76

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ktoś wspominał o terapii manualnej. I faktycznie terapia manualna nastawiona jest na leczenie dysfunkcji nerwowo-mięśniowo–szkieletowych. Także przy problemach z kręgosłupem może być bardzo skuteczna. Taka terapia charakteryzuje się indywidualnym podejściem do problemu i jest ściśle dopasowywana do potrzeb pacjenta. Tutaj http://www.mobilemed.pl/service/terapia-manualna/ namiary na fizjoterapeutów z MobileMed, którzy wykonują takie zabiegi.

77

Odp: Problemy z kręgosłupem

Bardzo możliwe, że jest rwa kulszowa, miałem podobne objawy. Proponuje poczytać trochę o tym tu http://www.rehab.pl/rwa-kulszowa - leczenie rwy kulszowej jest bardzo zróżnicowane i zależy od wielu czynników. Lepiej nie zwlekać i zapisać się do lekarza smile

78

Odp: Problemy z kręgosłupem

Warto udać się do neurologa. Czasem zdarza się bowiem, że bóle mają podłoże neurologiczne. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa jest świetna klinika, gdzie warto zajrzeć. Znajduje się ona w Warszawie. Rejestracja jest online oraz telefoniczna.

79

Odp: Problemy z kręgosłupem

U mnie problemy z kręgosłupem pojawiły się po tym, jak mocno uderzyłam się w pracy w pomieszczeniu, w którym był remont. Myślałam, że to przejdzie, ale ból dokuczał mi mocno. Znajoma podrzuciła mi ten link http://www.solace.pl/rodzaje-spraw/odsz … u-w-pracy/ dzięki któremu uzyskałam odszkodowanie za wypadek i zafundowałam sobie na dwa tygodnie rehabilitację.

80

Odp: Problemy z kręgosłupem

Polecam poradzić się na portalu medycznym http://sanitera.pl na pewno ktoś był w twojej sytuacji

81

Odp: Problemy z kręgosłupem

No ogólnie problemy z kręgosłupem warto też leczyć naturalnie. Mówiąc naturalnei mam tu na myśli reguralny sport i ogólna aktywność fizyczną. Jeżeli chodzi o plecy to basen jest tu najlepszą opcją. Takie rguralne chodzenie na basen po 2-3 razy w tygodniu na prawdę bardzo pomaga i może skutecznie uśmierzyć ból kręgosłupa właśnie.

82

Odp: Problemy z kręgosłupem

Basen na prawdę pomaga, sama mam problem z kręgosłupem i po basenie bóle ustępują. Ale u mnie dużym problemem jest stres i spięcie mięśni dlatego regularnie chodzę w Katowicach do salonu masażu http://salonmasazuodnowa.pl/ co bardzo mnie relaksuje i rozluźnia. Warto z takich masaży korzystać.

83

Odp: Problemy z kręgosłupem

Po wypadku długo miałam rehabilitację w szpitalu, ale jakoś po kilku tygodniach bóle wrociły i zaczęłam chodzić prywatnie do fizjoterapeuty.  Bardzo mi pomógł pan Paweł z http://rehapro.com.pl/. Myślę, że do fizjoterapeuty powinni też chodzić ludzie, którzy mają siedzącą pracę. To się kojarzy tylko z rehabilitacją i bólem, ale taka terapia pomaga nawet na migreny:)

84

Odp: Problemy z kręgosłupem

Też polecam basen. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i zaawansowania takiego bólu. No ale basen jest raczej uniwersalny i nie powienien zaszkodzić w 99% przypadków. Dlatego zawsze warto uwzględnić basen minimum te 3 razy w tygodniu. No ale do lekarza też warto pójść bo nigdy nie wiadomo jaka jest przyczyna tego bólu.

85

Odp: Problemy z kręgosłupem

Dobrze działają też maty masujące, używam od czasu do czasu jak jestem u rodziców, mają taką na fotel:)

86

Odp: Problemy z kręgosłupem

podstawą jest dobre krzesło jeśli spędzamy dużo czasu siedząc, np. w pracy.

87

Odp: Problemy z kręgosłupem

Pewnie, że warto ! Moja koleżanka miała tak jak Ty. Po ciąży jej kręgosłup po prostu padł. Ona chodziła na rehabilitację do http://krajowy.biz/firma,reactivekielcepl i po kilku wizytach już czuła się zupełnie inaczej. Przy małym dziecku zdrowy kręgosłup to skarb. wink

88

Odp: Problemy z kręgosłupem

Mi wypadł dysk w zeszłym roku, potworny ból! Rehabilitacje NFZ proponował mi za pół roku. Ostatecznie poszłam prywatnie i całe szczęście bo jeszcze bym chodziła w pół zgięta! Rehabilitacje przechodziłam tutaj http://rehapro.com.pl/

89

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jeżeli kogoś na to stać, to zdecydowanie lepiej umówić się na wizytę do dobrego, polecanego lekarza, np. do nich http://www.evi-med.pl/oferta-dla-pacjenta/ortopeda/ W twoim przypadku konsultacja u ortopedy jest niezbędna, jeżeli nie możesz wstać z łóżka.

90

Odp: Problemy z kręgosłupem

A bywają i sytuacje, że trzeba kupić bądź wypożyczyć łóżko medyczne. Całe szczęście, że jak widać dla przykładu tutaj: http://mini-med.com.pl/wypozyczalnia/wy … itacyjnych na rynku jest wiele modeli. Mój znajomy miał taką sytuację z kręgosłupem, że wylądował najpierw na wózku inwalidzkim, a polem na łóżku rehabilitacyjnym.

Ostatnio edytowany przez Magdalena Popowska (2017-04-07 12:48:27)

91

Odp: Problemy z kręgosłupem

Sama równeiż mam dyskopatię. Niestety, ale przygotowuję się do operacji . Leczyłam dyskopatię lekami oraz ćwiczeniami. Jednak nie było praktycznie żadnych efektów.

Powoduje ona u mnie bardzo nieprzyjemny objaw.Mianowicie rwę kulszową
http://rwakulszowa.net.pl/choroba/lecze … kulszowej/

Metod operacyjnych jet sporo. U mnie będzie to dyskektomia.

92

Odp: Problemy z kręgosłupem

Aktualnie szukam różnych informacji na temat leczenia permanentnego leczenia bólu kręgosłupa, który mi towarzyszy od dłuższego czasu i dopiero teraz udało mi się zmobilizować do wizyty u specjalisty. Parę dni temu odbyłam wizytę u dr.n med Mariusza Pytlasińskiego: http://ortopeda-chirurg.pl/. Czeka mnie rehabilitacja, ale bardzo się ciesze,że udało mi się uniknąć operacji.

93

Odp: Problemy z kręgosłupem

Nie można podchodzić lekkomyślnie do takich problemów. Ból może się nasilać. Moja ciotka bagatelizowała sprawę, aż konieczna była stabilizacja śrubami przeznasadowymi opisana na ortopedia.poznan.pl/#Informacje. Na szczęście doktor Sulewski jest specjalistą z dużą wiedzą i doświadczeniem, więc wszystko przebiegło jak należy i jest już znacznie lepiej. Zerknijcie na stronę, by zapoznać się z jego ofertą.

94

Odp: Problemy z kręgosłupem

Właśnie często ludzie bagatelizują problemy, często nie chce im się czekać miesiącami na wizytę u ortopedy i próbują leczyć się na własną rękę. Z jednej strony sie nie dziwię, bo NFZ pracuje jak pracuje, ale jednak trzeba to skonsultować z lekarzem. W tej kwestii warto zgłosić się do warszawskiego Rex Medica Sport, który znany jest z tego, że przyjmuje pacjentów w bardzo krótkim czasie

95

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja też z tym zwlekałam bardzo długo, aż do momentu kiedy ból uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Byłam co prawda już nie raz na rehabilitacji ale to podobno działa tylko na chwilę.  Teraz wybieram się do Natural Medical na zabiegi magnetoterapii, podobno to na wszystko pomaga, mamie pomogło, korzystają z tego sportowcy to może i u mnie da radę smile

96

Odp: Problemy z kręgosłupem

Wizyta u lekarza to oczywiście podstawa, jeśli komuś dokuczają bóle kręgosłupa. Na pewno trzeba też zwrócić uwagę na to, na jakim się śpi materacu. Źle dobrany materac może nasilać takie dolegliwości. Najlepiej zdecydować się na materac z pianki termoelastycznej, np. Viscotherapy. Na takich materacach ciało jest lepiej podparte, ciężar rozkłada się równomiernie i dzięki temu zmniejszają się bóle kręgosłupa.

97

Odp: Problemy z kręgosłupem

Zanim jednak dostaniesz się na rehabilitacje warto pomyśleć o masażach leczniczych. Moja mama chodziła do salonu http://www.studiotwojegozdrowia.com/ na  masaże lecznicze, które ukoją przewlekły lub świeży ból poprzez co poprawią kondycję zdrowotną. Bardzo jej pomogły i po masażach normalnie mogła funkcjonować.

98

Odp: Problemy z kręgosłupem

Basen bardzo pomaga. Wydaje mi się, że to dobra opcja jeżeli masz problemy z kręgosłupem.