1

Temat: Psycholog dziecięcy

Od pewnego czasu zauważyłam problemy u mojego synka. W nocy zauważyłam u niego nocne lęki oraz strach przed chodzeniem do szkoły. Czy powinnam skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego jak ten http://ciszapoburzy.pl/ , który pomógłby nam uporać się z tym problemem? Macie może podobne doświadczenie?

Ostatnio edytowany przez ilonaa7301 (2018-02-26 14:02:38)

2

Odp: Psycholog dziecięcy

Najpierw trzeba z dzieckiem porozmawiać, o co chodzi, a nie od razu psychologa wzywać. A rodzice właśnie po to są - od wychowania i pomocy dziecku, jak jest jakiś problem. Dziecko, które czuje się akceptowane przez rodziców i bezpieczne, mówi o takich sprawach w domu, a nie ukrywa swoje kłopoty i lęki...

3

Odp: Psycholog dziecięcy

Znam dziecko, które ma cechy autystyczne, ale rodzice nie robią sobie nic z tego i nie wysyłają dziecka do psychologa. W szkole sprawia jakieś problemy, ale też nie tak duże, żeby szkoła reagowała skierowaniem do specjalisty... A potem wyrastają z takich dzieci dziwni dorośli...

4

Odp: Psycholog dziecięcy

Dobrze jest czasem pójść z dzieckiem do psychologa żeby sprawdził czy wszystko ok. Dzieci czasem mają problemy, o których nie mówią rodzicom.

5

Odp: Psycholog dziecięcy

Ale jeśli na wizycie jest rodzic to czy dziecko przy nim zechce mówić?