1

Temat: Oszustwa sieci komórkowych

Każda z nas słyszała o oszustwach, naciąganiu, błędach i pomyłkach popełnionych przez operatorów sieci komórkowych. Myślę, że powinnyśmy się nawzajem ostrzec. Każdy operator płata klientom tego typu figle, niemniej czasem wart wiedzieć co spotkało innych, żeby móc uniknąć podobnych historii.

2

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Mój Tato miał, dosłownie kilka dni temu, taką sytuację: zablokowali mu telefon w Orange i okazało się, że zarzucają mu zerwanie umowy i chcą narzucić oczywiście karę. Sęk w tym, że tato regularnie komórkę doładowuje i pieniążki pojawiają się od razu, więc wszystko niby działa jak należy. Udał się więc do salonu, gdzie dowiedział się, że zgodnie z danymi w komputerze telefon nie był doładowywany OD LISTOPADA UBIEGŁEGO ROKU!!! W toku wyjaśnień wynikło, że "szanowne" Orange NIE ZAKSIĘGOWAŁO ŻADNEJ WPŁATY DOKONANEJ OD LISTOPADA! W salonie tato dowiedział się, że jedyne co może zrobić, aby mu uwierzono, to PRZEDSTAWIĆ WSZYSTKIE KARTY DOŁADOWUJĄCE, KTÓRE ZOSTAŁY ZUŻYTE PRZEZ 7 OSTATNICH MIESIĘCY. To, że pieniążki są na koncie kiedy się sprawdza stan w telefonie, a nie ma ich jeśli się sprawdza w  komputerze, to żaden dowód, że konto zostało doładowane. Pracownik salonu głowił się, ponieważ zna tatę, który nie kupuje kart zdrapek, tylko kod na paragonie w salonie Orange, przy okazji płacenia rachunków za kilka innych telefonów.
I uwaga - mój skrupulatny tato przedstawil im [b]wszystkie[/b] dowody wpłaty, które składał do teczki razem z innymi rachunkami. Sprawę z Warszawą załatwiano przez 2,5 godziny.

Kiedy ja miałam telefon na kartę, wyrzucałam kod zaraz po wbiciu. Przez myśl by mi nie przyszło, że kiedyś mogę przez coś takiego płacić kilkaset zł kary, bo zostanę oskarżona o zerwanie umowy i nie będzie innego sposobu na udowodnienie po której stronie leży wina.

3

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Dlatego właśnie unikam, o ile to możliwe, wszelkich pisemnych zobowiązań... A telefon mam na kartę bez żadnej umowy...

4

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Na takich klientów też znajdą sposób. Na pewnym forum czytałam zwierzenia dziewczyny, której matka była zasypywana smsami konkursowymi i kasowała je od razu, jak tylko widziała, że to to. Jednak na końcu smsów pisało, że regulamin dostępny jest na stronie www. Oczywiście nie była zainteresowana regulaminem ani samym konkursem. Okazało się, że w regulaminie jest mowa o tym, że jeśli nie wyśle się im smsa z oświadczeniem, że nie chce się brać udziału w konkursie, będą wysyłać na koszt odbiorcy wiadomości sms i mms.

5

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

O kurcze... to już naprawdę przeraża......... neutral
naciągają gdzie mogą!

6

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

ja mam w erze telefon smile bo orange to dla mnie totalna zmyła ejst smile

7

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

[quote=niechcemisie]Na takich klientów też znajdą sposób. Na pewnym forum czytałam zwierzenia dziewczyny, której matka była zasypywana smsami konkursowymi i kasowała je od razu, jak tylko widziała, że to to. Jednak na końcu smsów pisało, że regulamin dostępny jest na stronie www. Oczywiście nie była zainteresowana regulaminem ani samym konkursem. Okazało się, że w regulaminie jest mowa o tym, że jeśli nie wyśle się im smsa z oświadczeniem, że nie chce się brać udziału w konkursie, będą wysyłać na koszt odbiorcy wiadomości sms i mms.[/quote]
No tak.. O tym też słyszałam kiedyś =/

8

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Z tego co słyszę, to na wszystkie sieci ludzie narzekają. Wydawało mi się, że Play jest najlepszy, ale moja koleżanka wyprowadziła mnie z błędu. Miała na kartę, oszukali ją, zmieniła sieć na Orange.

9

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Wszyscy operatorzy kombinują jak mogą =/ Zresztą nie tylko oni... neutral

10

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

A która Waszym zdaniem sieć jest jeszcze najmożliwsza i jakie wypróbowałyście?

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2011-05-14 13:40:59)

11

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

ja mam od początku w erze, w zeszłym roku chciałam się przenieść do orange, ale nic mi nie podpasowało, natomiast moja siostra ma od roku firmowy tel. w play i jest bardzo zadowolona!

12

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

ja mam w erze smile a o play - przyjaciółka ma i też bardzo sobie chwali smile play się chyba poprawiło smile

13

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Tyle że wszyscy mają "do Play drożej". Ja miałam w Idei od początku i zostałam mimo pomarańczowej rewolucji, bardziej z przyzwyczajenia. U mnie w domu Play i Orange królują.

14

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

bo play nie ma podpisanego kontraktu z sieciami smile
ale osoby z play do play mają naprawdę dobre warunki smile)

15

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Koleżanka miała jakieś komplikacje - była promocja, miała dostawać smsy, nie dostawała, poszła wyjaśniać, wkurzyła się, połamała kartę i przeszła do Orange.

16

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Ja jestem zadowolona z Orange... Moja karta SIM to jeszcze z Idei big_smile Ma już swoje lata big_smile

17

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

To tak samo jak moja, ale po tylu latach powinnam mieć trochę mniej niż 20 gr za sms i 75 gr za minutę!!! Łaskawie obniżyli mi do 59 gr co i tak jest przerażające. Mam ten nr od 2004 r.

18

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

A jaką Ty masz taryfę? Ja mam na kartę i mam po 29gr minutę połączenia...

19

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Ja mam mix, ale daj spokój, po tylu latach to hańba, że mam tak drogo. A Ty pewnie masz też tak, że im większe będzie doładowanie tym mniej będą Cię kosztowały rozmowy.

20

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Mój D. ma mixa. Ale ofertę ma fajną. Płaci 35zł miesięcznie - dostaje gratis 35zł do wszystkich, a dodatkowo zamawia to przez internet i dostaje kolejne chyba 35zł do  Orange. Do tego ma jeden darmowy numer. Z tym, że on brał mixa, ale bez telefonu...

21

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Ja miałam przez pół roku dostawać 25 zł do Orange i na stacjonarne. 1 i 2 miesiąca dostałam, 3 pojawiło się i znikło, 4 i 5 nie dostałam wogóle nic, 6 dostałam. Nawet do nich nie poszłam, bo nie ma sensu. Kiedyś miałam na kartę i za doładowania częstsze niż 25 dni miałam dostawać 10% doładowania. Czasem dostawałam, czasem nie i jak się uzbierało zaległości poszłam do salonu. Podano mi numer, na który mam zadzwonić. Rozmowa trwała 40 minut, stwierdzono, że rzeczywiście mi zalegają i na pewno to dostanę w ciągu dwóch tygodni. Dostałam... 2,50 zł. Stwierdziłam wtedy, że na pewno nieraz jeszcze mnie oszukają, ale już nie zamierzam im nawet zwracać uwagi, bo zwyczajnie nie ma sensu. Byle tylko nie zabierali tego, za co jest płacone, a obietnice i usługi dodatkowe mogą sobie wsadzić.

22

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

No niby tak... Ale jeśli by nie zwracać uwagi na promocje czy usługi dodatkowe, to są korzystniejsi operatorzy...

23

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Kiedy kończyła mi się umowa nachalnie dzwonili z Warszawy, z głównego salonu w moim mieście i z innego salonu jeszcze, a z jeszcze jednego przychodziły smsy. Jakaś kobieta wydzwaniała non stop i już chciała, żebym się decydowała, na co odpowiadałam jej, że wolę przyjść do salonu, zobaczyć co mi proponują, zastanowić się i wybrać, a ta dalej swoje, że już już itd. W końcu powiedziałam jej nieprzyjemnym tonem, że zamierzam przejść do innej sieci po rozwiązaniu umowy. Wtedy dopiero się zaczęło. Głos miała jakby naprawdę się wystraszyła, hahahaha, chociaż jeden klient w tą czy w tamtą to dla nich bez różnicy przecież.

W jednym z salonów powiedziałam, że uduszę kiedyś tą kobietę apaszką, którą ZAWSZE ma na szyi... słyszała. Powód mojego zdenerwowania? Zawsze była wstrętna, a poza tym kiedy mojej siostrze kończyła się umowa na abonament i chciała się przerzucić na mix, pani z salonu już zaczęła gmerać w komputerze, już będzie podpisywana umowa, wszystko cacy, a wtedy ja przeczytałam w regulaminie, kiedy należy rozwiązać umowę - rozwiązana za późno będzie automatycznie przedłużona, a rozwiązana za wcześnie będzie oznaczała zerwanie jej ze strony klienta i karę kilkuset złotych. Pani usiłowała wmanewrować nas w przedwczesne rozwiązanie umowy - chciała mieć na swoim koncie klienta, który dzięki niej podpisał umowę, ale nie ona zapłaciłaby karę. Lekko niekompetentna pani, bo powinna wiedzieć kiedy rozwiązać kończącą się umowę.

24

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Bezpłatna bramka sms: [url]http://www.mojabramka.pl/[/url]

[color=blue]Napisz sms
START PREZENT
na numer 60128
(0,00 zł/zwykły sms. Era, Heyah, Plus, Play, Orange) [/color]

[color=blue]Po wysłaniu sms automatycznie będzie można korzystać z bramki BEZTERMINOWO. Podawaj zawsze właściwy nr nadawcy. Szczegóły w regulaminie.[/color]

Poniżej, pod migającymi reklamami, których nikt nie lubi tekst:

[color=blue]Z tej bramki sms wyślesz za darmo sms do sieci PLAY, HEYAH, ORANGE, PLUS, ERA
Promocja! Odbiorca Twojego smsa dostanie od nas dodatkowo linka do darmowej gry!
By wysyłać smsy z tej bramki musisz zapisać się na serwis sms typu subskrypcyjnego mt "prezent".
Koszt odebrania wiadomości sms z serwisu prezent do 1,23zł. Otrzymasz jedną wiadomość sms dziennie. [/color]

Tak więc darmowa bramka, czy z niej korzystasz czy nie, kosztuje cię ok. [b]37 zł[/b] miesięcznie. Dobrze zrozumiałam?

Zastanawiający jest skrót "mt" użyty przed słowem prezent.
Warto dowiedzieć się i zapamiętać co on oznacza.
MT  to wiadomości, które wysyłane są do użytkownika telefonu, za które opłata obciąża jego konto. Użytkownik może być zasypywany reklamami i płacić za nie, bo zobaczył reklamę z zachęcająym tekstem "darmowy sms", wysłał go, a gdzieś poniżej drobnym druczkiem napisane jest niepozorne mt.

25

Odp: Oszustwa sieci komórkowych

Nie korzystam z bramek, w ogóle dla mnie smsy mogłyby nie istnieć - jak ktoś mówi, to przynajmniej błędów ortograficznych nie widać wink