1

Temat: wegetarianizm

Zachęcona opiniami pod artykułem nt. wegetariańskiej ciąży postanowiłam założyć temat. Co sadzicie o rezygnacji z mięsa? Macie doświadczenia w tym temacie? Może przeszłyście przez taki okres w życiu albo Wasi znajomi są wege?
Co myślicie o nie jedzeniu mięsa w ciąży lub wychowaniu wege dziecka?

2

Odp: wegetarianizm

Ja wczoraj robiłam gołąbki z mięsem, a drugą część zrobiłam z cukinią i marchewką i cebulką usmażona na maśle z bazylią, uwierzcie mi, że wzięcie miały te wegetariańskie. Nie wspomnę o tym, że lżej się czuję po warzywkach. Jednak nie pogardzę grillowanym mięskiem.

3

warto sprobowac innej diety, jesli uwazasz, ze obecna jest uboga, nieurozmaicona - bo o to chodzi w dobrej diecie, zeby miec wszystkie potrzebne skladniki w odpowiedniej proporcji.

juz przed ciaza warto oczyscic organizm ze zlogow, ktore obciazaja nas, a czasami sa produktami przemiany materii czy toksynami odlozonymi np w tluszczy czy watrobie.

dieta wegetarianska, a nawet weganska, spelniaja oba cele

4

ewka, wypróbuj gołąbki (albo pierogi) z kaszą gryczaną,pieczarkami i cebulką!!! smile
też są pycha

5

Justyna, też lubię to danie.

6

[quote=gusia1000]Justyna, też lubię to danie.[/quote]
wiesz co dobre big_smile

7

Ja przez cztery lata byłam wegetarianką i chyba będę z powrotem, bo jakoś mięso mi nie smakuje. No chyba że kiełbasa z ogniska, ale na niejednym ognisku i grillu byłam jako wegetarianka i nic mi się nie dzialo.

8

Mięso jem bardzo rzadko i   tylko zrazy lub gulasz albo mielone.Po prostu nie lubię   mięsa ale  wegetarianką nie jestem.Kiełbaska z grilla...mniam mniam

9

Ja bym nie mogła być wegetarianką... Lubię mięso i nie wyobrażam sobie, że miałabym go nie jeść... smile

10

Mięsożercy są bardziej agresywnymi i nerwowymi ludźmi. tongue

11

[quote=niechcemisie]Mięsożercy są bardziej agresywnymi i nerwowymi ludźmi. tongue[/quote]

Chyba coś w tym jest.Bo ja nie   jestem ani nerwowa ani tym bardziej agresywna.

12

Hehe nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie tongue Jestem nerwowa, ale nie agresywna tongue

13

Kiedy zwierzę zostaje zabite, w jego organizmie zaraz przed śmiercią wytwarza się ogromna ilość adrenaliny, która jak się dowiedziałam nie jest do końca ani wysmażana, ani wygotowywana, ani wymrażana itd. w związku z czym dostaje się do organizmu człowieka i to właśnie powoduje, ze mięsożercy są bardziej znerwicowani.

14

No cóż, ja znam jednego wege który jest wyjątkowo agresywny. Może to tylko wyjątek. Ogólnie za mięsem nie przepadam, wiem jesteśmy uzależnieni od smaku mięsa. A to akurat teraz smaku nie posiada jeno sól.

15

Ja też nie jem mięsa, ale jak jest ono w jakimś sosie gulaszowym, to go nie wybieram, tylko jem, lub gdy skórka z boczku jest w zupie dla smaku, to też jem tą zupę.

16

Hej co sądzicie o kosmetykach dla wegan, czy ktoś je stosował i może się wypowiedzieć na temat ich skuteczności? Pytam, ponieważ wraz z siostrą, staramy się przejść na wegetarianizm, a z tego, co się dowiedziałam ze strony: http://www.ezebra.pl/Weganskie-kosmetyki-co-to-znaczy-i-czy-naprawde-sa-skuteczne-blog-pol-1517230854.html używanie kosmetyków wegańskich jest nieodłącznym elementem bycia prawdziwym wegetarianinem.

17

można tylko trzeba znaleźć zamienniki na mięso - soję, białka - dla dziecka nie ma to większego znaczenia, jeśli nauczysz je jesc, będzie jadło i niedoprawione - niestety z wielu dorosłych jest uzależnionych od smaku mięsa i ciężko im zmienic diete - ja jem miesco tylko 3 razy w miesiącu ze względów zdrowotnych więc wciąż szukam potrwa tylko z warzywami