1

Temat: Kiedy drugie dziecko?

Czy jest na to odpowiedni czas? Chciałabym drugie dziecko ale im większy jest odstęp (moja mała ma już trzy i pół roku)  tym więcej jest przeciwwskazań.... Już zaczynam mysleć, że jak nie zaliczę "wpadki" to nigdy się nie zdecyduje. Jak myślicie? A jeśli chciałybyście dzieci to w jakim odstępie wiekowym? Od razu po roku ?

2

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Wszystko zależy głównie od tzw. zasobów finansowych i tego czy miałby kto przy dzieciach pomóc... Czasem właśnie wpadka rozwiązuje takie przemyślenia stawiając nas przed faktem dokonanym...

3

Odp: Kiedy drugie dziecko?

też uważam, że tylko wpadka nam potrafi wskazać TEN właściwy moment na dziecko smile
fajnie jak jest niewielka różnica, bo dzieci się 'razem chowają' no i Ty masz wszystko 'z głowy' niemal na raz, choć nawet kiedy jest duża różnica też ma to swoje plusy - ja mając 7 lat potrafiłam już przypilnować brata i trochę pomóc Mamie, więc miała chwilę dla siebie

moja siostra jest 2 lata starsza i jest moją wspaniałą przyjaciółką, a brat 7 lat młodszy i też mamy świetny kontakt

4

Odp: Kiedy drugie dziecko?

[quote=summerlove]Wszystko zależy głównie od tzw. zasobów finansowych i tego czy miałby kto przy dzieciach pomóc... Czasem właśnie wpadka rozwiązuje takie przemyślenia stawiając nas przed faktem dokonanym...[/quote]
Tylko takie analizowanie wszystkiego sprawia że zawsze jest nieodpowiedni moment bo zawsze coś innego jest ważniejsze... a to trzeba kupić to a to trzeba kupić tamto.... mi przy małej nikt nie pomagał i dałam sobie radę i tym się akurat nie martwię.

5

Odp: Kiedy drugie dziecko?

[quote=emilia_s292][quote=summerlove]Wszystko zależy głównie od tzw. zasobów finansowych i tego czy miałby kto przy dzieciach pomóc... Czasem właśnie wpadka rozwiązuje takie przemyślenia stawiając nas przed faktem dokonanym...[/quote]
Tylko takie analizowanie wszystkiego sprawia że zawsze jest nieodpowiedni moment bo zawsze coś innego jest ważniejsze... a to trzeba kupić to a to trzeba kupić tamto.... mi przy małej nikt nie pomagał i dałam sobie radę i tym się akurat nie martwię.[/quote]
no właśnie... najpierw się czeka na kasę, a jak już jest kasa, to  może wyjedziemy gdzieś, kupimy nowy samochód... i znowu nie ma kasy na dziecko wink
"starajcie się" o wpadkę i tyle big_smile

6

Odp: Kiedy drugie dziecko?

[quote=emilia_s292][quote=summerlove]Wszystko zależy głównie od tzw. zasobów finansowych i tego czy miałby kto przy dzieciach pomóc... Czasem właśnie wpadka rozwiązuje takie przemyślenia stawiając nas przed faktem dokonanym...[/quote]
Tylko takie analizowanie wszystkiego sprawia że zawsze jest nieodpowiedni moment bo zawsze coś innego jest ważniejsze... a to trzeba kupić to a to trzeba kupić tamto.... mi przy małej nikt nie pomagał i dałam sobie radę i tym się akurat nie martwię.[/quote]
No nie wiem jak by było przy dwójce, jak np. mąż w pracy a jedno leży chore, a z drugim musisz iść na szczepienie... Itd, itp... Znam to doskonale z własnej rodziny i wiem, że z dwójką dzieci to jest się uziemionym na maksa... Zwłaszcza jak starsze nie chce samo zostawać w domu

7

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Dobry odstęp na dzieci to 2 lata.
W rodzinie jest odstęp 2 i 3 letni i ja z bratem też 2 letni.

8

Odp: Kiedy drugie dziecko?

a ja uważam, ze minimum 3-4 lata, wtedy to starsze jest samodzielniejsze i jeszcze może pomóc przy maluszku smile

9

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Między mną a siostrą jest 12 lat różnicy.... myślę że rok różnicy to dla mamy straszny okres bo dwoje dzieci małych ale za to jak podrosną to ma dwójkę z głowy ale większa różnicy to znowu lepiej dla mamy bo to starsze już potrafi zająć się sobą a i pomóc potrafi...

10

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Tak, są pozytywne i negatywne strony większej i mniejszej różnicy między rodzeństwem.

11

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Tylko co wybrać?????U mnie mniejszej różnicy niż 4 lata to już nie będzie, ale czy czekać jeszcze....

12

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Nie Emilio, nie czekać, tylko gdy wszystko będzie w porządku medycznie i lekarz zezwoli, to spłodzić rodzeństwo Waszej Córce, ale nic na siłę.

13

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Też tak myślę.... tylko się wyleczę i do dzieła!Chyba że zmienię zdanie....

14

Odp: Kiedy drugie dziecko?

No tak, to zależy od Was obu i od wielu uwarunkowań, tj. : mieszkaniowych, materialnych.

15

Odp: Kiedy drugie dziecko?

i od tego że chciałam trochę "wyrwać się" do ludzi....

16

Odp: Kiedy drugie dziecko?

tez myślałam, ze też to jest jeden z powodów, bo tak Wasza córka by miała nie długo 4 lata i by mogła iść do przedszkola, a Ty może do pracy, na kursy, itd, a tak dalej dom i opieka nad dzieckiem, do znowu 4 lat, bo chyba żłobek u ciebie by nie wchodził w grę.

17

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Tak. Żłobek odpada. Bardzo dobrze to opisałam i przeczytałaś mi w myslach smile Takie ciągłe bycie w domu z dzieckiem/dziećmi też może się znudzić...

18

Odp: Kiedy drugie dziecko?

[quote=emilia_s292]Między mną a siostrą jest 12 lat różnicy.... myślę że rok różnicy to dla mamy straszny okres bo dwoje dzieci małych ale za to jak podrosną to ma dwójkę z głowy ale większa różnicy to znowu lepiej dla mamy bo to starsze już potrafi zająć się sobą a i pomóc potrafi...[/quote]
Że co? Po to masz mieć dzieci, żeby je "mieć z głowy"?!? O, kochana, teraz to już nigdy nie będziesz miała dziecka z głowy, zawsze będzie potzebowało twojej uwagi...

19

Odp: Kiedy drugie dziecko?

myślę że to była przenośnia - zresztą ja tak samo napisałam wyżej
'z głowy' w tym znaczeniu, że w jednym czasie będzie się 'babrała' w pieluchach i butelkach... tak ja to rozumiem

20

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Tak, babranie się, w pieluchach zwłaszcza, mnie odstrasza... Bleee...
Nie lepiej adoptować takie już 4-letnie?

21

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Napisałam w przenośni "z głowy"..... mimo babrania się w pieluchach takie niemowlaki są najsłodsze....

22

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Hmmm... Może i tak - widziane raz na tydzień i to akurat jak śpią... wink

23

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Jak nie spią też są cudne smile

24

Odp: Kiedy drugie dziecko?

ja bym mogła już mieć drugie, tak od razu,bez tego stresu przy pierwszym big_smile

25

Odp: Kiedy drugie dziecko?

Taaak, i od razu 3-letnie, nie? Marzenie... smile