1

Temat: Jestem osobą zadłużona i szukam możliwości wyjścia z długów

Witam, też jestem osobą zadłużoną która szuka wyjścia z tej sytuacji. Czy może mi ktos poradzic jak rozwiązac ten problem? Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

2

Odp: Jestem osobą zadłużona i szukam możliwości wyjścia z długów

Zależy w jakiej wysokości jest to zadłużenie i jakie masz teraz możliwości spłaty... Możesz spróbować konsolidacji kredytów w którymś banku, popytaj w kilku, może będzie to dobra opcja.

3

Żeby szybko spłacić długo to chyba trzeba pracować na dwa etaty, nie jeść i nic sobie nie kupować - tylko jak długo wytrzymasz...?

4

Żeby szybko spłacić długo? wink

5

Długi, takie przejęzyczenie;) Freud by powiedział, że widocznie nie wierzę, że to się uda szybko, stąd ta pomyłka...:/

6

janinka napisał/a:

Witam, też jestem osobą zadłużoną która szuka wyjścia z tej sytuacji. Czy może mi ktos poradzic jak rozwiązac ten problem? Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

Nie Ty jedna masz długi i nie Ty ostatnia. Bardzo wiele osob boryka się z tym problemem. Nie wiem czy Cię to pocieszy ale wiele osob ma długi o wiele większe niż Ty.... Polecam na początku zacząc od negocjacji z bankiem. Powiedz tam,że nie masz z czego splacać. Bardzo często banki idą na rękę.

Na tym forum jest cały dział o tym jak wyjść z długów

Ostatnio edytowany przez elena (2016-08-28 10:15:49)

7

Na pewno nie bierz kolejnych pożyczek żeby spłacić długi...

8

elena napisał/a:

Polecam na początku zacząc od negocjacji z bankiem. Powiedz tam,że nie masz z czego splacać. Bardzo często banki idą na rękę.

Tak, a bank to dobry wujek, który wysłucha i zrozumie... wink Zamiast kombinować, trzeba po prostu zaroić te pieniądze i oddać.

9

Jak się ma nóż na gardle można wyprzedać trochę przedmiotów, które nie są niezbędne i nadają się do sprzedaży.
Z pracą dodatkową nie wybrzydzać, że mało płatna i dochody z niej będą kroplą w morzu, że nie uratują sytuacji, tylko niestety grosz do grosza składać, bo trzeba działać. Ponadto oszczędzać na czym się da. Nie brać szybkich pożyczek, nawet tych, które za pierwszym razem spłaca się w takiej samej wysokości jak się brało, bo wystarczy przekroczyć termin spłaty i ląduje się w jeszcze większych tarapatach. Jeśli jest możliwość, można spróbować wynająć komuś pokój. Tylko nerki nie sprzedawaj, serio piszę. Lepiej skonsolidować długi i stopniowo, krok po kroczku wychodzić z zadłużenia. To może potrwać, ale najgorsze jest nie robić nic.

10

Racja, każdy grosz się liczy, kiedy trzeba szybko zgromadzić pieniądze.

11

Może zerknij tu, a  dowiesz się, jak stać się ponownie atrakcyjnym partnerem dla banku i jak ewentualnie wziąć kredyt na spłatę swojego zadłużenia. To może być kwota na poczet kredytu konsolidacyjnego.

12

Finanse są i dla mnie niekończącym się źródłem problemów. Wiem, że są doskonałym miernikiem sukcesu i wewnętrznego spokoju i żałuję, że ich nie mam mimo, że od 17 roku życia zasuwałam by coś w życiu osiągnąć. A co osiągnęłam? Czyste sumienie i spokój ducha, że nie dałam się przeczołgać po ziemi kiedy inni się bili zapominając o tym, że są jeszcze inne dużo cenniejsze aspekty naszej egzystencji o, których należy pamiętać. Miłość i przyjaźń moi drodzy nie biorą się znikąd. Trzeba na nie zapracować dużo, dużo ciężej niż na te kilka zer na koncie, za które i tak nie kupi się zaufania i oddania. Goniąc za wszelką cenę za kasą nie można mieć złudzeń, że da się mieć wszystko i wszystko da się kupić. Niech diabeł w pupę kopnie tego, kto dąży po trupach do celu kosztem innych. Ja wypisałam się z tego interesu łudząc się, że nie będę musiała zmagać się sama ze wszystkimi konsekwencjami jakie poniosłam. Wyszło inaczej więc zaufanie to tak naprawdę jest czarna świnia i polegać należy wyłącznie na sobie. Ale jak pomóc bez zaufania? A jak zaufać potrzebując pomocy?

13

Myślę, że warto pogadać z firmą windykacyjną, bo oni moga zaproponować Ci cos fajnego.
Ja jakiś czas temu  rozmawiałam i zaproponowali korzystne dla mnie raty. Jest to dla mnie komfortowe bo całości nie umiałabym spłacić. Miałam wątpliwości gdy odbierałam telefon od nich jednak po chwili okazało się, że były one nie słuszne.Warto rozmawiać bo on podpowie Ci jak poradzić sobie z długami, nie chcą od razu całej spłaty, i podchodzą indywidualnie do każdego i dopasowują propozycje.

14

Niestety autorka tematu zbyt dużo szczegółów nie podała, a nawet wcale, więc ciężko w takim przypadku coś doradzić. Wiele osób w ostatnim czasie z zadłużeniami radzi sobie poprzez upadłość konsumencką. Jest to też o tyle przydatne, że można liczyć na pomocą i doradztwo w kwestii takich problemów finansowych. Dobrze, że istnieją takie możliwości i nie zostajemy sami z długami.

15

Robienie kolejnych długów żeby spłacić poprzednie, bez obniżenia swoich wydatków, to najczęstszy błąd zadłużonych. Moim zdaniem trzeba najpierw nauczyć się skromniej żyć i nie robić kolejnych długów ...

16

Najgorszym rozwiązaniem jest nie robić nic albo brać kolejne pożyczki w rodzaju chwilówek na spłatę zadłużenia. To droga donikąd, a można wpaść w jeszcze gorsze tarapaty finansowe. Ja miałam kilka kredytów na głowie, ale w porę je skonsolidowałam w banku. To optymalne rozwiązanie, zwłaszcza że można skonsolidować kredyty do kwoty 30 000 zł. I jeszcze raz powtórzę: nie bierzcie chwilówek, to finansowe samobójstwo!

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-03-20 15:06:37)

17

skorzystaj z upadłości konsumenckiej, tyle że jest to opcja dla osób naprawdę które nie mają z czego płacić rat, kredyty znacznie obciążają ich budżet i nie dają możliwości żadnej egzystencji na poziomie. Wystarczy udowodnić swoją sytuację, a problemy się rozwiążą, zawsze można też iść na ugodę.

18

Dużo zależy od tego jak duże ma się zadłużenie i na jakim etapie się jest. Polecam poczytać poradnik, bo nie napisałaś jak to wygląda. Dzwoni już do Ciebie firma windykacyjna, czy po prostu masz kredyt i ciężko Ci go spłacać? Trzeba na pewno wprowadzić trochę oszczędności w życiu. Policz sobie tak szczerze ile wydajesz na różne rzeczy: na słodycze, papierosy, piwo ze znajomymi, gazety, wyjścia do kina itp. Rezygnacja z tego na pewno nie jest łatwa, ale tak sumując razem różne wydatki wychodzą z tego naprawdę niemałe kwoty.

19

Myślę że upadłość konsumencka mogłaby ci pomóc. Oczywiście wcześniej dowiedz się czym się różni Komornik od windykatora ponieważ jest bardzo ważny aspekt długu,w sieci  dowiesz się wszystkiego. Oczywiście jeżeli masz taką możliwość to weź pożyczkę w rodzinie i spłać niektóre odsetki.

20

ja jedynym rozwiązaniem jakie widzę, to ustalenie odpowiedniego harmonogramu spłat i spłacanie długu w ratach.

21

zwykle jak ktoś wpadł w taką pętle brania kredytów to ciężko jest się z tego wydostać chyba jedynie wygrana w lotto. Jest też coś takiego jak upadłość konsumencka, można o tym przeczytać i to jest jakieś realne rozwiązanie problemów finansowych jak śmiem twierdzić wielu ludzi.

22

Znam ten ból, bo też dopiero niedawno udało mi się wyjść na czysto, jeśli chodzi o finanse...:) Poczytaj sobie o SMS365, mają też fajną opcję pożyczek refinansujących. Ogólnie solidna, uczciwa firma, nie miałam żadnych nieprzyjemności, ani nie uwikłałam się w kłopoty finansowe ( a czasem tak się dzieje, gdy bierzemy szybkie pożyczki).

Ostatnio edytowany przez malinamalwa (2017-05-16 11:50:34)

23

Wg mnie warto pomyśleć w takiej sytuacji o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Czasem to jedyne wyjście. Tylko trzeba poszukać uczciwej firmy, która naprawdę pomoże. Wiem, że ta cieszy się pozytywną opinią https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka .

24

Uważaj tylko, aby nie wejść w spiralę kredytów. Bo wtedy pozamiatane.

25

no właśnie, to prosta droga to poważnych problemów.