1

Temat: Wybór okapu do kuchni

kap to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Ale jaki okap wybrać? Do wyboru mamy okapy kominowe, okapy podwieszane oraz okapy szafkowe i okapy wyspowe. Na co powinnam zwracać największa uwage oprócz wyglądu-nie ukrywajmy, że to jest chyba bardzo ważne dla każdej kobiety:) Poczytałam trochę porad i okazuje się, że temat wcale nie jest tak łatwy jakby się mogło wydawać. Kto z Was kupował w ostatnim czasie okap i może mi doradzić?

2

Odp: Wybór okapu do kuchni

ja kupowałam, wybór padł na najładniejszy - parametry we wszystkich były podobne. zależało mi aby był w miarę dyskretny bez tych brzydkich wystających rur

3

Odp: Wybór okapu do kuchni

Witaj Wolwko,

Najistotniejsze z perspektywy użytkownika przy wyborze okapu są takie parametry jak wydajność oraz cichość pracy. Parametry te w znaczącym stopniu wpływają na komfort gotowania oraz skuteczność jego pracy. Oczywiście nie należy zapominać o szerokości okapu, typie okapu (przyścienny, wyspowy, blatowy, sufitowy itp.) oraz innych parametrach. Pamiętaj również o możliwości podłączenia okapu do wentylacji lub zamontowaniu okap w formie pochłaniacza.

4

Odp: Wybór okapu do kuchni

Wentylacja najbardziej decyduje o skuteczności okapu, a nie marka...

5

Odp: Wybór okapu do kuchni

Przy okazji remontu warto pomyśleć również o rekuperatorze. Rekuperator to wentylacja i odzysk ciepła w jednym. Pozwala on na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 40%.

6

Odp: Wybór okapu do kuchni

Dzięki za wszystkie rady smile Przydadzą się smile

7

Odp: Wybór okapu do kuchni

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam.

8

Odp: Wybór okapu do kuchni

Mam okap w domu, ale rzadko go używam, wolę otworzyć okno i też para się nie kumuluje w mieszkaniu...

9

Odp: Wybór okapu do kuchni

Bez dobrej wentylacji i okap nie pomoże, warto tez otwierać okno gotując np. rosół.