1

Temat: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Cześć. Czy któraś z Was prowadzi może własną kawiarnię? Czy otwarcie takiego biznesu jest drogie? Z czym się trzeba mierzyć? I czy ogólnie polecacie?

2

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Na początek trzeba liczyć się choćby z kosztem wyposażenia, wynajmu  pomieszczenia, to są spore koszty, chyba że przejmujesz po kimś cały lokal, wtedy odstępne pewnie będzie niższe. A opłacalność zależy głównie od lokalizacji, czy to uczęszczana okolica.

3

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Ja polecam bo jesteś na swoim. Czujesz się niezależnie. Niemniej powinnaś przed otwarciem zrobić sobie dobry biznes plan. Wziąć pod uwagę wszystkie za oraz przeciw otwarciu takiego biznesu. Własna kawiarnia to nie przelewki. Warto jest miejsce polączyć równięż z barem kanapkowym ( coś na wzór starbucks...). Ceny również są ważne.
Zerknij sobie tutaj:
http://multigastro.pl/category/ekspresy-do-kawiarni

Na stronie możesz sobie przejrzeć ile mniej więcej kosztują profesjonalne ekspresy do kawiarni. Nie jest to mały koszt ale jest to najważniejszy wydatek jaki poniesiesz...

4

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Moim zdaniem, jeżeli człowiek startuje dopiero z biznesem gastronomicznym, na początku powinien zainwestować w kuchnie. Nawet kiepsko zarządzane lokale, serwujące dobre potrawy będę się broniły, wobec czego na samym początku należy odpowiednio wyposażyć zaplecze kuchenne. W https://mmgastro.pl/ faktycznie można znaleźć wszystko, co jest niezbędne do sprawnego działania zaplecza kuchennego, bez względu na to czy będzie ona mieściła się w kawiarni czy w restauracji a wybór poszczególnych produktów jest bardzo duży. Sama pracowałam kiedyś w restauracji i wiem, że gdy kucharz ma odpowiedni sprzęt, znacznie lepiej pracuje, co skutkuje wydawaniem pysznych potraw.

5

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Super pomysł tylko musisz postawić na jakąś dobrą lokalizację, żebyś nie miała za dużej konkurencji.
Warto też, abyś po założeniu firmy zapisała się do takiego http://programaktywizacja.pl/ programu. Możesz to zrobić do 60 dni od założenia firmy. Celem tego projektu jest rozwój przedsiębiorczości w Polsce, polega na bezpłatnym udostępnieniu narzędzi informatycznych do zarządzania prowadzeniem firmy oraz prowadzenia księgowości we własnym zakresie.

6

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

A może by tak w kawiarni samodzielnie robić także wypieki? Sądzę, że to spotkałoby się z uznaniem ze strony klientów. Pieczenie na miejscu umożliwi kastla do garowania erg-system. Według mnie jeśli po lokalu roznosiłby się zapach ciastek i kawy, to każdy, kto by zajrzał do środka od razu by zostawał. Tak działa aromamarketing.

7

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Kawy z całego świata w eleganckiej kawiarni to może być duża atrakcja np. w mniejszym mieście, gdzie nie ma takiego asortymentu w sklepach...

8

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

To może być dobry pomysł. Trzeba pomyśleć o ciekawym i nietuzinkowym wnętrzu. Oczywiście ważna jest kawa i ciasteczka. Liczy się jednak to, jak goście będą się czuli.  Na początku mozna skorzystać z programów do księgowania, aby zminimalizować koszty https://wfirma.pl/ Potem sama zobaczysz, czy radzisz sobie z cyferkami.

9

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Tutaj http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy macie wzory dokumentów, które można pobierać bezpłatnie. Nie ma tam żadnych limitów, więc można z powodzeniem korzystać z takiego rozwiązania.

10

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Na ten pomysł trzeba mieć środki, szerzej o tym było tutaj:
http://www.psfp.org.pl/pomysl-na-biznes-f23/

11

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Przyznam szczerze, że nie jest łatwo założyć biznes tego typu. Wyposażenie, koszty, pracownik do tego wystrój sporo kosztuje no i lokal. Chyba bym wolała zainwestować w sklep internetowy na platformie http://www.pasejo.pl/  , gdzie mają wiele ciekawych propozycji godnych uwagi.

12

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Jeśli tylko ktoś czuje się na siłach prowadzić taki biznes, to czemu nie. Jednak w pierwszej kolejności trzeba zadbać o profesjonalny sprzęt i akcesoria, dzięki którym będzie można wydobywać niezapomniany smak i aromat. Dlatego warto zajrzeć na stronę http://www.beanbrothers.pl/alternatywne_metody.html gdzie można wybierać pośród szerokiego asortymentu.

13

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Fajny pomysł, mój brat jest właśnie na etapie otwierania takiej knajpy w Katowicach. wink Generalnie jeśli mogę coś podpowiedzieć (z racji jego doświadczeń), to wynajem ekspresów do kawy się całkiem opłaca, zwlaszcza na początku działalności. Sprawdź sobie na http://marianoitaliano24.pl/ mają tam całkiem fajny wybór, on postawił na ekspres Saeco. Co do samego sklepu, to ja tam zaopatruję nasze biuro w kawę i póki co jestem bardzo zadowolona ze współpracy.

14

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Przy kawiarni nie wiem czy będziecie zamawiać ciasta i ciasteczka, czy może sami na miejscu wypiekać. Może właśnie ta druga opcja przyciągnie więcej klientów? Jeżeli się na to zdecydujecie to pomoże wam w tym hurtownia cukiernicza - savpol.pl . Mają tam świetne akcesoria i dekoracje cukiernicze.

15

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Jak chce się założyć własną kawiarnie czy w ogóle jakąkolwiek działalność to często potrzeba do tego także zatrudnić nowych pracowników, a przy szukaniu dobrego pracownika warto jest poszukać odpowiednich porad http://poradnikowy.net/jak-znalezc-dosk … racownika/. Jak szukać, na co zwracać uwagę, jak przeprowadzać rozmowę kwalifikacyjną. Wielu pracodawców popełnia podstawowe błędy w tym zakresie.

16

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

ja ostatnio znalazłam super szkolenie z cukiernictwa smile chodzi mi dokładnie o http://www.akademiamistrza.pl/warsztat- … ydarzenia/ jestem po gastronomii i chciałabym się trochę przebranżowić a że uwielbiam piec to pomyślałam własnie o zawodzie cukiernika smile

17

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Własny biznes to jest to. Z początku trzeba się trochę napocić ale jak dobrze to rozegrasz to sukces murowany.

18

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia

Warto zaopatrzyć się w dobry ekspres do kawy. W szczególności polecam ten ciśnieniowy- https://sklep.technica.pl/ekspresy-do-kawy/0,delonghi . Jet mega okazja bo można kupić taniej o 32 %. Dobrej jakości sprzęt posłuży ci na długie lata w kawiarence.