1

Temat: Co na ból gardła?

Pogoda ostatnio jest już typowo zimowa i coraz łatwiej o przeziębienie. Chciałabym uzupełnić sobie apteczkę i zastanawiam się co jest najskuteczniejsze na ból gardła. Zazwyczaj na silniejszy ból biorę spray na gardło . A Wy czego używacie? Macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z tego rodzaju bólem?

2

Odp: Co na ból gardła?

Domowy syrop z cebuli zasypanej cukrem..

3

Odp: Co na ból gardła?

Takie domowe syropy dobrze działają, ale czasem przy takich zaawansowanych infekcjach potrzebne jest coś mocniejszego. teraz jest dostępne w różnych formach, nie tylko areozol, ale i kapsułki, oraz płyn do płukania gardła. Mnie często ten preparat ratował gdy gardło bolało, ale używałam tylko formy w sprayu

4

Odp: Co na ból gardła?

Ja na ból gardła mam swoje sprawdzone tabletki - Gardlox. Właściwie to tylko one mi pomagają.

5

Odp: Co na ból gardła?

płukanie gardla wodą z solą

6

Odp: Co na ból gardła?

Jak kto woli, na ból gardła  są pastylki do ssania w 4 smakach, aerozol do psikania a nawet do płukania gardła. Warte uwagi ponieważ, ból gardła przechodzi w mgnieniu oka smile Zapewne produkt jest dostępny w każdej aptece smile

7

Odp: Co na ból gardła?

Mnie pomaga tylko płukanie solanką.

8

Odp: Co na ból gardła?

Zawsze kupuję orofar. Smaczny i tani nie jest ale naprawdę pomaga.

9

Odp: Co na ból gardła?

U mnie sprawdza się septolete.
Albo robię płukanki z soli emskiej.

10

Odp: Co na ból gardła?

Najlepiej w ogóle nie chorować. Kaszel może pojawić się nagle by skutecznie zepsuć nam dzień. Wówczas trzeba podjąć środki, aby najszybciej pozbyć się go . Dzięki temu nie będziemy musieli zmieniać swoich planów.

11

Odp: Co na ból gardła?

Może dobrze jest podpytać specjalistę? Teraz jest masa różnych specyfików na ból gardła, a jednak lekarz jest w stanie polecić coś sprawdzonego. Ostatnio bylam w podobnej sytuacji i nie wiedziałam co podać dziecku, które jak na złość rozchorowało się wieczorem, a nie po drodze mi była wizyta u lekarza. Skorzystałam z pomocy i szybo uzyskałam fachową pomoc smile

12

Odp: Co na ból gardła?

Na ból gardła u mnie zawsze sprawdzał się lek  w sprayu ale i pastylkach. Jeśli jednak gardło bardzo mocno cie boli, nie możesz przełykać śliny to idź do rodzinnego. Niech zobaczy czy się tam jakiś stan zapalny nie zrobił.

13

Odp: Co na ból gardła?

I z tego co się orientuję to tantum verde jest w kilku smakach wink Teraz też syrop flegamina jest w tabletkach- na szczęście, bo syrop jest dla mnie okropny choć pomaga.

14

Odp: Co na ból gardła?

mnie znajoma mówiła o tym, że przy zapaleniu gardła jak ją bolało podniebienie to używała tego preparatu , poczytałem trochę i owszem jest przeciwbólowy i przeciwzapalny. Ja jeszcze tego nie używałem, ale przy najbliższej okazji przeziębieniowej zapytam o ten lek lekarza, bo go naprawdę wychwalała.

15

Odp: Co na ból gardła?

Dla siebie na ból gardła to zawsze syrop z cebuli a dla dziecka polecam syrop albo taki sprej  co szybko łagodzi i nawilża gardło

Ostatnio edytowany przez EmiM (2017-05-04 17:36:17)

16

Odp: Co na ból gardła?

Za Wikipedią:
Benzydamina – niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, dostępny bez recepty w formie tabletek do ssania, proszku do sporządzania roztworu do irygacji, kremu, żelu oraz płynów do płukania gardła i jamy ustnej.

Zjadłam całe opakowanie cukierków Tantum Verde z tym środkiem i jakoś nie pomogło.

17

Odp: Co na ból gardła?

W okresie, kiedy gardło zaczyna mnie często boleć, staram się mieć zawsze w torebce paczkę goździków. Tej korzennej przyprawy, dodawanej między innymi do grzańca. Kiedy się je rozgryza powoli, są bardzo skuteczne.

18

Odp: Co na ból gardła?

Tak samo świetnie sprawdzają siętabletki, również z naturalnych składników, takich jak wyciąg z porostu islandzkiego. Mamy gwarancję, że produkty nie zawierają żadnych środków chemicznych, cukru, alkoholu i innych zbędnych składników. Warto zadbać o swoje zdrowie stosując bezpieczne i naturalne preparaty.

19

Odp: Co na ból gardła?

Wg mnie na ból gardła najlepsze są płukanki. Jest taka z szałwii. Zmniejsza ból, działa przeciwzapalnie. Można go też używać np. przy bólu zęba - mąż tak stosował i naprawdę płyn pomagał.

20

Odp: Co na ból gardła?

Na ból gardła najlepsza jest wizyta u lekarza. Bóle gardła mogą być chyba różne. Poza tym działając na własną rękę bardziej sobie szkodzimy niż pomagamy.

21

Odp: Co na ból gardła?

Zgadzam sie, ze najlepsza jest wizyta u lekarza. Wiadomo pierwszego dnia możemy wziąć jakieś tabletki ale nie ma co calą chorobę leczyć się samodzielnie. Ja l nigdy nie mam problemu żeby z dnia na dzień zapisac się do lekarza pierwszego kontaktu jak jestem podziebiona.

22

Odp: Co na ból gardła?

Płukanie gardła wodą z solą albo miód z  ciepłym mlekiem łagodzą ból gardła.

23

Odp: Co na ból gardła?

Płukankę ziołową można też na gardło stosować. Ma we wskazaniach odkażanie jamy ustnej, działa przeciwzapalnie. I bez różnicy czy to infekcja bakteryjna czy wirusowa. Pomaga, aż byłam zaskoczona jak szybko gdy pierwszy raz zastosowałam. Lekko gorzki posmak zostaje, ale po większości leków do gardła tak jest.

24

Odp: Co na ból gardła?

Próbowałam różnych sposobów i syrop to jest najbardziej efektywny środek na walkę z bólem gardła.

Ostatnio edytowany przez Beata2505 (2020-08-05 09:43:32)

25

Odp: Co na ból gardła?

Jest bardzo skuteczny lek jesli chodzi o ból gardła, mi pomógł jak mialam takie konkretne zapalenie, dosc szybko mi przeszło, no i działa praktycznie natychmiast