1

Temat: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Dziewczyny, trafiłam ostatnio na opis takiej szczoteczki sonicznej.
Ponoć jest ona najszybszym tego typu produktem na rynku. Dowiedziałam się, że szczoteczki soniczne są jeszcze skuteczniejsze od tradycyjnych elektrycznych w redukcji osadu, kamienia nazębnego i przebarwień. Ta szczoteczka ma dodatkowo funkcję wybielania i mogą ją stosować dzieci powyżej 4. roku życia, a także osoby noszące na stałe aparat ortodontyczny, korony i mosty protetyczne. Czy ktoś z Was słyszał o tej szczoteczce, a może używa podobnej? Zechcecie podzielić się wrażeniami? wink

2

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ciekawy produkt, może niedługo takie szczoteczki będą normą w naszych łazienkach:)

3

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Byle tylko potaniały, bo cena odstrasza na razie.

4

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Raz na jakiś czas można sobie pozwolić. Ja też kupuję dobre pasty, bo tanie to wiadomo, nic nie dają..

5

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ceny tych szczoteczek odstraszają

6

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ja mam dopiero od niedawna i w ogóle nie sądzę, żebym była w stanie ocenić różnicę gołym okiem, ale wierzę, że różnica jest.

Szczoteczka jest ładna, lekka, niestety oczywiście głośna, ma wygodne etui z wentylacją i minutnik, który dzieli 2 minuty na 4 części tak, żeby ułatwić mycie (po 30 sekundach zmiana obszaru mycia), a po tym czasie wyłącza się sama. Fajne jest w niej to, że ma trzy tryby: mycie, mycie delikatne, masowanie dziąseł.

W szczoteczkach sonicznych emitowane fale dźwiękowe mają na celu poruszyć złogi, a nie tylko wymiatać resztki, jak szczoteczka manualna czy elektryczna.
Teraz są też dostępne szczoteczki ultradźwiękowe, które emitują drgania o wielokrotnie wyższej częstotliwości niż soniczne, więc ta niezwykła nowość już została zastąpiona czymś być może lepszym.

7

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Jeżeli uważa się, że taka się przyda i rzeczywiście jest skuteczna, to dlaczego nie? Ja jestem trwam przy manualnej i póki co nie zamierzam jej zmieniać.

8

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ja trochę się boję ze względu na wrażliwe dziąsła hmm

9

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Do wrażliwych dziąseł rzeczywiście trzeba koniecznie miękkie włosie. Nie widziałam jeszcze szczoteczki elektrycznej czy sonicznej z takim, nawet jeśli są.
Ta Remingtona ma główkę o kształcie jak manualna i tryb delikatnego czyszczenia, więc ruchem wymiatającym można wyczyścić zęby bez narażania dziąseł na skaleczenia, czego trudno uniknąć w przypadku szczoteczek z okrągłą główką. Niestety włosie ma dość sztywne. Nie poleciłabym jej osobom z dziąsłami, które krwawią lub są wyjątkowo wrażliwe.

10

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Mam teraz taką właśnie z miękkim włosiem i wrażenie, że nie do końca ona czyści mi zęby... Zobaczymy, czy mi nie zżółkną po takim delikatnym myciu;)

11

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ja po elektrycznej mam wrażenie, że jestem niedomyta, bo mi się zupełnie nie pieni pasta. I czasami poprawiam po niej zwykłą big_smile

12

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Dobra pasta właśnie mniej powinna się pienić:)

13

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Cóż na pewno dobra pasta to także warunek odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nie mniej jednak według mnie jak najbardziej warto zainwestować w szczoteczkę soniczną . Mamy tutaj spory wybór modeli, w tym także dla dzieci, a co więcej szczoteczki tego rodzaju posiadają sporo przydatnych funkcji jak chociażby taką związaną z wybielaniem. Przy tradycyjnym rozwiązaniu nie ma mowy o takiej opcji.

14

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Wiecie co- moja dentystka  poleciła mi ostatnio szczoteczkę soniczną i jestem zachwycona, czuję że ząbki są czyste a i moje dziąsła przestają być podrażnione. Także już teraz na pewno nie wrócę do normalnej szczoteczki.

15

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

[quote=niechcemisie]Ja po elektrycznej mam wrażenie, że jestem niedomyta, bo mi się zupełnie nie pieni pasta. I czasami poprawiam po niej zwykłą big_smile[/quote]
A może zamiast poprawiać, warto oprócz mycia szczoteczką użyć jeszcze nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej smile

Badania pokazują, że mycie szczoteczką elektryczną daje dużo lepsze efekty niż tradycyjną szczoteczką ręczną. Podobnie jest w przypadku szczoteczek sonicznych, które dają lepsze efekty niż elektryczne i ręczne. Niestety ceny szczoteczek sonicznych odstraszają, natomiast elektryczna powinna być już standardem w każdej łazience smile

Ostatnio edytowany przez GaleriaUsmiechu (2016-12-29 15:35:58)

16

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Jestem tego samego zdania. Uważam, że szczoteczka elektryczna to rzecz, którą warto kupić. Jednak nie należy zapominać o tym, by co trzy miesiące wymieniać końcówkę. W przeciwnym wypadku to niehigieniczne.

17

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ja też korzystam ze szczoteczki seysso, przede wszystkim dlatego, że noszę aparat ortodontyczny i szczoteczka super czyści wszystkie niedostępne  dla zwykłej miejsca.
Udało mi się kupić na superuśmiech w całkiem przyzwoitej cenie, bo akurat była w promocji, możecie tam spojrzeć ;P

18

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

[quote=GaleriaUsmiechu][quote=niechcemisie]Ja po elektrycznej mam wrażenie, że jestem niedomyta, bo mi się zupełnie nie pieni pasta. I czasami poprawiam po niej zwykłą :D[/quote]
A może zamiast poprawiać, warto oprócz mycia szczoteczką użyć jeszcze nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej :)

Badania pokazują, że mycie szczoteczką elektryczną daje dużo lepsze efekty niż tradycyjną szczoteczką ręczną. Podobnie jest w przypadku szczoteczek sonicznych, które dają lepsze efekty niż elektryczne i ręczne. Niestety ceny szczoteczek sonicznych odstraszają, natomiast elektryczna powinna być już standardem w każdej łazience :)[/quote]

Zawsze używam płynu i nici. Posiadam szczoteczkę elektryczną Oral-B Vitality i soniczną Remingtona i naprawdę w dalszym ciągu po jedzeniu wolę używać manualnej. Z całą pewnością z powstawaniem kamienia lepiej radzi sobie eletryczna i soniczna, bo ręką nie da się wykonywać ruchów z taką prędkością, ale jeśli chodzi o funkcję wymiatania jedzenia to jednak wolę wspomagać ich działanie manualną.

19

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ooo naprawdę wolisz manualną? bo jak dla mnie soniczna  bije wszystkie inne na głowę! kupiłam jakiś czas temu i moje zęby wyglądają o wiele lepiej, po umyciu jak przejadę językiem to czuję że są o wiele czystsze i gładsze. Bez nitki wiadomo ani rusz ale i tak w porównaniu z poprzednią elektryczną szczoteczką różnica jest ogromna big_smile  warto zainwestować, polecam zdecydowanie.

20

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

A macie jakieś domowe sposoby na leczenie aft lub pleśniawek? Ogólnie dostępne maści w aptekach raczej w moim przypadku  nie działają tak jak powinny, a czasem trzeba przeprowadzić nawet 14 dniową kurację przeciwgrzybiczną. Możecie poradzić jak sobie z tym radzicie?

21

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Można spróbować płukanek rumiankiem lub szałwią - one łagodzą zmiany zapalne błon śluzowych.

Ostatnio edytowany przez Virrana (2020-07-30 14:21:11)

22

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

U mnie zwykła szczoteczka za 3 zł też się sprawdza, a zęby nie psują się od tego czym je myjemy, tylko od kwasów, jakie je otaczają w jamie ustnej.. Skład śliny jest kluczowy, a nie to ile wydam na szczoteczkę...

23

Odp: Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Ja muszę kupić bo mi się kamień odkłada na zębach:(