201

Odp: Bolesne miesiączki

A może powinnaś brać jakiś suplement? Masz wszystko okej z jajnikami? Często takie bóle to nic dobrego nie zwiastują. Może idź do lekarza. Reguluje miesiączki i ogólnie dobrze wpływa na stan hormonów kobiety.

202

Odp: Bolesne miesiączki

Sama takie mam, ale nauczyłam się z tym żyć, bo jak byłam młodsza nie wiedziałam, że to się leczy. Sądziłam, że to całkowicie normalne i minie wraz z uspokojeniem się hormonów. No i prawda, teraz mi się zmienił przebieg okresu i już nie cierpię tak bardzo w pierwsze dni jak kiedyś.
Polecałabym jednak wybrać się do ginekologa, bo moja przyjaciółka miała identyczny problem i stwierdzono u niej problemy z hormonami więc teraz musi się leczyć. Nie bagatelizowałabym jednak tej sprawy.

203

Odp: Bolesne miesiączki

U mnie ginekolodzy też na to liczyli, na początku potworne bóle miały minąć jak się uregulują miesiączki, potem jak urodzę dziecko, nic z tego wyjadłam kosz hormonów a pomogła dopiero wkładka hormonalna. Praktycznie nie miesiączkuję, mam jedynie niewielkie plamienie i zero bólu smile

204

Odp: Bolesne miesiączki

Na ból brzucha przy miesiączce polecam nospę. Jedna tabletka i po kłopocie.

205

Odp: Bolesne miesiączki

Hmm, wydaje mi się, ze każdy kogo problem bolesnych miesiączek dotyczy o nospie słyszał ;-)

206

Odp: Bolesne miesiączki

Tak samo u @Patry , lekarz mi przepisał tabletki w celu zmniejszenia obfitości krwawień miesiączkowych. Miałam tak, że przez 2 pierwsze dni nie mogłam normalnie funkcjonować przez ból i te krwotoki. Po założeniu wkładki krwawienia znacząco się zmniejszyły, ból też zelżał, już nie muszę nawet brać leków rozkurczowych wink

207

Odp: Bolesne miesiączki

ja podczas miesiączki miewam dodatkowo bardzo mocne bole migrenowe a połączenie tych dwóch stanów bywa bardzo nieznośne,moja siostra miewa podobne bole więc poleciła mi tabletki  a na brzuch delikatne ciepłe kompresy-dzięki tym dwom sposobom jakoś sobie radze z tymi ciężkimi dniami

208

Odp: Bolesne miesiączki

Też miałam z tym problem i okazało się, że mam zespół policystycznych jajników. Obecnie leczę się u sprawdzonego ginekologa. Szybko otrzymasz fachową pomoc smile Bolesne miesiączki przestały być problemem smile

209

Odp: Bolesne miesiączki

Miałam kiedyś bolesne miesiączki, ale okazało się to być związane z zaburzeniami hormonalnymi, leczyłam te dolegliwości jakiś czas, ale na szczęście przeszło.

210

Odp: Bolesne miesiączki

U mnie zawsze termofor jest niezbędny tongue proponuje jednak iść do lekarza, to na pewno będzie bardziej pomocne wink

211

Odp: Bolesne miesiączki

ja miałam problem z intensywnymi krwawieniami, no ból oczywiście szedł z tym w parze, ale czasami miałam ochotę w ogóle nie schodzić z toalety ;/ hormonów nie brałam, bo bałam się że utyję (mój organizm bardzo różnie reaguje na takie zmiany)... moja ginekolog podsunęła mi pomysł wkładki hormonalnej i dla mnie to było szokujące, że dosłownie po kilku mscach mój okres uregulowała się znacznie. Trwa już teraz do 3 dni i krwawienia są chyba takie jak powinny - no można z nimi wreszcie żyć. Może warto pójśc w tym kierunku? Dodatkowo macie też antykoncepcję w pakiecie ;p

Ostatnio edytowany przez karola412 (2017-07-02 13:42:46)

212

Odp: Bolesne miesiączki

Widziałam, że któraś z Was obawiała się, że bolesna miesiączka może równać się torbiel jajnika objawy i bardzo fajnie opisane jest to , wiec warto czytac, ale nie sadze by bolesna miesiaczka od razu byla powodem własnie torbieli... każdy organizm jest inny, a przyczyn może być naprawdę mnóstwo. Zachęcam do lektury artykułu na ten temat - pisany oczywiście przez specjalistów.

213

Odp: Bolesne miesiączki

Ja też zmagam się niestety z problemem bolesnych miesiączek choć po porodzie jest już znacznie lepiej niż przedtem. A jak dbacie o higienę intymną w tym okresie ? Trafiłam ostatnio w sieci na ciekawy artykuł z tym związany. Co sądzicie ? Jak to u Was wygląda ?

214

Odp: Bolesne miesiączki

Zgadzam sie z poprzedniczkami... antykoncepcja znaczaco zmienia krwawienia i bol. Ja tez mam wkladke levosert i bylo to najlepsze rozwiazanie jakie moglam wybrac big_smile

215

Odp: Bolesne miesiączki

ja miałam nie tylko bolące ale i bardo obfite miesiączki. Byłam u ginekologa i ten zalecił mi stosowanie suplementu z żelazem , żebym nie nabawiła się anemii. Teraz na szczęście już jest dużo lepiej

216

Odp: Bolesne miesiączki

też się bardzo męczę, szczególnie przez pierwsze 2-3 dni i jadę na ketonalu sad wiem że nie powinnam ale tylko po nim przestaje mnie brzuch boleć. czasem ratuję się gorącymi okładami, a od kiedy  się naczytałam o endometriozie chodzę regularnie do ginekologa się kontrolować, wolę zapobiec wcześniej niż potem mieć problemy ze zdrowiem

217

Odp: Bolesne miesiączki

Mnie pomaga no-spa i rozgrzewające okłady.

218

Odp: Bolesne miesiączki

Joga też pomaga....

219

Odp: Bolesne miesiączki

U mnie właśnie się zaczęły, bo wcześniej jakoś ból był do zniesienia, a teraz promieniuje aż pod żebra... Nie chcę brać tabletek a domowe sposoby nie pomagają. na szczęście to tylko kilka dni, więc zobaczę, jeśli za miesiąc to się powtórzy to trzeba będzie iść do ginekologa.

220

Odp: Bolesne miesiączki

U mnie ani same przeciwbólowe, ani same rozkurczowe nie działały. Ostatnio mi pani w aptece poleciła lek, który działa i rozkurczowo i przeciwbólowo, nawet z silnymi bólami brzucha sobie u mnie poradził. No i co najważniejsze, działa naprawdę szybko.

221

Odp: Bolesne miesiączki

u mnie tak wlasnie wygladaly objawy endometriozy jak opisujecie. Baaardzo bolesne miesiaczki sad miedzy miesiaczkami rowniez bol, bylam u kilku lekarzy i dopiero dr w szpitalu  postawil odpowiednia diagnoze, dzieki temu moglam w koncu podjac leczenie

222

Odp: Bolesne miesiączki

Spróbuj krople na bazie alkoholu nazywają się Krople kobiece  - dostepne w aptece albo jak masz gdzieś sklep zielarski pod nosem to też mają... Moja koleżanka w czasie tych dni zawsze była wyłączona z życia odkąd pamiętam tzn szkoła praca jak jej nie było znaczy że cierpi w domu...teraz bierze te krople i mówi że da się z tym życ;)

223

Odp: Bolesne miesiączki

Mojej siostrze lekarz powiedział, że bóle się skończą jak urodzi pierwsze dziecko, no niestety tak się nie stało, a urodziła już dwoje...

224

Odp: Bolesne miesiączki

Pomaga branie tabletek anty, ale one znowu szkodzą na coś innego...