1

Temat: Dobry podkład do twarzy

Pytanie jak w temacie. Na co zwracać uwagę, wybierając podkład do twarzy? Rzadko kiedy udaje mi się trafić na taki, który będzie rzeczywiście dobry. Mimo, że w drogeriach przed zakupem zawsze stosuję testery.

2

Odp: Dobry podkład do twarzy

Tak naprawde to wszytsko zalezy od potrzeb twojej skory i od efektu jaki chcesz osiagnac malując sie. Ja mam skroe wrazliwa, sucha i jakos nigdy nie chcialam miec fluidu ktory bedzie wygladal sztucznie i zakryje doslownie wszystko co sie da. POstawiłam na Rimmela -  ale tak jak mowie, najlepiej pzretestowac kilka i dojsc d tego an ktory skora najlepiej reaguje

3

Odp: Dobry podkład do twarzy

Znalezienie odpowiedniego podkładu może trwać latami i nie jest to łatwa droga. Ja swój ideał znalazłam po bardzo długim czasie. Niechętnie sięgnęłam po podkład mineralny, ale się bardzo pozytywnie zaskoczyłam i skończyłam już kilka opakowań (z firmy Annabelle Minerals). Polecam spróbować wink

4

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja jako podkład stosuję bazę rozświetlającą pod makijaż  Bazy pod makijaż, czyli primery, to kosmetyki, które nakładane na skórę przedłużają trwałość makijażu. Czynią to poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu skóry z podkładem. Baza stanowi pierwszą warstwę makijażu, na której utrzymuje się podkład, a na nim kolejne kosmetyki, takie jak róż i bronzer. Prawidłowo dobrana potrafi przedłużyć trwałość makijażu nawet o 12 godzin. Podstawowy podział baz to ten na bazy matowe, wygładzające i rozświetlające. Najważniejszy jest jednak główny składnik bazy, od którego zależy, czy będzie ona dobrze współpracowała z podkładem. W przypadku Be Glam rozświetlające drobinki zawarte w formule bazy nadają cerze promienność i blask, niwelując przy tym oznaki zmęczenia. Baza przedłuża trwałość makijażu, a lekka, nietłusta konsystencja ułatwia aplikację i pozostawia komfortowe odczucie na skórze. Dla mnie jest to produkt idealny i w tym przedziale cenowym ciężko jest znaleźć coś lepszego.

5

Odp: Dobry podkład do twarzy

Dobry podkład to jest u mnie podstawa do wykonania makijażu, ponieważ mam cienie pod oczami. Podobno nie da się  ztym nic zrobić, można maskować problem i pić sporo wody. Czytam sobie co nowego w tym temacie  i jedyne, co mogę, to dostosować się do tych wytycznych, Pilnuje zwłaszcza wystarczającej ilości godzin snu.

6

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja unikam podkładów. Wolę stosować kremy BB, które fajnie wygładzają i rozświetlają cerę.

7

Odp: Dobry podkład do twarzy

HD  - najlepszy

8

Odp: Dobry podkład do twarzy

przede wszystkim poczytaj opinie w internecie o danym podkładzie, upewnij się, że w jego gamie kolorystycznej jest coś odpowiedniego dla ciebie, że nie ciemnieje itp. No i zalezy jaki masz typ skóry, jeśli suchą, powinnaś wybrać te bardziej nawilżające, rozświetlające, jeśli tłustą - te matujące. i nie zawsze droższy podkłąd jest lepszy, jak dla mnie te w ze średniej półki cenowej są ok.

9

Odp: Dobry podkład do twarzy

Jeśli będzie taka możliwość, na przykład poprosisz panią w drogerii, czy możesz sobie troszkę testera dać do pojemniczka albo o próbki, to super. Ja już nieraz się nacięłam na to, że w tym drogeryjnym świetle podkład wyglądał zupełnie inaczej niż potem w dziennym i nie byłam zadowolona. No i dopasuj nie tak, żeby się wtopił w twarz, tylko żeby pasował też do szyi reszty ciała.

10

Odp: Dobry podkład do twarzy

Maybelline ma bardzo dobre kosmetyki. Zerknijcie sobie na ten podkład - . Naprawdę dobrze matuje skórę i zakrywa wszystkie nierówności, co jest naprawdę przydatne wink

11

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja od lat szukam tego idealnego podkłady, niestety przez sztuczne oświetlenie w drogeriach bardzo często wybieram niewłaściwy odcień, a widzę to dopiero w świetle dziennym. Do tego jestem z natury bardzo blada i jak trochę się opalę, to zmieniam podkład na ciemniejszy, ale mogę go używać tylko przez 2-3 miesiące w roku, bo potem znowu robię się blada jak śmierć i nigdy nie potrafię zużyć takiego podkładu do końca, za rok szukam nowego i tak się to kręci...

12

Odp: Dobry podkład do twarzy

A czy któraś z was miała podkłady z? Ja bardzo lubię tą firmę, mój cały makijaż pochodzi od nich. Kosmetyki są naprawdej świetnej jakości, bardzo trwałe, duży wybór kolorówki no i te ceny.. aż chciałoby się wykupić cały sklep. Warto spróbować, na pewno nie pożałujecie.

13

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja mam ten problem z podkładami, że wszystkie są za ciemne i za bardzo wpadają w czerwień. Przy problemach z naczynkami robi się nieciekawie sad

14

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja jakoś nie mam tego jedynego podkładu smile Ale staram się kupowac te dobre i to w drogerii internetowej Puderek. Ostatnio zamówiłam tam gąbkę do makijażu Beauty Blender- . Beauty blender daje efekt makijażu wykonywanego metodą airbrush, pozostawiając cerę  perfekcyjnie wygładzoną i równomiernie pokrytą fluidem.

15

Odp: Dobry podkład do twarzy

Zawsze dobieram do wewnętrznej strony nadgarstka. smile

16

Odp: Dobry podkład do twarzy

Jak nie trafię z odcieniem to mieszam z innym podkładem i też pasuje;) Nie warto wyrzucać kosmetyków.

17

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja używam Revlona, i jest OK smile

18

Odp: Dobry podkład do twarzy

każdy ma inną cerę i polecenie podkładu na zasadzie, ja uzywam takiego i takiego i jest super, jest bezuzyteczne. Także lepiej opisać swoją cerę a potem podkład. Ja miałam cerę taką z rozszerzonymi porami i zaskórnikami, do tego po myciu uczucie ściagnięcia i częste przesuszenia. Ostatni podkład na który trafiłam i który już został to mineralny annabelle, ilość zaskórników się zmniejszyła, pory mniej rozszerzone, skóra nieprzesuszana, także podkład ma duże znaczenie, zwlaszcza jak sie go nakłada tak jak ja kazdego dnia wlasciwie

19

Odp: Dobry podkład do twarzy

Jeżeli twoja cera łuszczy się lub posiadasz uczucie ściągnięcia szczególnie po myciu, warto dodać skórze nawilżenia czyli wybrać podkład mineralny. Zawiera on w sobie witaminy i minerały, które nie będą przesuszały skóry przez cały dzień. Natomiast jeżeli zmagasz się z zaskórnikami lepszą opcją jest podkład do cery mieszanej

20

Odp: Dobry podkład do twarzy

Jak dla mnie najlepsze podkłady ma rimmel, używałam już wiele przez lata i te są bezkonkurencyjne. Są warte swojej ceny, moje znajome też ich używają.

21

Odp: Dobry podkład do twarzy

nastepna, co polecam podklad po prostu taki jaki sama uzywa, zamiast opisac najpierw swoja cerę, przypominam - uniwersalnego podkladu nie ma:)

22

Odp: Dobry podkład do twarzy

Dobra marka to raczej gwarancja że nie będzie się rolować na twarzy, im tańszy to nie oszukujmy się słabsza jakość

23

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja mam cerę mieszaną i ostatnio dobrze mi się sprawdza podkład matujący. Na twarzy wygląda jak druga skóra , ma satynowe wykończenie, nie wysusza i jest długotrwały.

24

Odp: Dobry podkład do twarzy

Ja lubię takie lekkie, jak mus, są najlepsze dla mojej cery.

25

Odp: Dobry podkład do twarzy

zależy od typu cery, odcienia itd.  Ja np. mam cerę tłusta i fajnie sprawdza mi się revlon, ale dla suchej już jest za ciężki