1

Temat: Problem z kolanami

Od kilku tygodni mam problem z kolanami a mianowicie dopadają mnie bóle zazwyczaj wieczorem. Konsultowałem to z lekarzem ten doradził kupić coś na wzmocnienie stawów. Poszperałam trochę w internecie i myślę, że coś znalazłam.
Płynny kolagen -ale nigdy nie miałam styczności z czymś takim. Będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Daga79 (2018-05-04 10:18:34)

2

Odp: Problem z kolanami

Kolagen ma to do siebie, ze jego cenne wiązania szybko rozpadają się w płynnej postaci, także dla mnie to duży wydatek, a skutek niepewny. Nie znam nikogo, komu by pomógł, a dwie osoby z mojego otoczenia takowy kolagen piły.

3

Nie przeciążasz tych kolanek? Żaden kolagen nie pomoże, jeśli robisz sobie krzywdę nieprawidłowym obciążaniem. Przyczyny mogą być różne, więc ja bym spróbowała skonsultować to z innym lekarzem ortopedą. Nie chcę straszyć, ale jeśli miałaś kiedyś kleszcza, to warto też zrobić badanie na boreliozę.

4

A konsultowałaś się z ortopedą? Może to problem ze stawami? Ja tak miałam i nie polecam. Ale ostatecznie odbyłam terapie osoczem bogatopłytkowym, którą polecił mi ortopeda i bóle ustały. Więcej na temat tej terapii tu przeczytasz - http://lavidalodz.pl/prp/ ja jestem zadowolona.

5

Myślę, że warto skonsultować to z jeszcze jakimś ortopedą i może konieczna będzie rehabilitacja. Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli z Warszawy to polecam Medikar Home Care. Mają naprawdę dobrych rehabilitantów, no i dojeżdżają do domu, więc też mniej kłopotu.

6

Idź do ortopedy. Przyczyną bólu mogą wcale nie być ubytki w stawach. Mnie bolał bark, dostawałam leki wzmocnienie stawów i ścięgien, nic nie pomagało. Zgadnij co było przyczyną? Podpowiem ci, płaskostopie.

Ostatnio edytowany przez Chepri (2018-07-17 09:32:41)

7

jak na wieczór, to może jakiś początek rumatyzmu?

8

Lekarz doradził coś kupić, nie wskazał nic konkretnego? Na własną rękę ja bym nie radziła brać środków bo nie wiesz który dla ciebie jest najlepszy, a co może zaszkodzić. Ja bym na Twoim miejscu jednak poszła sprawę raz jeszcze skonsultować z ortopedą, lepiej nawet z jakimś innym by sprawdzić czy aby diagnoza jest prawidłowa. Świetnym specjalistą od kolan jest dr Pisarski, on przyjmuje w poradni chorób stopy. Może nawet lepiej byłoby zrobić artroskopie diagnostyczną by sprawdzić dokładnie co tam się dzieje

9

Z jakim lekarzem to konsultowałaś? Bo jak z rodzinnym to wiesz... Juz lepiej isc do ortopedy, bo to moze byc powazniejsza sprawa. Dziewczyny dobrze tutaj pisza, to moze byc tez borelioza (wtedy masz bole kolan, bole stawów). Wydaje mi sie, ze powinnas isc do specjalisty, ktory pewnie zaproponuje usg kolana. Jesli jestes z Wawy to polecam ci Fimedica, tam sa dobrzy specjalisci w zakresie ortopedii. Bo z terminami na fundusz moze byc ciezko hmm