1

Temat: Suszarki

Wytrzymałe i godne polecenia suszarki - jakie są Wasze typy?
Z których suszarek korzystacie aktualnie? Jakie mają zalety i wady?

Ja zbyt wiele od suszarki nie oczekuję. Mam prosty model Philips Salon Dry Compact HP4962/22, który kupiłam kilka dobrych lat temu za nieco ponad 80 zł.
Jest niesamowicie wytrzymała, a do zakupu skłoniło mnie to, że ktoś ze znajomych dość mocno eksploatował swoją przez wiele lat, tego samego producenta, choć inny model, i działa nadal. Uznałam zatem, że Philips będzie mi długo służyć. Depilator tej marki użytkuję już jakieś 10 lat, a to również złożyło się na większe zaufanie do firmy Philips.

Szukałam wersji z dyfuzorem i koncentratorem. Ani jednego, ani drugiego nie używam... cała ja.
Plusami suszarki są jej wytrzymałość, lekkość, długi kabel, niska cena. Ma dwa stopnie nadmuchu i przycisk do chłodnego nawiewu. I haczyk do powieszenia. Upadła mi mnóstwo razy i nic jej się nie stało. Po latach jest jedynie porysowana przez to, że tłukła o meble i podłogę big_smile Wiele razy suszyłam nią duże i mokre rzeczy, na przykład wykładzinę i była włączona dość długo. W dalszym ciągu w pełni sprawna.

W dyfuzorze niestety ułamałam dwie końcówki, kiedy spadł na ziemię.
Minusem jest to, że dyfuzor i koncentrator są ruchome. Zatyka się je na dyszy i obracają się w obie strony, a wolałabym, żeby były nieruchome.
Osobom, które potrzebują tylko szybko wysuszyć włosy albo ciuchy po ulewie mogę polecić smile

2

Odp: Suszarki

Ja mam również swoja ulubioną Grundig,nawet robiłam o niej posta.Zapraszam http://mmhairismylife.blogspot.de/2016/ … -9280.html

3

Ten dyfuzor bardzo mi się w niej podoba. Z czego są zrobione końcówki? Wyglądają na zdjęciu jak gumowe.

4

Ja miałam jedną suszarkę, taką zwykłą, z której i tak korzystałam rzadko, ale obecnie nawet jak będę chciała to z niej nie skorzystam, bo ją... spaliłam. Będzie mnie czekał zakup nowej, ale niespecjalnie się znam na suszarkach, a tą starą miałam dosłownie od lat.

5

niechcemisie napisał/a:

Ten dyfuzor bardzo mi się w niej podoba. Z czego są zrobione końcówki? Wyglądają na zdjęciu jak gumowe.

Właśnie gdzieś zapodziałam mój dyfuzor!!Nie,to nie guma mimo,że tak wygląda,to plastik!

6

Hera napisał/a:

Ja miałam jedną suszarkę, taką zwykłą, z której i tak korzystałam rzadko, ale obecnie nawet jak będę chciała to z niej nie skorzystam, bo ją... spaliłam. Będzie mnie czekał zakup nowej, ale niespecjalnie się znam na suszarkach, a tą starą miałam dosłownie od lat.

Polecam,tą,co wyżej wymieniłam!!Fajne funkcje posiada

7

A ja polecam suszarkę Remington a5220 smile

8

Ja mam lokówke stożkową z Remington i jestem strasznie zadowolona z niej

9

Remington nie wymaga rekomendacji:) Sama rzadko suszę włosy suszarką, bo i bez tego mają przesuszone końcówki, więc wystarcza mi zwykła, niefirmowa suszarka na wypadek, gdy muszę szybciej wyjść z domu niż planowałam po umyciu włosów...

10

tydzień temu kupiłam Remingtona z serii Pearl - jak na razie jestem zachwycona. duży plus za 5-letnią gwarancję. Mam już z tej serii dwie lokówki bez klipsów, które uwielbiam i starą prostownicę, która niedługo zostanie wymieniona na nową, też tej firmy

11

Ja staram się nie suszyć włosów suszarką, tylko w wyjątkowych sytuacjach

12

A korzystacie z tej funkcji chłodnego nawiewu w suszarkach? Podobno to utrwala fryzurę, kiedy używamy kosmetyków do stylizacji.

Też używam suszarki tylko wtedy, kiedy muszę, a przez lata nie używałam wcale, narażając się na ciągłą krytykę z każdej strony,  że w zimie się z mokrymi włosami nie wychodzi tongue

13

niechcemisie napisał/a:

A korzystacie z tej funkcji chłodnego nawiewu w suszarkach? Podobno to utrwala fryzurę, kiedy używamy kosmetyków do stylizacji.

tak, używam, fajnie zamyka łuski włosów i przez to wygładza smile

14

Ja suszę głownie chłodnym powietrzem, bo mam  i tak przesuszone włosy

15

Przyszło lato i suszarki używam teraz tylko do podsuszania paznokci, choć chyba nie powinno się tego robić. Zdarza mi się to rzadko, ale jednak. Ach... ma jeszcze jedno zastosowanie - rozgrzewam nią plastry z woskiem do depilacji, zamiast rozcierać je w dłoniach. Dwie lub trzy sekundy i gotowe.

16

A co sądzicie o suszarce do prania? Czy np. któraś z tych jest ok https://www.gnutella.pl/suszarka-konden … do-prania/

17

Też nie oczekiwałam dużo od suszarki do czasu gdy mama nie kupiła mi takiej naprawdę wypasionej z babyliss big_smile I od tej pory suszarka suszarce nierówna. To urządzenie jest tak ciche, że można oglądać telewizję, a to cudowna opcja dla leniwych takich jak ja. Ma regulowane poziomy temperatury, i suszy połowe krócej niż tymi, których dotychczas używałam. Ma dyfuzor, czasem się pobawię, rzeczywiście ładnie włosy unosi. Chodzi bez zarzutu już kilku lat, ogólnie produkty z tej firmy są solidne i profesjonalne. Model to któryś z pro silence volume smile

18

NO ja jeszcze myślę własnie nad wyborem dobrej nowej suszarki, bo moja już powoli kończy swój żywot :d Czytam sobie własnie taki artykuł na ten temat: http://fryzury.pl/kosmetyki-i-akcesoria … do-wlosow/

19

Wcale nie musi być droga, żeby była dobra smile Ja kupiłam swoją ostatnią w markecie i służy mi już dobre 2 lata, a kosztowała nieco ponad 30 zł. Oczywiście nie ma jonizowania itd., ale ma końcówki różne i regulację temperatury.