26

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna jest zupa, która towarzyszy mi od dzieciństwa - zupa pomidorowa! Jej wspaniały smak i koniecznie dużo makaronu, to są największe jej zalety!

27

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Wiosną wszystko budzi się do życia. Dlatego najbardziej wiosenną zupą jest dla mnie zupa z kiełków. z porem, młodymi ziemniakami i świeżymi ziołami. Zielona, aromatyczna, zdrowa i lekka w sam raz na wiosnę

składniki:

-  1,5 litra wywaru z warzyw
- 2 małe pory, pokrojone w talarki (tylko biała i jasnozielona część)
- 4 średnie ziemniaki, obrane i pokrojone w kostkę
- 2 szklanki świeżych ziół, posiekanych (bazylia, lubczyk, pietruszka, tymianek, koperek, itp.)
- 1 szklanka mieszanki kiełków (rzeżuchy, rzodkiewki, lucerny, grochu)
- olej słonecznikowy
- sól, pieprz i gałka muszkatołowa do smaku

Przygotowanie:

W garnku rozgrzewamy trochę oleju, dodajemy pora i ziemniaki i dusimy na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu, aż warzywa trochę zmiękną. Gdyby się przypalały, podlewamy odrobiną wody. Zalewamy wywarem i gotujemy do miękkości. Dodajemy zioła i miksujemy. Przyprawiamy solą, pieprzem i szczyptą gałki muszkatołowej
Kiełki podgrzewamy chwilę na patelni z odrobiną oleju i posypujemy nimi zupę na talerzach.
Smacznego!

Ostatnio edytowany przez ona_25a (2016-04-21 19:33:26)

28

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

moja mama gotuje zupę, na którą mówi "przegląd ogródka", jest to zupa warzywna z ziemniakami, marchewką, pietruszką, selerą, kalafiorem i tym co jeszcze mama w ogródku znajdzie, zupa zabielona jest śmietaną i jest przepyszna smile

29

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna zupa, która jest dla mnie też symbolicznym smakiem dzieciństwa to zalewajka, z drobno pokrojoną przesmażoną kiełbaską, którą mama często gotowała nam na śniadanie, gdy byliśmy jeszcze dziećmi...

30

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Znam 101 zup, ale za tą najbardziej wiosenną uważam brokułową zupę-krem z grzankami i kleksem smakowitej śmietanki jako zwieńczeniem jej boskiego smaku!!!

31

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna zupa dla mnie to zupa kalafiorowa na bulionie drobiowym. Lubię wszystkie zupy, ale wiosenna kalafiorowa bije na głowę wszystkie. Do zupy wiosennej dodajemy jeszcze młode ziemniaki, pietruszkę i marchewkę. Pod koniec gotowania dodajemy pocięty koperek i kubeczek śmietany do zup i sosów. Zupa kalafiorowa to smak który przenosi mnie do krainy przeszłości. Gdy zamknę oczy jedząc tą zupę, momentalnie przenoszę się w ciepły, wiosenny dzień do babci na wieś. Siedzę na tarasie słońce świeci prosto w oczy i całe ciało ogarnia przyjemne ciepło po zimowej aurze.

32

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Trudno wybrać tę najbardziej wiosenną - bo zupy właśnie z wiosną mi się kojarzą... Jednak zupa z zestawu warzyw, które akurat lubimy, może być tak nazwana, a więc niech każdy wybierze swoje ulubione warzywa i do dzieła:)

33

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Zupa typowo wiosenna to zupa jarzynowa.
Przy niej każda inna zupa się chowa.
Pyszne i zdrowe warzywa w bulionie gotowane
i delikatnie śmietanką zabielane.
To danie dobre o każdej roku porze
i nikt jej oprzeć się nie może.
Dodatkowo świeżym koperkiem posypana
to moja propozycja jej podania.

34

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Smak dzieciństwa - koniecznie SZCZAWIOWA
taka pokoleniowa, domowa
- na łące wśród traw
rośnie wiosną prawdziwy,
zielony, młody szczaw.
Na bulionie drobiowym,
śmietanką zaciągnięty,
jajeczkiem doprawiony,
smak zupki niepojęty smile

35

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna zupa to jarska zupa "witajcie wszyscy razem" smile Składa się z pysznych, świeżych warzyw, jakie mamy pod ręką! Palce lizać! smile

36

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Myślę jednak,że jak kolwiek by kombinować to i tak wyjdzie, że ogórkowa bo przecież trzeba opróżnić spiżarnię z pozostałych,zeszłorocznych zasobów i skoro już wiosna,i mamy nowości i świeżości w warzywniakach to czym prędzej zapasy zużyć trzeba

37

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Kocham wiosnę za świeże warzywa, ich prawdziwy smak za i to, że otwierają przed nami możliwość szaleństw w kuchni. Zupy gotuję kilka razy w tygodniu i uważam je za jedne z najbardziej pożywnych , smacznych i zdrowych dań, a moją ulubioną , wiosenną jest Botwnikowa smile. Czekam całą zimę na te świeże liście buraka i tą zupą zawsze otwieram sezon na świeże warzywa. Uważam, że  w wielu domach została zapomniana a szkoda, ponieważ jest ona prosta do wykonania, pyszna i istnieję na jej temat całe mnóstwo warjacji i dlatego każdy może przygotować ją tak jak najbardziej lubi (  z jajkiek, koperkie, ogórkiem, serem fetą, tymiankiem,...).

38

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Świeże warzywa pozwolą nam przygotować wiosenne zupy m.in. bulion z młodym warzywami. Znakomity smak zapewni mu Rosół z kury Knorr – bulion będzie znakomicie doprawiony i bardzo aromatyczny.

39

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Jestem szczęściarą ponieważ mogę korzystać z warzyw z własnego ogrodu. Niektóre warzywa jesienią zostają na ogrodzie i świetnie tam zimują, a wczesną wiosną zaczynają rosnąć. I tak od prawie dwu tygodni mam na swoim ogrodzie młody szpinak, szczaw, natkę pietruszki, szczypior, czosnek i por. I to są właśnie składniki mojej ulubionej najbardziej wiosennej zupy! Bulion gotuję z ziemniakami, dodaję duże ilości wyżej wymienionej zieleniny, całość blenduję, zagotowuję, posypuję posiekanym szczypiorem i cieszę się zielonym najzdrowszym na świecie kremem;D

40

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Wraz z Wiosny się pojawieniem mym idealnym wybawieniem od mięsnych obiadów i burger wypadów jest ZUPA POKRZYWOWA. A oto jak ją zdobywam:)
Gdy słoneczko już na niebie, wstaję rankiem, rękawice swe zakładam i  idę zrywać młode listki pokrzywy. Wybieram te najzieleńsze i najdorodniejsze,w środku wiosny najpiękniejsze.
Do domku spore garści przynoszę, na desce szybciutko kroję. (Nieraz w blenderze wszystkie listki miksuję).
Na bulionie Knorr rosołek zagotuję, warzywa dodaję, marchewkę pietruszkę, pora kawałek. Doprawiam do smaku. Czekam.. aż się zagotuje. Do rosołu pokrojoną lub zmiksowaną pokrzywę dodaję i gotuję czas jakiś ,aż warzywa staną się  mięciutkie.
Na koniec tak powstałe zielone cudeńko na talerz wykładam , i się nim nieprzyzwoicie zajadam.
Aha, jeszcze jajeczko dołożyć można...)
Pyszności, ach i ten zapach świeżych ziół, obłędny:))

Polecam serdecznie zupkę pokrzywową!! Energii dodaje, odżywia całe ciało, bo witamin ma niemało!!!

41

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna zupa to moim zdaniem BOTWINA,
co nawet kolorem swoim kwiat wiosenny przypomina,
zawiera młode warzywa, pobudza kubki kwiatowe
tak jak wiosna budzi w człeku serce, duszę oraz głowę...
A w dodatku jest też tania, a to wiosną ważna sprawa,
bo fundusze niczym śniegu płatki topią się... Zabawa
przy jej gotowaniu także skojarzeniom z wiosną sprzyja...
Tak, botwinkę musi łączyć z piękną wiosną wielka przyjaźń!

A na dowód załączam przepis - z wyceną (z roku 2011, jakby coś) - i ze zdjęciem. smile

[url]https://web.facebook.com/photo.php?fbid=2214884098829&set=a.2214871418512.2129337.1449381022&type=3&theater[/url]

42

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Szczawiowa, bo szczaw rośnie wiosną

43

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Witam.. przedstawiam moją zupę, która jest łatwa prosta i pyszna!

potrzebujemy:

1 pietruszkę
pół selera
2 marchewki
1 por bez zielonego
fasolki szparagowej 200g
kalafior rozdrobniony
oliwa z oliwek lub pestek winogron
1 szklanka jogurtu naturalnego
2 łyżki mleka
2 łyżki śmietany
sól, pieprz, papryka słodka,majeranek
ser parmezan utarty 4 łyżki (lub zwykły)
mąka 1 łyżka do zagęszczenia

Wlewamy do garnka 1,5l wody i gotujemy ją.. dodajemy przygotowaną..czyli umytą obraną i pokrojoną na niewielkie kawałki fasolkę szparagową, obgotowujemy ją 10min. Na patelkę lejemy łyżkę oliwy i delikatnie smażymy krążki pora ale nie rumienimy ich!
Teraz dodajemy nasz por oraz resztę warzyw pokrojonych w słupki oraz rozdrobniony kalafior do naszego gara.
Całość gotujemy 15min przyprawiając solą i pieprzem.

Teraz robimy sos.. mieszamy mąkę i mleko dodając jogurt i śmietanę-jak na lane kluski ale bez jajka.
Polewamy na gotujące się warzywa..tak, by powstały kluski.

Przyprawiamy papryką  i majerankiem.
Podaną zupę posypujemy serem.

Zupa jest bardzo dobra w wersji pikantnej

Wywar można zrobić na kostce rosołowej lub mięsku.

Smacznego

Ostatnio edytowany przez ptaah (2016-04-24 21:13:48)

44

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najlepszą zupką wiosenną dla mnie jest " Szpinakowa" !!!! Kocham ją ! Smaczna i prosta w przygotowaniu zupa - dodaje  energii kolorem, zaskakuje składnikami a przede wszystkim nie tuczy. Ma bardzo charakterystyczny smak i zapach. Szpinakowa jest po prostu obłędna!Ma moc witamin których tak bardzo potrzebujemy prawda?

45

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna zupa to zupa kalafiorowa, cała skąpana w drobno pociętym świeżym koperku, zabielona gęstą śmietanką i z dodatkiem wiosennych warzyw!

46

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Dla mnie najbardziej wiosenna zupa to biały barszcz z prawdziwie wiosennymi "słoneczkami" z przekrojonych jajek, które uśmiechają się do mnie z talerza, dodając dobrej energii i pozytywnego nastawienia na kolejne dni, miesiące i lata! Wiosną cieszą mnie właśnie takie proste rzeczy i niczego więcej nie trzeba mi do szczęścia:)

47

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

najbardziej wiosenna zupa to zupa szczawiowa...  fantastyczna oparta na prawdziwym smaku wiosennego szczawiu ,wyeksponowana smacznymi ziemniaczkami i delikatnym ,gotowanym jajkiem ,do tego nie może braknąć naturalnej zieleninki rosnącej  w ogródku...

48

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Najbardziej wiosenna zupa jest bardzo prosta w przyrządzeniu: do kolorowych, świeżych i pachnących wiosennych warzyw należy dodać: szczyptę dobrego serca, kilka gorących myśli o nadchodzącej upalnej majówce, 2 kostki marzenia o świętym majowym spokoju, 5 łyżek dobrych intencji, pół szklanki humoru i na pewno uda się nam zupa jak marzenie, która będzie smakować całej rodzinie!

49

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

na najbardziej wiosenną zupę nominuję wielowarzywną, która składa się co najmniej z 5 różnych warzyw, jest zdrowa i pożywna, i oczywiście mało kaloryczna, żeby nie dodawać nam kilogramów, tylko zdrowej energii na poobiednią część dnia:)

50

Odp: Najbardziej wiosenne zupy - konkurs z marką Knorr!

Wiosenna zupa brokułowa z pulpecikami

Składniki na zupę:
2 litry wody
2 kostki bulionowe drobiowe Knorr
pęczek włoszczyzny (pietruszka, marchew, por, seler)
ząbek czosnku
1 świeży brokuł
2 serki topione ziołowe w trójkącikach
łyżka mąki
sól, pieprz, zioła, natka pietruszki

Składniki na pulpeciki:
500 gram mielonej wołowiny
3 łyżki mąki
1 łyżka suchej kaszy manny
2 jajka
sól, pieprz

To wiosennych zup królowa,
smaczna, kremowa zupa brokułowa!
Najlepiej smakuje z brokuła świeżego,
ale można użyć także mrożonego.
Najpierw pulpeciki przyrządzam szybciutko
i wszystkie składniki mieszam łyżką krótko.
Następnie z tej masy, z pomocą łyżeczki
wyrabiam zgrabne, nieduże kuleczki.
Można do nich dodać pietruszkę zieloną
bardzo drobniuteńko, ładnie pokrojoną.
Litr wody gotuję, wrzucam Knorra kostki,
po domu rozchodzi się już zapach boski!
Po 5 minutach kuleczki wyławiam
i do bulionu włoszczyznę wkrawam.
Marchew i pietruszkę w plasterki szatkuję,
warzyw mej wiosennej zupce nie żałuję!
Seler też się przyda i kawałek pora,
żeby pysznej zupy wyszła porcja spora.
Wszystko gotujemy mniej niż pół godziny,
żeby nie uciekły z zupy witaminy!
Gdy warzywa zmiękną brokuł dodajemy,
i na wolnym ogniu krótko gotujemy.
Pół szklanki zupy do garnka wlewamy,
w niej mąkę i serki szybko rozpuszczamy,
dodajemy do zupki i zapach wspaniały
w mig się rozchodzi po domu całym!
Zupke przez rzadkie sito przecieramy
lub blendujemy-jeśli blender mamy.
Teraz czas na pyszne do zupy dodatki-
przyprawy i sporo od pietruszki natki.
Wszystko już gotowe! Do stołu prosimy,
pulpety na talerzach zgrabnie rozłożymy,
na wierzchu kładziemy jogurtu naturalnego
dekoracyjny kleks-po łyżce dla każdego.
Słuchając pomruków podziwiamy szczerze,
jak rodzinka ze smakiem opróżnia talerze.
Pyszna jest ta zupka – syn mówi-„Shrekowa”
nasza wiosenna, witaminowa zupka brokułowa!
Pulpetów dodatek smak jej podnosi
i każdy o dokładkę czym prędzej prosi.
Więc z przyjemnością często ją gotuję
i wiosnę na talerzu mym bliskim serwuję!