1

Temat: Błąd lekarski?

Hej,
czy ktoś słyszał coś na temat odszkodowań za błędną diagnozę lekarską? Poszukuję jakiejkolwiek wiedzy w sprawach tego typu. Z góry dziękuję.

2

Odp: Błąd lekarski?

Zależy jakie były jej skutki? Jeśli poważne, to każdy prawnik chętnie się tym zajmie, zajrzyj do wybranej kancelarii i porozmawiaj jakie są możliwości wywalczenia odszkodowania. Ale łatwo nie będzie...

3

Odp: Błąd lekarski?

Dokładnie, "Gabika" ma całkowitą rację. Kluczowe będzie wykazanie, że ta błędna diagnoza przyniosła dla Ciebie jakieś negatywne skutki. Musisz się przygotować, że czeka się trudna walka, bo lekarze zrobią wszystko, aby wykazać że są niewinni.

Dlatego warto sięgnąć najpierw rady jakiś specjalistów, którzy ocenią czy jest sens angażować się w całą sytuację. Może być przecież tak, że diagnoza była błędna, ale nie było żadnych skutków ubocznych. I wtedy szkoda w zasadzie nerwów i czasu, bo szanse na zwycięstwo będą iluzoryczne...

4

Odp: Błąd lekarski?

Myślę, ze najlepiej poradzić się jakiegoś dobrego prawnika w takiej sprawie. Jeśli masz wszelką dokumentację medyczną z której faktycznie wyniknie, że lekarz popełnił błąd na pewno podpowie Ci co dalej robić, pomoże w wypełnianiu wszelkich dokumentów z tym związanych i jeśli zajdzie taka potrzeba będzie reprezentować Cię w sądzie;)

5

Odp: Błąd lekarski?

Sama omal nie padłam ofiarą błędu lekarskiego , na szczęście skonsultowałam się z innym specjalistą i uniknęłam problemu. Jeśli coś Was niepokoi to lepiej sprawdzić w dwóch miejscach diagnozę. żeby nie cierpieć potem

6

Odp: Błąd lekarski?

Czasem po prostu to takie skłonności organizmu, a nie błąd lekarza...