1

Temat: On pije. Czy taki związek ma sens?

Jak myslicie, czy ktos, kto naduzywa alkoholu jest w stanie sie zmienic? Czy taka osoba moze przestac pic pod wplywem jakiegos wydarzenia? Czy staly zwiazek, konkretnie slub moze pomoc w przezwyciezeniu swoich słabosci? Pisze o tym, bo moj chlopak wlasnie poprosil mnie o reke. Powiedzialam tak, ale po kilku dniach przyszla na mnie refleksja. On niestety dosc duzo pije. Dotychczas nie było to dla mnie problemem, bo ze soba nie mieszkalismy. Teraz, gdy planujemy wspolne mieszkanie widze, ze moze byc problem. On deklaruje, ze skonczy z alkoholem jak ze soba zamieszkamy. Jak myslicie, czy taki zwiazek ma wogole sens?

2

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Dużo pije czyli co, pije codziennie? Jakie to są ilości? Bo jeśli 1-2 piwa dziennie, to ciężko będzie ci znaleźć faceta, który nie pije.

3

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Moze codziennie nie, ale czesto jest lekko podhmielony, a w weekendy jak wychodzimy na miasto albo do znajomych to praktcznie zawsze konczy sie na ostrym pijanstwie. Nie mowie, ze ja jestem abstynentka, tylko ze ja sie nigdy nie upijam. Znam umiar i ogolnie nie przepadam za mocnymi trunkami.

4

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Daj sobie z nim spokój. Pijak zawsze pozostanie pijakiem. Nie wierz w jego cudowną przemianę. Jak się z nim zwiążesz tylko skomplikujesz sobie życie.

5

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Wiesz, pomiędzy piciem rozrywkowym a alkoholizmem jest bardzo cienka granica. Jak ze sobą zamieszkacie szybko sie zorientujesz, czy w jego przypadku picie ma własnie charakter rozrywkowy, czy to już jest uzależnienie. Jak nie będzie potrafił wytrzymac bez alkoholu kilku dni, jak przy każdym problemie i przy każdej czynności będzie sięgał po piwko, później po kolejne i kolejne, to ewidentnie ma problem. Teraz tylko kwestia tego, czy będzie chciał coś z tym zrobić czy nie. Jesli nie, to nie ma sensu żebys traciła z nim czas, bo zniszczy ci życie. I nie wierz w bajki o tym, że się zmini. Stawiaj twarde warunki, żądaj żeby zaczął terapie albo poszedł na odwyk. Innej drogi niestety nie ma. Zajrzyj sobie na tę stronę  . Tam masz różne informacje o uzależnieniu od alkoholu no i o leczeniu. Może ci się to przydać.

6

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Nie wiem, czy to już uzależnienie. Faktycznie, chyba dobrze żebyście zamieszkali razem. Lepiej przekonać się wcześniej, niż brać ślub z człowiekiem, którego do końca nie znasz.

7

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Twój narzeczony to przykład początkującego alkoholika. On dopiero rozwija swój nałóg, wekendowe libacje do wprawka do tego, co będzie w przyszłości. Za niedługi czas nie będzie wstanie pracować bez porannego klina i tylko będzie myślał o zakończeniu roboty żeby znowu się napić. Z takim kimś można żyć, bo w naszym pieknym kraju żyją tak tysiace osób. Pytanie tylko, czy naprawde chcesz takiego życia? Dobrze jakbyś pogadała osobiście z kimś, kto się zna na tego typu problematyce, z jakimś doświadczonym psychologiem lub terapeutą. Fajnie jakby Ci się udało na takie spotkanie zabrać chłopaka. Możesz spróbować umówić się na wizyte w ośrodku leczenia uzależnień w Poznaniu detox oczywiście na razie pewnie nie wchodzi w rachubę, ale jakaś terapia może być naprawde pomocna.

8

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Super, dzieki za namiary. Ja ciagle wieze, ze on moze to opanowac, ale rozmowa z kims bardziej doswiadczonym chyba nie zaszkodzi.

9

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Tak sobie to wszystko czytam i przypomniało mi się jak mój dobry przyjaciel zamieszkał na studiach z dziewczyną która waliła non stop tongue. Czyli totalnie odwrotna sytuacja i ktoś mógłby pomyśleć że mniej groźna bo kobieta nie bedzie dopuszczala sie przemocy itd itp a jednak kiedy pewnego razu wrócił do domu to nie było ani komputera ani tv, zginęła jeszcze mikrofalówka i kasa wraz z tą dziewczyną ;]. Wszystko podobno sprzedała/przepiła.

10

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Skoro ten twój przyjaciel ignorował fakt że dziewczyna pije to musiało do tego dojść. Gdyby wysłał ją w pore na leczenie to moze inaczej by sie skonczylo.

11

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Gdzie niby miał ją wysłać? A do tego nie był jej ojcem żeby ją leczyć.

12

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Mógłby chociażby ją posłać na detoks w Poznaniu, jest tam bardzo dobra klinika która szybko i skutecznie leczy ludzi z uzalezniania na stałe, ale przeciez łatwiej było mieć problem gdzieś a potem chlipać że poginęły sprzęty. Nie obraź się ale sam jest sobie winien, bycie partnerem wymaga odpowiedzialności.

13

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

I nie zwracałaś wcześniej na to uwagi? Problem alkoholu to duży problem niestety. Różnie może być- może to skończyć a może też popaść w alkoholizm. Długo ze sobą jesteście? A jeśli chodzi o sprawę zamieszkania to jeśli z nim zamieszkasz to później jeszcze trudniej będzie ten związek zakończyć- nawet jeśli sytuacja się pogorszy.

14

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Czesc, moze wy mi pomozecie bo moj chlopak tez naduzywa alkoholu, czasami jest bardzo zle ale ustalilismy juz ze bedzie sie leczyl. Teraz szukamy tylko ośrodka gdzieś w centrum Polski w którym mógłby wyzdrowieć. Pomozecie?

15

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Niestety w temacie ośrodków nie mogę pomóc ale bardzo dobrze robicie. To choroba jak wiele innych i trzeba ją leczyć. Trzymam kciuki.

16

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Dokładnie! W związku radości mnoży się na dwoje a problemy dzieli na dwa, a co do ośrodka to może ten pod Poznaniem? Ma bardzo dobre opinie, na zdjęcia wygląda na komfortowy i przyjazny. Jak przeglądałem forum to widziałem że jednak wielu osobom naprawde pomagają się wyleczyć.

17

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Dzięki za pomoc, przejedziemy się tam i zobaczymy na własne oczy jak tam jest.

18

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Mexxa, jeśli on często jest podchmielony, to to już jest problematyczne nadużywanie. Nie wierz NIGDY, że ktoś zmieni coś od poniedziałku, od nowego roku, od momentu zamieszkania razem, po ślubie, bla bla bla... jeśli nie potrafi teraz, jeśli teraz nie widzi potrzeby zmiany, to nie zmieni.

19

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

możesz spróbować namówić go na terapię, jeśli sam zrozumie że ma poważny problem i będzie chciał to zmienić, to jest ogromna szansa.

20

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Przede wszystkim powinien skończyć z alkoholem dla siebie, dopiero potem myśleć o zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa drugiej osobie.

21

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

to prawda, szkodzi przede wszystkim sobie ale inni też są współuzależnieni i cierpią na tym nawet bardziej.

22

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Jaka szkoda, że to najczęściej my widzimy potrzebę zmian... że ktoś, kogo to najbardziej dotyczy, jest tak ślepy.

23

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

> aleksandrace napisał/a:

> Przede wszystkim powinien skończyć z alkoholem dla siebie, dopiero potem myśleć o zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa drugiej osobie.

Nic dodać nic ująć, jeżeli osoba uzależniona nie jest w stanie zdecydować się na leczenie w specjalistycznym ośrodku takim jak Oaza, to nie nadziei na budowanie normalnego zdrowego związku.

24

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

I co teraz Mexxa planujesz?

25

Odp: On pije. Czy taki związek ma sens?

Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...