1

Temat: Książki

Dziewczyny, może macie do polecenia jakieś  książki Waszym zdaniem warte uwagi, których tematyka nawiązuje do miłości, związów, seksu.

Ja na początek mogę zaproponować te:

- "Zazdrość, niewierność, zaborczość" - Anna M. Rędzio, Katarzyna Habowska
   Jest to poradnik, cienki, fajnie napisany, szybko się go czyta i można dojść do zaskakujących wniosków.

- "Zmowa drugich żon" - Jane Moore
   Powieść. Cztery kobiety, każda z nich jest drugą żoną, każda ma inną sytuację, a książka       doskonale po prostu przedstawia różne problemy na jakie te kobiety napotykają, na przykład: nieakceptacja ze strony rodziców męża, złośliwa była żona, dzieci z poprzedniego małżeństwa, była żona uwodząca na nowo, mąż utrzymujący kontakty z byłą żoną, kult zmarłej pierwszej żony, bycie macochą, pragnienie posiadania dziecka z mężczyzną, który dzieci już ma; brak pragnienia dziecka z mężczyzną, który chce dziecka. Multum problemów, ale oczywiście bohaterki powieści znajdują w końcu rozwiązania - jednym zaczyna się z mężami układać, inne niestety muszą związek zakończyć. Sama jestem z facetem, który jest rozwodnikiem i ma dziecko i powiem Wam dziewczyny, że ta książka, choć powieść, bardzo mi pomogła odnaleźć się w mojej sytuacji.

2

Odp: Książki

[quote=niechcemisie]Dziewczyny, może macie do polecenia jakieś  książki Waszym zdaniem warte uwagi, których tematyka nawiązuje do miłości, związów, seksu.

Ja na początek mogę zaproponować te:

- "Zazdrość, niewierność, zaborczość" - Anna M. Rędzio, Katarzyna Habowska
   Jest to poradnik, cienki, fajnie napisany, szybko się go czyta i można dojść do zaskakujących wniosków.

- "Zmowa drugich żon" - Jane Moore
   Powieść. Cztery kobiety, każda z nich jest drugą żoną, każda ma inną sytuację, a książka       doskonale po prostu przedstawia różne problemy na jakie te kobiety napotykają, na przykład: nieakceptacja ze strony rodziców męża, złośliwa była żona, dzieci z poprzedniego małżeństwa, była żona uwodząca na nowo, mąż utrzymujący kontakty z byłą żoną, kult zmarłej pierwszej żony, bycie macochą, pragnienie posiadania dziecka z mężczyzną, który dzieci już ma; brak pragnienia dziecka z mężczyzną, który chce dziecka. Multum problemów, ale oczywiście bohaterki powieści znajdują w końcu rozwiązania - jednym zaczyna się z mężami układać, inne niestety muszą związek zakończyć. Sama jestem z facetem, który jest rozwodnikiem i ma dziecko i powiem Wam dziewczyny, że ta książka, choć powieść, bardzo mi pomogła odnaleźć się w mojej sytuacji.[/quote]

Gratuluję odwagi... Ja nie potrafiłabym się związać z kimś po przejściach...

3

Odp: Książki

Z pewnością to trudniejsze, szczególnie, gdy partner ma już dziecko...

4

Odp: Książki

powiem, że nigdy nie czytałam takich książek
jak trafię na coś to napiszę

5

Odp: Książki

Tak... i gdy musi regularnie widywać swoją eks, która w pełni świadomie nie zakłada wtedy biustonosza pod bluzkę.

6

Odp: Książki

Ale na pewno nie ma pod nią nic ciekawego, skoro karmiła dziecko... To tak na pocieszenie:)

7

Odp: Książki

Ha ha ha!!! Dziękuję Ci! kochana jesteś!!!!!!!!!
On stara się unikać z nią spotkań, bo oprócz nerów nic nie dają, o dziecku się niczego nie dowie, bo ona mu nie chce powiedzieć, bierze małego i idą, ona w tyle zostaje.

8

Odp: Książki

i najbardziej w takiej sytuacji cierpi pewnie dziecko... rodzice nawet jeśli się rozstają powinni dogadać się co do dalszych losów i dojrzale podejść także do faktu, że będą się musieli spotykać ze sobą i tak to zorganizować by przebiegało bezboleśnie dla wszystkich

9

Odp: Książki

[quote=agf]i najbardziej w takiej sytuacji cierpi pewnie dziecko... rodzice nawet jeśli się rozstają powinni dogadać się co do dalszych losów i dojrzale podejść także do faktu, że będą się musieli spotykać ze sobą i tak to zorganizować by przebiegało bezboleśnie dla wszystkich[/quote]
Cóż, matka zrobiła z własnego dziecka kartę przetargową do manipulowania byłym mężem. Zawsze tak było. Samo to, że nakłamała, że jest zabezpieczona, przycisnęła do niego tyłek, była wpadka, po latach się przyznała do tego, że to było zaplanowane, bo bała się że jak on wyjedzie za granicę to już nie wróci, a jak będzie dziecko to bedzie musiał wrócić i wziąc z nią ślub. I tak się stało.

10

Odp: Książki

to w takiej sytuacji to zła kobieta była, oj zła

11

Odp: Książki

[quote=agf]to w takiej sytuacji to zła kobieta była, oj zła[/quote]
No, on całkiem święty też nie był, ale daleko mu do niej.

12

Odp: Książki

[quote=niechcemisie][quote=agf]to w takiej sytuacji to zła kobieta była, oj zła[/quote]
No, on całkiem święty też nie był, ale daleko mu do niej.[/quote]
Nie chcę jej bronić, ale... skoro chciała go przy sobie zatrzymać... Miłość to egoizm... Przecież wychodząc za niego nie zakładała, że się rozwiodą....

13

Odp: Książki

[quote=JoannB][quote=niechcemisie][quote=agf]to w takiej sytuacji to zła kobieta była, oj zła[/quote]
No, on całkiem święty też nie był, ale daleko mu do niej.[/quote]
Nie chcę jej bronić, ale... skoro chciała go przy sobie zatrzymać... Miłość to egoizm... Przecież wychodząc za niego nie zakładała, że się rozwiodą....[/quote]
Zakładała - po dwóch latach małżeństwa, ale nie raczyła mu o tym powiedzieć. Wszystkim innym powiedziała, że planuje rozwód, on o niczym nie wiedział i żyli tak kilka lat, wysyłała go tylko za pieniędzmi. Odłożyła sobie kasę, a jak już uzbierała to po prostu odeszła. Potem znalazła kolejnego frajera, zrobiła z nim to samo, wpadka, ślub i niech przynosi pieniądze. Taka sama technika. Czekać tylko na trzeciego.

14

Odp: Książki

[quote=niechcemisie][quote=JoannB][quote=niechcemisie]
No, on całkiem święty też nie był, ale daleko mu do niej.[/quote]
Nie chcę jej bronić, ale... skoro chciała go przy sobie zatrzymać... Miłość to egoizm... Przecież wychodząc za niego nie zakładała, że się rozwiodą....[/quote]
Zakładała - po dwóch latach małżeństwa, ale nie raczyła mu o tym powiedzieć. Wszystkim innym powiedziała, że planuje rozwód, on o niczym nie wiedział i żyli tak kilka lat, wysyłała go tylko za pieniędzmi. Odłożyła sobie kasę, a jak już uzbierała to po prostu odeszła. Potem znalazła kolejnego frajera, zrobiła z nim to samo, wpadka, ślub i niech przynosi pieniądze. Taka sama technika. Czekać tylko na trzeciego.[/quote]
Ma głowę do interesów, nie ma co! A w domu - przedszkole...
Jeszcze raz się sprawdza moja teoria, że faceci szybko przestają myśleć... Ale laski to robią za nich, jak widać

15

Odp: Książki

Facet to proste urządzenie obsługiwane tylko jedną dźwignią.

16

Odp: Książki

Nawet konstrukcja cepa jest bardziej skomplikowana - bo "dźwignie" są dwie...

17

Odp: Książki

Co do książek, jakiś czas temu przeczytałam "Ujarzmić bestię". Początkowo podniecająca kończy się bardzo brutalnie. Podaję recenzję:

Nastoletnia Sara Clark zostaje uwiedziona przez swojego nauczyciela, Daniela Carra. Nielegalny romans, będący namiętnym związkiem ich ciał i dusz, staje się niezwykle destrukcyjny. Zostaje odkryty przez żonę nauczyciela i Carr wraz z rodziną przeprowadza się do innego miasta. Porzucona dziewczyna odczuwa straszliwą pustkę. Seks z mężczyznami, których nie kocha, nie koi jej bólu.

Kilka lat później Daniel wraca do miasta i Sara ponownie wikła się z nim w niszczącą sieć miłości, seksu i zemsty. Czy będzie wystarczająco silna, by „ujarzmić bestię”?

„Ujarzmić bestię” to powieść erotyczna australijskiej autorki Emily Maguire. Ta historia obsesyjnej miłości wywołała liczne kontrowersje. Książka stała się bestsellerem w Australii. Przetłumaczono ją na dziewięć języków.

18

Odp: Książki

Argov Sherry DLACZEGO FACECI KOCHAJĄ ZOŁZY
dla każdej kobiety której choć raz zdarzyło się wyczekiwać na obiecany telefon od ukochanego, dla każdej która kiedykolwiek chciała żeby jej facet się zmienił choć troszkę

19

Odp: Książki

Zołza to ja... Teraz już wiem, jak to działa: żeby kochali naprawdę, trzeba ich odrzucać - wtedy się nie opędzisz od adoratorów.

20

Odp: Książki

a to zamiast książki: do pośmiania się wink
[url]http://www.youtube.com/watch?v=UgWHIguqnGg[/url]

21

Odp: Książki

Dobre - i sama prawda!

22

Odp: Książki

[quote=justyna]Argov Sherry DLACZEGO FACECI KOCHAJĄ ZOŁZY
dla każdej kobiety której choć raz zdarzyło się wyczekiwać na obiecany telefon od ukochanego, dla każdej która kiedykolwiek chciała żeby jej facet się zmienił choć troszkę[/quote]
Mam !!! Mam tą książkę w domu ! Zaj....sta jest! Ja się zastosowałam. Nie zadzwonił o tej, o której obiecał, to do widzenia, nie odbieram, teraz ja zajęta jestem, poczekaj tak jak ja czekałam. i takie inne. To działa.

23

Odp: Książki

[quote=niechcemisie][quote=justyna]Argov Sherry DLACZEGO FACECI KOCHAJĄ ZOŁZY
dla każdej kobiety której choć raz zdarzyło się wyczekiwać na obiecany telefon od ukochanego, dla każdej która kiedykolwiek chciała żeby jej facet się zmienił choć troszkę[/quote]
Mam !!! Mam tą książkę w domu ! Zaj....sta jest! Ja się zastosowałam. Nie zadzwonił o tej, o której obiecał, to do widzenia, nie odbieram, teraz ja zajęta jestem, poczekaj tak jak ja czekałam. i takie inne. To działa.[/quote]
To oczywiste, należy ich traktować tak samo jak oni nas. Wtedy będzie ok.

24

Odp: Książki

Tak, być dla nich wieczną zdobyczą, na którą trzeba wiecznie polować, ale że są leniwcami trzeba być trochę łatwiejszym do zdobywania w trakcie związku niż przed.

25

Odp: Książki

Zgadzam się w całej rozciągłości:)