51

Odp: Kiedy drugie dziecko?

No to jeszcze nic nie jest przesądzone, myślę że będzie dobrze smile

52

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Tez tak myslę, bo jak wyzdrowieję to decydujemy się na drugie dziecko smile

53

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Trzymam więc kciuki, żeby dziecko też się szybko zdecydowało na was wink

54

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Mam nadzieję że się zdecyduje smile

55

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Może tym razem będzie syn? Albo bliźniaki?

56

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Mój mąż to marzy o synku, ja o córce a nasza córka o siostrzyczce i to najlepiej żeby była większa od niej smile

57

Odp: Kiedy drugie dziecko?

To musisz ją od począku przekarmiać i jak najszybciej podawać fast foody. Urośnie ... również wszerz wink

58

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Przede wszystkim wszerz smile i pewnie nabawi się anemii i róznych innych chorób od takiej diety smile

59

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Nadciśnienia, bólu stawów od swej wagi, problemów z żołądkiem

60

Odp: Kiedy drugie dziecko?

I jeszcze wielu innych paskudztw smile

61

Odp: Kiedy drugie dziecko?

myślę że najfajniej jak różnica między rodzeństem nie jest większa jak 3 lata, bo jak będzie większa to dzieci nie będę miały później takiegofajnego kontaktu

62

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Powiem ci, że ciężko się zdecydować. ja sama zaliczyłam wpadkę (2 ciąża) i teraz bardzo się cieszę, że tak się stało, mimo że na początku bylam przerażona.

63

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Drugie dziecko to nie w Polce, w Niemczech czy Anglii można i 4 urodzić, ale nie u nas...

64

Odp: Kiedy drugie dziecko?

2-3 lata różnicy to dobry odstęp, jedno jest już dość duże, może iść np. do przedszkola, aby można było poświęcić więcej czasu maluszkowi smile

65

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Według mnie najlepiej tak z 7 lat, żeby to starsze pomogło w opiece nad młodszym

66

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Wg. mnie 2 lata to jest fajny czas, bo 1,5 jak jest w przypadku moich bratanków to za krótki czas i to mało i to małe i ta matka nie wie, gdzie ma ręce włożyć.

67

Odp: Kiedy drugie dziecko?

[quote=snoove]Według mnie najlepiej tak z 7 lat, żeby to starsze pomogło w opiece nad młodszym[/quote]
Też tak myślałam i teraz pomiędzy moimi dziećmi bedzie niemal 10 lat róznicy smile

68

Odp: Kiedy drugie dziecko?

O to dużo.
[quote=alina][quote=snoove]Według mnie najlepiej tak z 7 lat, żeby to starsze pomogło w opiece nad młodszym[/quote]
Też tak myślałam i teraz pomiędzy moimi dziećmi bedzie niemal 10 lat róznicy smile[/quote]

69

Odp: Kiedy drugie dziecko?

[quote=snoove]Według mnie najlepiej tak z 7 lat, żeby to starsze pomogło w opiece nad młodszym[/quote]

Szczerze mówiąc dziecka nie mamy po to, aby nas wyręczało.

70

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Też prawda.

71

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Ja uważam że dziecko trzeba włączać do domowych obowiązków od małego, oczywiście bez przesady, ale niech wie, że nikt mu nie będzie usługiwał, bo inaczej się przyzwyczai do etgo i potem nic nie będzie chciało robić

72

Odp: Kiedy drugie dziecko?

W nowej serii perfekcyjnej pani domu, ona poradziła 2 kobietom, by też tak robić i rozpisała czynności domowe do danego wieku dziecka.

73

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Trochę obowiązków dziecku nie zaszkodzi, byle nie przesadzić...

74

Odp: Kiedy drugie dziecko?

W Polsce to najlepiej wcale się nie nie decydować na więcej niż jedno...

75

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Ja jestem 5 lat starsza od siostry i jest to zdecydowanie za duża różnica wieku. Ja raczej będe sie decydowała max na dwa lata różnicy.