51

Odp: Alergia?

Najbezpieczniejsze będzie wapno. Ja nie biorę nigdy zadnych leków bez konsultacji z lekarzem. A jeśli chodzi o testy alergiczne to możesz sobie zrobić w CMP w Krakowie, to jest na Komorowskiego. Ja u nich robiłam testy i wyszło że niestety na sierść i kurz mam alergię, no i na niektóre pyłki

52

Odp: Alergia?

U mnie właśnie całkiem niedawno pojawił się świąd nosa. Dziwne to było, bo nigdy wcześniej nie miałam tego problemu. Chwilowo to ignorowałam, ale po jakimś czasie to się tak nasiliło, że po prostu nie dało się wytrzymać. Musiałam oczywiście pójść do lekarza, ale najpierw sama popatrzyłam w trochę w necie na ten temat. Znalazłam taki artykuł [url]http://wylecz.to/pl/choroby/dermatologia/swedzenie-nosa-przyczyny-swiadu-nosa-w-srodku-i-na-zewnatrz.html[/url] i rzeczywiście okazało się, że to może być alergia… Lekarz to potwierdził.

53

Odp: Alergia?

Ja wiem co to znaczy alergia... W sezonie jest masakra. Kapie mi z nosa jak z kranu. Chodze wtedy cały czas ze sprayem Stop Alergii do nosa. Na szczęście innych objawów nie mam, tylko ten przeklety katar.

54

Odp: Alergia?

Ja podejrzewam że u mnie problemem alergicznym jest nietolerancja pokarmowa testy zrobię tutaj [url]http://www.euroimmundna.pl/nietolerancje-pokarmowe-2[/url] , nigdy nie miałam żadnych alergii dlatego martwię się coz z tego  będzie ale bóle brzucha są okropne.

55

Odp: Alergia?

Mam znajomą, która stosowała dla dziecka olejki konopne, dostępne już u nas [url]https://konopnecentrum.pl/olejki-cbd[/url] i testowała je również na alergie męża. On ma jakieś uczulenia zmienne, co rok coś nowego. Podobno wiele objawów jest znacznie łagodniejszych. Nie ma też problemów z oddychaniem, takiego zatkania płuc, jakie miewał wcześniej.

56

Odp: Alergia?

Może coś mi doradzicie na problemy skórne? Od kilku lat mam na plecach i na rękach swędzące zmiany skórne. Znikają po sterydach, a po pewnym czasie problem wraca. Właśnie jestem po kilkudniowym pobycie w szpitalu, miałem robione szczegółowe badania, reakcję na różne alergeny kontaktowe, pokarmowe i wziewne. Wyniki niewiele pokazały- alergia w niewielkim stopniu na kosmetyki, psa i pleśnie. Zmieniłem wszystkie kosmetyki na naturalne, dom wysprzątałem bez użycia detergentów, tzn. za pomocą wody, sody oczyszczonej i octu i czekam na efekty. Będzie swędziało, czy nie. Myślicie, że chemia domowa i ta w kosmetykach może tak uczulać?

57

Odp: Alergia?

Pomoc odpowiedniego specjalisty może być tu konieczna. Nic innego nie mogę doradzić.

58

Odp: Alergia?

Właśnie specjalista skierował mnie do szpitala na badania, które niewiele wykazały. Specjalistów odwiedziłem już kilku, każdy potrafi jedynie zareagować na skutek, jednak żaden nie wskazał przyczyny. Może ktoś miał już podobne problemy skórne?

59

Odp: Alergia?

Nie ma wyjścia, trzeba iść do alergologa i się przebadać smile

60

Odp: Alergia?

Właśnie napisałem wcześniej, że się przebadałem. Wróciłem ze szpitala, gdzie miałem robione testy kontaktowe, pokarmowe i wziewne. Nic nie wykazały.

61

Odp: Alergia?

Takie objawy jak problemy z oddychaniem, czy częste kichanie to mogą być problemy z alergią wziewną. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości oczyszczacz powietrza np. https://loveair.pl/oczyszczacz/ideal-ap-30-pro

62

Odp: Alergia?

A to dziwna sprawa. Ja kichałam i miałam katar w domu i poszłam na badania, okazało się, że to alergia na kurz i roztocza. Leki biorę, ale dodatkowo zrobiłam w domu ozonowanie, przyjechali specjaliści z firmy airozone i oczyścili powietrze, potem wietrzenie i już lepiej było.

63

Odp: Alergia?

Ale to tak jednorazowo? Na jak długo to wystarcza?
Zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Mają funkcję jonizowania, nawilżania i różne takie, tylko czy to rzeczywiście działa? Myślałam o Sharpie. Usuwa kurz, roztocza, pomaga też przy grzybach, pleśniach.

64

Odp: Alergia?

Oczyszczacz kiedyś miałam, było lepiej, ale ozonowanie u mnie lepsze efekty daje. To trzeba powtarzać co pewien czas, ale po takim jednym ozonowaniu efekt się utrzymuje trochę jednak, nie trzeba tego robić co tydzień smile moim zdaniem to się opłaca bardziej.

65

Odp: Alergia?

Zyrtec też daje rade