1

Temat: Problem z kolanami

Od kilku tygodni mam problem z kolanami a mianowicie dopadają mnie bóle zazwyczaj wieczorem. Konsultowałem to z lekarzem ten doradził kupić coś na wzmocnienie stawów. Poszperałam trochę w internecie i myślę, że coś znalazłam.
Płynny kolagen -ale nigdy nie miałam styczności z czymś takim. Będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Daga79 (2018-05-04 10:18:34)

2

Odp: Problem z kolanami

Kolagen ma to do siebie, ze jego cenne wiązania szybko rozpadają się w płynnej postaci, także dla mnie to duży wydatek, a skutek niepewny. Nie znam nikogo, komu by pomógł, a dwie osoby z mojego otoczenia takowy kolagen piły.

3

Nie przeciążasz tych kolanek? Żaden kolagen nie pomoże, jeśli robisz sobie krzywdę nieprawidłowym obciążaniem. Przyczyny mogą być różne, więc ja bym spróbowała skonsultować to z innym lekarzem ortopedą. Nie chcę straszyć, ale jeśli miałaś kiedyś kleszcza, to warto też zrobić badanie na boreliozę.

4

A konsultowałaś się z ortopedą? Może to problem ze stawami? Ja tak miałam i nie polecam. Ale ostatecznie odbyłam terapie osoczem bogatopłytkowym, którą polecił mi ortopeda i bóle ustały. Więcej na temat tej terapii tu przeczytasz - http://lavidalodz.pl/prp/ ja jestem zadowolona.

5

Myślę, że warto skonsultować to z jeszcze jakimś ortopedą i może konieczna będzie rehabilitacja. Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli z Warszawy to polecam Medikar Home Care. Mają naprawdę dobrych rehabilitantów, no i dojeżdżają do domu, więc też mniej kłopotu.

6

Idź do ortopedy. Przyczyną bólu mogą wcale nie być ubytki w stawach. Mnie bolał bark, dostawałam leki wzmocnienie stawów i ścięgien, nic nie pomagało. Zgadnij co było przyczyną? Podpowiem ci, płaskostopie.

Ostatnio edytowany przez Chepri (2018-07-17 09:32:41)

7

jak na wieczór, to może jakiś początek rumatyzmu?

8

Lekarz doradził coś kupić, nie wskazał nic konkretnego? Na własną rękę ja bym nie radziła brać środków bo nie wiesz który dla ciebie jest najlepszy, a co może zaszkodzić. Ja bym na Twoim miejscu jednak poszła sprawę raz jeszcze skonsultować z ortopedą, lepiej nawet z jakimś innym by sprawdzić czy aby diagnoza jest prawidłowa. Świetnym specjalistą od kolan jest dr Pisarski, on przyjmuje w poradni chorób stopy. Może nawet lepiej byłoby zrobić artroskopie diagnostyczną by sprawdzić dokładnie co tam się dzieje