26

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Ja polecamblonnik bo zmniejsza apetyt wiec eliminuje podjadanie i nieregularnosc, do tego dicopeg 10g na oczyszczenie i metabolizm i duuuzo duuzo wody big_smile

27

Niestety odchudzanie to bardzo długotrwały proces, można powiedzieć, że już na stałe. Trzeba będzie się pilnować z jedzeniem i dbać o odpowiednią dawkę ruchu już zawsze. Nie trudno o efekt jojo, więc musimy mieć przede wszystkim świadomość tego, że musimy w pewien sposób odmienić swoje życie. Znalezienie motywacji to jedno, a to żeby była ona skuteczna to drugie. Zapewne dużo o tym mogłoby powiedzieć osoby, które po raz kolejny zaczynają dietę i poprzednie motywatory zawiodły. O tym]jak się motywować, by ta motywacja była naprawdę skuteczna możemy poczytać na blogu Jacka Wiśniowskiego. Myślę, że niejednej z nas po zapoznaniu się z treścią bloga, co nieco rozjaśni się kwestia - jak mądrze podejść do tematu diety i odchudzania.

28

Przy odchudzaniu bardzo ważny jest regularny ruch. Dlatego pomyśl może o trenerze personalnym. Wiem, że np. tutaj  takiego znajdziesz. Dobry trener z pewnością będzie potrafił Cię odpowiednio zmotywować do pracy.

29

Najtrudniej jest zacząć. Teraz zimno i zima to mi się nie chce.

30

Dla mnie najlepszą motywacją są zajęcia fitness w klubie. Sama przed ekranem w domu nigdy nie wycisnę tyle, ile w grupie smile
Chodzę na zajęcia dwa razy w tygodniu i to mi wystarcza, żeby lepiej się czuć. No i po około trzech miesiącach zauważyłam zmiany w sylwetce, a to już jest mega motywacją do dalszych ćwiczeń! Najtrudniej zacząć smile

31

Fakt, trener też może zmotywować dodatkowo, no i grupa, z którą ćwiczymy.

32

czesc

33

U mnie przełomowym momentem w walce o zdrową sylwetkę było wykupienie cateringu dietetycznego http://optimalfit.pl/ Okazało się, że zdrowe jedzenie nie musi być męczarnią - posiłki są pyszne, od czasu do czasu jakiś zdrowy deser. Kilogrmy lecą, a ja czuję się coraz lepiej smile

34

Nie lepiej popytać speców z tej dziedziny? Wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie smile

35

Moim zdaniem podstawa to racjonalne odżywianie. 5 zdrowych posiłków dziennie, o stałych porach i nie objadanie się na noc.

36

Jeżeli masz problem ze zmotywowaniem się do ćwiczeń, to wg mnie najlepszym motywatorem jest trener personalny i karnet na siłownię. Sama nie mogłam się ruszyć z kanapy, ale koleżanka poleciła mi https://www.gymeo.pl/. Znalazłam siłownię blisko mnie i trenera, z którym współpracuję od kilku miesięcy. Mam rozpisaną specjalnie pod moje warunki fizyczne dietę i zestaw ćwiczeń. Zawsze marzyła mi się talia osy, a z każdym dniem ćwiczeń przybliżam się do swojego celu. Zacznij dzisiaj, a jutro będziesz cieszyła się efektami smile

37

Przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe i ćwiczenia pozwolą osiągnąć wymarzone efekty. Waga w trakcie odchudzania to niezbędny przedmiot. Znalazłam takie, które dodatkowo obliczają nasze bmi https://www.komputronik.pl/search-filter/7399/wagi-pomiar-bmi . Ciekawa sprawa.

Ostatnio edytowany przez olkas (2018-05-09 20:04:13)

38

Z siłownią to ciężko powiedzieć - każdy ma swoje sposoby, żeby się zmotywować. Co do jedzenia - ja po prostu korzystam z cateringi dietetycznego, bo to znacznie ułatwia sprawe. Trochę rozleniwia, ale odkąd mam  to chyba już nigdy do gotowania nie wrócę bo jest po prostu PYCHA.