51

Odp: Czy warto iść na studia?

Czasem dzieje się w życiu coś tak przełomowego, że człowiek zaczyna wprowadzać szybko zmiany, żeby resztę życia przeżyć lepiej, inaczej... Może i on taki przełom przeżyje...

52

Odp: Czy warto iść na studia?

Jak dla mnie zawsze będzie warto, niezależnie, co inni o tym mówią. Ale studia to nie wszystko i sam papierek nie wystarczy, trzeba też samemu działać jeszcze na studiach.

53

Odp: Czy warto iść na studia?

[quote=Finao]Czasem dzieje się w życiu coś tak przełomowego, że człowiek zaczyna wprowadzać szybko zmiany, żeby resztę życia przeżyć lepiej, inaczej... Może i on taki przełom przeżyje...[/quote]
To jest świetne smile Nagłe zderzenie z rzeczywistością tak silne, że zmienia bieg życia, ogromna inspiracja i poczucie, że robi się coś naprawdę dla siebie, ale nie w takim bezwzględnym egoistycznym sensie, tylko w takim, który pozwala nam udoskonalać siebie.

54

Odp: Czy warto iść na studia?

Pewnie, że warto. W tych czasach raczej nie ma osób, które nie mają studiów. Wybierz jakiś kierunek i zapisz się na studia. Bez studiów nie znajdziesz dobrej pracy.

55

Odp: Czy warto iść na studia?

Oczywiscie, ze warto. Teraz bez wyzszego wyksztalcenia nie ma co liczyc na dobra posade. Ja sama w przyszlym roku koncze swoje studia w zakresie IT i juz zaczynam sie za czyms rozgladac. Niestety wiekszosc ofert ma zbyt spore wymagania jesli chodzi o doswiadczenie osoby na dane miejsce, takze bede musiala sobie znalezc jakis staz. Orientujecie sie jak wyglada sprawa jesli chodzi o Łódź? Troche szukalam na wlasna reke i natknelam sie na ciekawa oferte firmy Infosys . Oferuja oni prace dla ludzi glownie po studiach bez zadnego wyksztalcenia, jedynym wymogiem jest znajomosc jezyka obcego. Tak sie sklada, ze angielski znam na poziomie komunikatywnym do tego pare razy byla u brata w UK gdzie miala stycznosc z ich kultura. Napiszcie co uwazacie o tej ofercie, jak dla mnie wszystko wyglada ok i chyba podejme tam swoja pierwsza prace. Pozdrawiam

56

Odp: Czy warto iść na studia?

Czy warto iść? To chyba każdy potrafi sobie sam odpowiedzieć. Jeżeli swoją przyszłość wiążesz danym kierunkiem studiów to na pewno tak. A jeżeli masz iść na studia, bo wszyscy idą, to nie ma najmniejszego sensu, szkoda Twojego czasu, kasy i zdrowia. Dla osób wybierających się na studia medyczne, znalazłam ciekawe pomoce "dydaktyczne", a mianowicie, możliwość wygenerowania egzaminu końcowego, dopasowania pytań do naszych kryterium.

Ostatnio edytowany przez malinka5 (2017-07-26 13:44:26)

57

Odp: Czy warto iść na studia?

Dobre pytanie, wiele osób je sobie zadaje. Jedni twiedza że nie inni że tak. Krótko mówiąc ile osób tyle opinii. Jeżeli o mnie chodzi, to uważam, że jak iść na studia, to takie które zagwarantują jako tako dobrą pracę.
Jest to okres wyrzeczeń, ale studenci mają jednak pewne przywileje. Także socjalne. Nie jest więc aż tak źle. Np mBank ma całkiem interesującą ofertę dla studentów

Ostatnio edytowany przez lenne (2017-08-10 13:47:40)

58

Odp: Czy warto iść na studia?

Teraz wielu ludzi idzie na studia z rozpędu. Studiowanie stało się po prostu kolejnym etapem do przebycia na drodze do uzyskania wykształcenia, takim z automatu. Zauważyłam to u swoich kolegów i koleżanek ze studiów, którzy wzięli udział w rekrutacji, bo każdy tak robi, bez zastanawiania się, czy to kierunek dla nich i tylko dlatego, że był na miejscu.
Z takim podejściem nie da się wiele osiągnąć.
Tylko... skoro jest jak jest i masowo robią te studia, to rezygnując z nich możemy mieć po x latach poczucie, że bardzo odstajemy od reszty, bo większość osób bez względu na faktyczne umiejętności i wiedzę jednak będzie miało w CV przynajmniej pierwszy stopień. I nie chodzi mi o porównywanie się z nimi, choć i tak większość będzie to robić, ale o pierwsze wrażenie jakie nasze CV zrobi na potencjalnym pracodawcy. Studia nie zastąpią doświadczenia i umiejętności, które można nabyć inaczej, ale życiorys na pierwszy rzut oka lepiej jednak wygląda z wykształceniem wyższym.

Niektórzy z moich znajomych podejmując studia odkryli co naprawdę chcą robić i zmienili kierunek. Siedząc w domu i czekając na objawienie nie dowiemy się, co jest dla nas, a co nie jest. Wyjątkiem są oczywiście osoby, które wcześniej miały sprecyzowany cel i wiedzą, co chcą w życiu robić.

59

Odp: Czy warto iść na studia?

Nie wiem, czy warto iść na studia. Zależy to od tego, ile trwają i jak bardzo wiedza tam przekazywana może nam się faktycznie przydać w wykonywanej pracy. Ja jestem za tym, żeby kształcić się w różnych kierunkach, dlatego wybieram kursy z certyfikatami lub bez. Takie kursy nie trwają długo, można się czeznalazłam kilka ciekawych kursów.

60

Odp: Czy warto iść na studia?

Specjalnie dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zdobyć lepsze zatrudnienie w sektorze IT firma .conversion przygotowała *szkolenia z analityki google. Dzięki nim zaczniecie więcej zarabiać i podniesiecie standard swojego życia!

61

Odp: Czy warto iść na studia?

[quote=aleksandrace]Nie wiem, czy warto iść na studia. Zależy to od tego, ile trwają i jak bardzo wiedza tam przekazywana może nam się faktycznie przydać w wykonywanej pracy. [/quote]
Mnóstwo razy słyszałam od ludzi, że to, czego uczymy się na studiach, nie przyda nam się w pracy, bo im się nie przydało. Ciekawe czy powiedzieliby to samo studentom budownictwa albo medycyny czy prawa big_smile

62

Odp: Czy warto iść na studia?

Zawsze na takie pytania odpowiadam, że warto. Oczywiście nie każda informacja, którą uzysaliśmy na studiach przyda się w przyszłości ale większość z nich tak. Chyba, że skończymy prawo a będziemy produkować drewniane stoły to pewnie nie. Chociaż gdy nasz odbiorca nie będzie nam chciał zapłacić w terminie to wiedza z jakiego artykułu możemy do pozwać do sądu może już się przydać smile
Wybierajmy kierunki studiów zbliżone do naszych zainteresować. Łatwiej będzie nam przyswoić widzę z dziedziny, którą lubimy.
Na pewno takim przyszłościowymi studiami są studia rachunkowość: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/rachunkowosc Jeśli tylko pilnie będziemy się uczyć i zdamy wszystkie egzaminy w WSB to nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem pracy. Żeby zwiększyć jeszcze bardziej swoje szanse na znalezienie pracy po studiach warto w ich trakcie poszukać jakieś pracy i zdobywać doświadczenie  w zawodzie. Każda dodatkowa praca podczas studiów może dodatkowo procentować. Udowadnia że jesteśmy w stanie pogodzić kilka rzeczy na raz, działać pod presją czasu i itp.

63

Odp: Czy warto iść na studia?

Czytałam kiedyś historię chłopaka, który pracował w restauracji McDonald's podczas studiów. Po ich ukończeniu pracodawca zapytał go o doświadczenie zawodowe. Oczywiście związanego ze stanowiskiem, na jakie kandydował, nie miał. Jednak gdy pracodawca dowiedział się, że chłopak przepracował w Maku aż trzy lata big_smile uznał, że ma do czynienia z kimś, kto jest niezwykle wytrwały i z miejsca go przyjął big_smile big_smile big_smile

64

Odp: Czy warto iść na studia?

Wybór studiow to powazna decyzja, ale zawzse mozna zmienic kierunek, nie kazdy ma mozliwosc trafic dobrze za pierwszym razem. Niektorzy od małego wiedzą, co chcą robic w zyciu i skrupulatnie do tego dążą. Moja siostra skonczyla weterynarie i mimo ze zawod lekarza weterynarii nie nalezy do najlatwiejszych (czesto zajmuje sie zwierzetami hodowlanymi, ktore sa duze i potrafia sprawiac klopoty) to jest zadowolona i ma duzo zapalu do swojej pracy.

65

Odp: Czy warto iść na studia?

Coraz więcej moich znajomych woli kursy z praktycznymi umiejętnościami niż studia, nawet te 3-letnie. jednak trzeba na to poświęcić czas, albo pieniądze, jeśli się pracuje w tygodniu... A jeśli po nich nie ma perspektywy zmiany pracy na lepszą to raczej sens jest mały.

66

Odp: Czy warto iść na studia?

Studia są fajne jak ktoś się czymś pasjonuje, bo jakiś tam papier dostanie i na kursie...

67

Odp: Czy warto iść na studia?

W miejscu, w którym pracuję, nie bardzo przydaje się wiedza ze studiów, bo firma praktykuje stare metody i przestarzałe rozwiązania. Znajomi na podobnych stanowiskach w nowoczesnych firmach muszą natomiast doskonalić to, czego nauczyliśmy się na studiach, bo w ich firmach ta wiedza jest dopiero punktem wyjścia.