26

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Super pomysł z tymi ciasteczkami smile

27

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Tak my też często pieczemy ciasteczka ale np. mąż lubi tez zabierać syna na treningi piłki nożnej także w sumie nie mają czasu na nudę:) ja też bo cały czas muszę szukać im nowych skarpet, oczywiście potem prania jest co niemiara sad

28

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Wspólne gotowanie to najlepszy sposób na nudę. Ja z moimi dziećmi często na zabicie czasu gramy w gry planszowe. Gdy na dworze jest ładna pogoda to wyciągamy rowery z garażu i jedziemy przed siebie.

29

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Można też wspólnie sprzątać i przy tym dobrze się bawić:)

30

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

No u mnie też jest często coś takiego teraz właśnie hihi Jednak mam taki sposób bo po prostu zachęcam mojego malca, żeby mi pomógł jakoś przy gotowaniu czy też w takich domowych porządkach jak np. podlewanie kwiatków itp.

Ostatnio edytowany przez babelek089 (2015-06-14 19:46:55)

31

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Z kąd ja to znam ale chyba najgorzej nudzą się jedynaki smile

32

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

U mnie też jest tak bardzo często to ja mu jeszcze mówię, żeby po prostu obejrzał jakiś program dla dzieci w telewizji i czasem pomaga ale nie zawsze...Czy jedynaki się tak nudzą no nie wiem ponieważ ja jestem jedynakiem i co się pytałam mamy to ja nie mówiłam, że się nudzę tylko po prostu sama u siebie w pokoju bawiłam się lalkami.

Ostatnio edytowany przez inecka (2015-05-16 16:16:51)

33

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Moje dzieci się nie nudzą z tego względu, że ja to mam pracę w domu i mogę łączyć przyjemne z pożytecznym. Mam pracę typowo chałupnicza i na akord i w wolnej chwili mogę się z moimi pociechami zabawić - poczytam im jakąś książkę czy też po prostu jakąś im ciekawą książkę przeczytam. Jak później mój mąż wraca to on się nimi trochę zajmuje.

Ostatnio edytowany przez taszka (2015-07-02 10:04:20)

34

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Jeśli moje dziecko się nudzi to ja zazwyczaj mówię mu idź do taty i się z nim pobaw hehe Bo jeśli akurat o mnie chodzi to oczywiście był to żart i zwykle staram się z dzieckiem pograć w piłkę czy coś takiego..

35

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

To niedobrze jak dziecko wam tak mówi..Bo mi właśnie moje małe dziecko po prostu akurat tak często mówiło i niestety to nie było dla mnie dobre. Po prostu dziecko bardzo często powtarza za wami co robicie w takim razie ja mu się staram mówić iż wcale się nie nudzi i jakoś wtedy wymyślamy jakieś różne zabawy

36

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Ja staram się zawsze aktywnie organizować czas swoim dzieciom . Lubią na przykład chodzić do sali zabaw.W Warszawie taka sala znajduje się w Blue City. Jest to bardzo duży plac zabaw, małpi gaj ,w którym dzieci bardzo fajnie mogą spędzić czas. Pracują tam animatorki, które organizują im czas.

Dzieci zadowolone bo się nie nudzą. Mama równiez ponieważ w tym czasie może sobie spokojnie chodzić po sklepach.

37

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Moim zdaniem to jest o wiele lepsze rozwiązanie niż posadzenie dziecka przed telewizorem, gdzie całkowicie jest pasywne. W przypadku zabawy na tablecie jednak jest jakoś włączone poprzez interakcje, a dodatkowo jak w przypadku wspomnianej aplikacji Befit rozwija się również poznając zdrowe nawyki żywieniowe. Ja nie mówię przecież, by dać dziecku tablet przez 100% czasu, nie popadajmy już w skrajność :-)

38

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

wspaniały pomysł z tym pieczeniem ciasteczek big_smile Zabawa na pewno była udana big_smile

39

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

W ogóle gotowanie, pieczenie to świetny pomysł - raz zabawa, dwa edukacja i pomaganie mamie smile Bo przecież dziecko może bez problemu robić drobne czynności wink Polecam też szukać inspiracji na zabawy .

40

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Jest taki fajny portal dla rodziców i dzieci, gdzie także jest bardzo dużo pomysłów na zabawy dla dzieci. Warto rzucić okiem, bo wiele z nich spokojnie w domu można zrealizować. A wiadomo, dzieci szybko nudzą się więc takie pomysły przydadzą się.

41

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Polecam Teatr Małego Widza dla mieszkańców Warszawy o okolic. Chodzę tam z synkiem i nie ma mowy o nudzie. Świetne spektakle i czas na zabawę z aktorami, a można zabrać tam już nawet dzieci od 1 roku życia. Mój synek zawsze chce tam wracać i jest to zdecydowanie lepsze niż siedzenie przed telewizorem.

42

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Taki teatr dla dzieci fajna sprawa, ale niestety nie w każdym mieście sad moja siostrzenica na szczęście lubi czytać, nie siedzi tylko z nosem w tablecie ;p więc kupiłam jej taką książeczkę- "Zabawki na wakacjach" smile ciekawie napisana, zainteresuje zarówno dzieci jak i rodziców wink

43

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

U nas nie ma czasu na nudę- ostatnio nawet zapisalam swojego szkraba na dodatkowe zajęcia-  czas zapelniony w produktywny sposob smile uwazam, ze dzieci powinny uczeszczac na jak najwiecej dodatkowych zajec- w ten sposob mogą juz od najmlodszych lat odnaleźć swoją pasję i przebywac wsrod rowiesnikow wink

44

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Bardzo zajmującym zajęciem jest zabawa w układanie klocków. Można wspólnie tworzyć i wymyślać róże budowle, można dać ponieść się wyobraźni i tworzyć coś naprawdę fajnego. To świetny sposób na rozwijanie kreatywności u dziecka. Dlatego polecam Wam wybrać idealny zestaw dla swojej pociechy.

45

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Dobra książka, niezależnie od wieku, zawsze rozgoni nudę. Zwłaszcza jeśli jest dobrze dobrana do potrzeb i zainteresowań dziecko - co proste czasami nie jest. Ale są na rynku księgarnie , w których książki selekcjonowane są przez pedagogów i psychologów, są więc przydatne i faktycznie "dobre". Do tego można się u nich skonsultować - pomogą dobrać książkę dla naszego malucha.

46

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Nudzące się  dziecko to marudne dziecko.  Trzeba szybko je czymś zająć. Tu znajdziecie książki dla najmłodszych i tych starszych. A może jakieś gry, też jest ich całkiem spory wybór. Nie wspomnę o lekturach szkolnych, lecz to już obowiązek a nie przyjemność. No chyba że dziecko naprawdę  lubi czytać.

47

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

A ja polecam wspólne śpiewanie z dzieckiem smile To świetna zabawa, która pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, pobudza kreatywność, wzmaga pewność siebie - same zalety smile Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł na ten temat.

48

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Saładki ,przekąski nauka angielskiego smile

49

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

A ja swojego Szymka zapisałam na zajęcia z tenisa. Nie jest to jakiś mój kaprys, ale zauważyłam ,że syn mocno interesuję się tą dyscypliną sportu, potrafi z pamięci wymienić najważniejszych zawodników ostatnich lat. Nawet mu się spodobało, uczęszcza na zajęcia dwa razy w tygodniu i jest zadowolony. Przy okazji chciałam się Was, forumowiczki, poradzić w jednej kwestii. Mianowicie, teraz na prezent planuję mu kupić buty z "tenisowej" serii.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-05-04 12:27:12)

50

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Myślę, że warto też zainwestować w dobre zabawki edukacyjne. Na rynku pojawiły się ostatnio klocki CLICFORMERS. To innowacyjne klocki, ze specjalnym systemem łączenia. Dzięki tym klockom dziecko może wizualizować swoje pomysły. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Są zestawy tych kloców - od najmniejszych (50 elementów) po takie całkiem spore (150 elementów). Z takimi klockami żadne dziecko nie będzie narzekało na nudę.

Ostatnio edytowany przez Izabell19 (2017-06-08 12:24:44)