26

Odp: kosmetyki z apteki

Ja mam zaufanie do marki Dermedic, mam od nich żel do mycia twarzy i odtąd nie mam żadnych wyprysków!

27

Zobaczcie sobie balsam do ciała lipikar  - jest wydajny, uzupełnia poziom lipidów. Jest przeznaczony dla  skóry skrajnie wysuszonej, która ma skłonność do podrażnień. Trzeba nawilżać ciało oraz twarz, to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji.

28

To bardzo podobne działanie ma balsam do ciała LV Polska. Jest hipoalergiczny, głęboko nawilża i odżywia skórę.

29

malinka napisał/a:

Ja mam zaufanie do marki Dermedic, mam od nich żel do mycia twarzy i odtąd nie mam żadnych wyprysków!

Wydaję mi się, że kiedys sprawdzałam ze dwa, trzy produkty dermedic i wcale nie miały najlepszego składu.

30

Ja używam takich kosmetyków aptecznych do skóry wrażliwej  . Odkąd pamiętam miałam problemy z suchą skórą ale przy tych kosmetykach ten problem minął.

31

Cóż, na pewno wiele kosmetyków aptecznych zasługuje na uwagę. Nie mniej jednak jeżeli chodzi o takie typowe produkty pielęgnacyjne, na pewno na uwagę zasługuje oferta w Znajdziemy tam bowiem kosmetyki przeznaczone do włosów, pielęgnacji ciała  generalnie ilość dostępnych tam produktów jest naprawdę duża.

32

Niedawno przerzuciłam się z kosmetyków drogeryjnych na apteczne i widzę sporą różnicę. Moja cera jest w lepszej kondycji. Zasięgnęłam rady farmaceutki z apteki 4 pory roku, doradziła mi odpowiednie maści i kremy, bardzo miłą i kompetentną obsługę tam mają, także jak jesteście z okolic Katowic, to zajrzyjcie na ul. 1-maja.

33

Jako ciekawostkę napiszę Wam o tym, jak w aptece dostałam za grosze coś, za co w salonie kosmetycznym musiałabym zapłacić dużo więcej i choć nie chodzi o kosmetyk apteczny, to o coś pokrewnego.

W wyniku problemów hormonalnych zaczął mi wyrastać ciemny wąsik. Udałam się do dermatolożki, która zleciła badania i na ich podstawie wypisała skierowanie do endokrynologa, u którego leczyłam się przez rok. No ale problem z urodą był i płakałam dermatolożce nad sobą. Wtedy wypisała mi receptę na płyn robiony przez farmaceutę, który rozjaśnia wąsik.

W sklepach kosmetycznych i aptekach można oczywiście nabyć różne takie środki, można też udać się do salonu kosmetycznego, ale ona powiedziała mi jak to stosować i zapewniła, że o wiele taniej mnie to wyniesie. I ta dam! Buteleczka płynu kosztuje około 10 zł. I działa! W sumie zużyłam jakieś trzy do tej pory, a efekt był po dwóch fenomenalny.

34

Jest kilka firm aptecznych  które lubię

Iwostin - kosmetyki na bazie wody z iwonicza zdroju, delikatne i niedrogie

Sylveco - wiem wiem,że są również stacjonarnie ale ceny w aptekach są o wiele niższe

Avene - jest to juz wyższa połka ale mają cudowne działanie

Najczęściej rozglądam się za promocjami: ) Nowa farmacja ma dobre ceny: https://www.nowafarmacja.pl/

Ostatnio edytowany przez Taluska (2017-10-18 12:34:10)

35

Ja używam niewiele kosmetyków bo jestem alergikiem. W aptece kupuję krem do twarzy oraz szampon. Kupuję w internetowej aptece z odbiorem w stacjonarnej aptece. Ceny są dużo niższe, np na szamponie oszczędzam około 10 zł.

36

ja się zawsze zawodziłam na kosmetykach aptecznych, były tylko droższe niż drogeryjne ale i tak nic więcej nie dawały hmm

37

Hannica, aż tak było źle? A pytanie... czy jakieś inne kosmetyki sprostały Twoim oczekiwaniom? Bo może potrzebujesz efektu, który da się osiągnąć czymś innym niż kosmetyki, albo czymś sobie ten efekt psujesz, np. szkodzi Ci coś, co jesz.