich zmusza do bycia ze sobą.

Mam wrażenie, że nawet jeśli uda się pokonać taki kryzys, odświeżyć związek, to nie potrwa to długo i to nigdy nie będzie to samo co przedtem. Pewnie piszę to, co podsuwają mi własne doświadczenia, które niekoniecznie muszą być takie jak innych, ale naprawdę wydaje mi się, że jak już zaczynamy pragnąć czegoś innego, to można jeszcze spróbować odremontować związek, choćby tylko po to, by mieć pewność, że nie zrezygnowaliśmy przed czasem... ale i tak to nie będzie to, co zaspokoi nasze pragnienia i nasze potrzeby. Takie relacje się zwyczajnie wypalają. I wystarczy je pod jakimś względem zaniedbać, żeby potem nie dało się ich uratować.

4

Odp: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Facet szybko się nudzi, potrzebuje nowych wrażeń, nie zawsze jest też rozsądny i myśli o przyszłości. Kobiety są bardziej skłonne do wicia gniazdka, nie oszukujmy się...

5

Odp: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Raczej nie ma dobrego pomysłu na taki koniec związku, bo zwykle jedno znajduje sobie kogoś, a to drugie zostaje samo...

6

Odp: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Moim zdaniem jak najszybciej trzeba zakończyć związek, który nie rokuje, im dłużej jest to odwlekane, tym bardziej boli drugą osobę...

7

Odp: Jak zakończyć związek, żeby nikogo nie krzywdzić?

Nie wracać i nie dawać nadziei, uciąć kontakt od razu i na stałe.