1

Temat: Dom spokojnej starości

Witam,

Czy macie już jakieś wyobrażenia jakbyście chcieli aby wyglądała wasza starość? A jeśli tak to czy wybralibyście mieszkanie wśród rodziny, czy taki o to dom starości z dobrym stadardem. I jak byście uargumentowali swoją decyzję w obu przypadkach?

2

Odp: Dom spokojnej starości

Chciałabym posiadać swoją odrębną nieruchomość, która znajdowałaby się w pobliżu domu moich dzieci.
Takie rozwiązanie byłoby korzystne zarówno dla mnie jak i dla dzieci. Dlatego juz teraz planuje się zając taka kwestia jaka jest rozgraniczenie nieruchomości przez geodetów  i o ewentualnym podziale za życia, aby było wiadomo co komu przypadnie i kto ma się zająć rodzicami na starość.

3

Odp: Dom spokojnej starości

Jeśli się trafi na dobrą opiekę w domu starości to owszem mogę być ,ale w dzisiejszych czasach tyle pokazują nie uczciwych ludzi.
Z rodziną to jest różnie nie raz się opiekują ,ale nie zawsze ta opieka jest dobra .

4

Odp: Dom spokojnej starości

Zdecydowanie chciałabym zostać w domu. Mieszkać sama lub z rodziną. Teraz są lepsze rozwiązania aniżeli domy spokojnej starości.. Opiekunka można do seniora przychodzić i pomagać mu w codziennych obowiązkach lub też można skorzystać z teleopieki. Mnie jakość to bardziej przekonuje.

5

Odp: Dom spokojnej starości

Warto zerknąć na propozycje domu seniora pod Warszawą. Mają tam godne uwagi propozycje, każdy znajdzie coś dla Siebie praktycznego w opiece nad osobami starszymi. Atmosfera bardzo fajna i miła , jedzenie dobre, opieka 24 godziny na dobę.

6

Odp: Dom spokojnej starości

dla mnie podjęcie takiej decyzji byłoby bardzo trudne. Nie wiem czy umiałabym tak postąpić.

7

Odp: Dom spokojnej starości

Ja też nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji.

8

Odp: Dom spokojnej starości

Takich domów jest coraz więcej, ale zazwyczaj nie są one tanie. Co do słuszności wysyłania tam osób starszych, to wychodzę z założenia, że czasem lepiej jest im zapewnić opiekę, której my sami nie jesteśmy w stanie zapewnić.

9

Odp: Dom spokojnej starości

wszystko zależy od danej sytuacji, ciężko tak powiedzieć jak się nigdy nie było w takiej sytuacji.

10

Odp: Dom spokojnej starości

Najlepiej zapewnić osobom starszym, bliskim najlepsza opiekę, więc prywatną. Zerknijcie na dom seniora  - doskonałe warunki mieszkaniowe, świetna opieka profesjonalnej kadry, rehabilitacja, mnóstwo atrakcji i zajęć dodatkowych. Takich miejsc należy szukać.

11

Odp: Dom spokojnej starości

Nie każdy senior lubi takie życie, w pokoju z kimś obcym, wśród samych starszych ludzi...  Jeśli jest w miarę samodzielny, to lepiej byłoby, aby żył w swoim domu.

12

Odp: Dom spokojnej starości

Ale tam ma opiekę i pielęgniarkę na miejscu.