1

Temat: Joga a kształtowanie sylwetki

Wiele osób bardzo by chciało ćwiczyć jogę, ale z różnych powodów ciągle ten moment odwlekają. Jedni czują się za młodzi, inni za starzy, jedni są za chudzi, inni za grubi. Czekają, aż schudną, przytyją, rzucą palenie lub zacznie się nowy sezon. Czas mija i nic się nie dzieje.

Oprócz gibkości, siły i ogólnej sprawności joga pozwala odnaleźć głębszy sens pracy z ciałem. Może stanowić początek przemiany całego organizmu, a dalej jakości życia. Początek to pierwsza asana. Joga wykracza poza wszelkie ramy i schematy. To coś więcej niż hobby, pasja, czy styl bycia. Joga to sposób na życie.

2

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Ja ćwiczę aerobik, to też kształtuje sylwetkę.

3

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Joga robi się modna. Poza tym są książki instruktażowe.

4

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Mam taki poradnik, ale samej trudno zacząć...

5

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Wydaje mi się że w internecie też powinnaś znaleźć jakieś filmiki instruktarzowe

6

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Ale bez instruktora który dobierze ćwiczenia to ławo sobie zrobić krzywdę...

7

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Niektórzy twierdzą, że jest bezpieczna i wiele pozycji można wykonywać samodzielnie. Ja tam nie wiem, precelków to i tak nie zamierzam z siebie nigdy robić big_smile Z tego co wiem, choć wiem niewiele, to są różne odmiany jogi.

8

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Są asany wymagające wysiłku więc na pewno to wpływa na figurę:)

9

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Joga bardzo napina mięśnie, tak że można naprawdę wysmuklić sylwetkę w wielu partiach. Polecam atlas jogi, gdzie jest pokazane jak ćwiczyć na dane mięśnie.

10

Odp: Joga a kształtowanie sylwetki

Ostatnio czytam o jodze dla puszystych i naprawdę fajne asany tam są:)