1

Temat: Najbardziej wiosenne zupy

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konkursu na naszym Forum - tym razem tematem są zupy, które najbardziej kojarzą się z wiosną.

Szczegóły: [url]http://urodaizdrowie.pl/wiosenny-konkurs-na-forum-z-marka-knorr[/url]

Zapraszamy do zabawy - czeka na Was aż 5 zestawów nagród!

2

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Wiosna to dla mnie przede wszystkim zieleń, więc jeśli zupa ma kojarzyć się właśnie z tą porą roku to musi w niej przeważać właśnie zielenina! Z dzieciństwa pamiętam smak szczawiowej, którą babcia gotowała  ze szczawiu zerwanego na łące za domem... Dziś wiele bym oddała za to, żeby zjeść taką samą zieloną zupę, której smak pochodzi wprost z natury i budzi we mnie tyle miłych wspomnień!

3

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Najbardziej wiosenna zupa musi według mnie koniecznie zawierać świeże nowalijki - symbol odradzającej się przyrody. Może być nią właściwie każda zupa, która zostanie gęsto upstrzona pociętym koperkiem, pietruszką czy nawet szczypiorkiem (np. barszczyk biały, mmmm...) Pod pierzynką z takiej zdrowej zieleninki kryje się prawdziwie wiosenny smak, który wszystkim polecam:)

4

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Z wiosną kojarzy mi się tylko i wyłącznie zupa ogórkowa! Taka zrobiona z ogórków samodzielnie  ukiszonych jesienią, które ostały się z zimowych zapasów, posypana koperkiem, z dekoracją z kleksa śmietany. Wszystkie inne się przed nią chowają!

5

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Typowo wiosenna zupa to dla mnie barszcz biały, bo symbolicznie zaczyna mi wiosnę w święta wielkanocne, a potem mogę go jeść na okrągło aż do lata, kiedy przechodzę na chłodniki!

6

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Najbardziej wiosenna zupa to jest zupa brokułowa. Nawiązuje do tej pory roku nie tylko kolorem, ale też bombą witaminową, jaką zawiera dzięki takiemu zdrowemu warzywu, jakim jest brokuł. A przy okazji ma przyjemny skutek uboczny, ważny zwłaszcza wiosną, kiedy się odchudzamy na potęgę - boczki znikają po takim obiedzie!

7

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Zupa wielowarzywna - to moja królowa wiosennych zup, w której mam za każdym razem inny zestaw warzyw, zwykle te, które akurat są w lodówce... Zapewnia mi urozmaicenie, za każdym razem trochę inny smak dzięki przewadze danego warzywa... Por, marchew, cebula, bakłażan, cukinia, kalafior, seler, brokuły i co jeszcze tylko sobie wymarzę, może znaleźć się w mojej wiosennej zupie!

8

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Moja ulubiona wiosenna zupa ,to szparagowa ,ma niepowtarzalny,delikatny smak,którego nie da się zastąpić innym wiosennym warzywem.Szparagi ,to warzywo sezonowe ,a najlepsze zupy są tylko ze świeżych warzyw,dlatego w sezonie wykorzystuje to na maksa ,wyszukuje nowe przepisy,kombinuje,próbuje,bo to moje ulubione wiosenne warzywo  na,które czeka się cały rok.

9

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Glosuję na zupę kalafiorową!  To nic, że nie ma zbyt zielonego wyglądu, ale jej smak po prostu na to zasługuje, żeby ją wyróżnić wśród zup w ogóle, a wśród wiosennych w szczególności...

10

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Nominuję tu zupę pomidorową, bo wiosną szczególnie mam ochotę na lekkie obiady, a pomidorowa z ryżem i jogurtem 0% sprawdza się tu znakomicie! Poza tym od dzieciństwa to jest moja ulubiona zupa i dlatego częściej gości w moim menu niż wszystkie inne zupy razem wzięte.

11

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Moja ulubiona , najbardziej wiosenna zupa to rosół z lanymi kluseczkami:) To właśnie wiosną mam takie zachcianki, które nie liczą się z kaloriami i konsekwencjami;) Bo wiosna to czas, kiedy przede wszystkim trzeba być szczęśliwym i uśmiechniętym, nawet z dodatkowymi kilogramami!

12

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Na tytuł najbardziej wiosennej zupy zasługuje zupa z dużą ilością zielonych warzyw, a zwłaszcza szpinaku, który ma mnóstwo żelaza i zapobiega anemii, a przecież wiosną chcemy być rumiane i zdrowe - więc jedzmy jak najczęściej szpinak!

13

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Krem z brokułów to najbardziej wiosenna zupa dla mnie i mojej rodziny, bo ma kolor budzącej się do życia przyrody, jest pożywna i smakuje wyśmienicie!

14

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Gdy w sklepach i na straganach pojawiają się upragnione i długo wyczekiwane pierwsze młode warzywa,ochoczo trafiają na mój talerz.Aromat wiosennej zupy pamięta się przez cały rok.Dla mnie najwspanialsza zupa wiosenna to-BARSZCZ CZERWONY Z BOTWINKĄ,RZODKIEWKĄ,ŚWIEŻYM OGÓRKIEM,DOPRAWIONY KEFIREM,ŚMIETANĄ WIEJSKĄ,POSYPANA MŁODYM KOPERKIEM.Botwinka zawiera wiele składników odżywczych,witamin,żelaza,wapnia. Zupa ta przywołuje moje wspomnienia z dzieciństwa......Ta zupa jest jak poranny,wiosenny spacer przez ogród skąpany w delikatnym słońcu i aromacie świeżości.Spacerując zbierałam z ogrodu babci młodą botwinkę,rzodkiewkę,młody koperek.Ta zupa wabi zapachem,potem delikatnie rozpływa się w ustach,przyjemnie dotyka podniebienia,wzbudza zmysły i syci ciało,gdy zanurzamy się w jej smaku.

15

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

A ja głosuję na zupę pieczarkową, z dodatkiem świeżego zielonego koperku, w której pływają kawałki gotowanego jajka - symbolu życia i Wielkanocy!!!

16

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Wiosną przechodzę na lżejszą dietę , a lekkie zupy zabielane jogurtem 0% stają się moim codziennym posiłkiem. I dlatego każdą z nich mogę nazwać wiosenną, bo pomaga mi w utrzymaniu szczupłej figury i zrzuceniu kilku zbędnych kg po zimie:)

17

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Kapuśniak - zdecydowanie! Zupa, która ma magiczną moc odchudzania i im więcej jej zjem, tym bardziej chudnę... Polecam ją wszystkim odchudzającym się wiosną i nie tylko, bo to samo zdrowie, a do tego obłędnie smakuje:)

18

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Moja najbardziej wiosenna zupa to oczywiście zupa szczawiowa - z delikatnych młodych listków zebranych na ekologicznej łące, gdzie nikt nie wysypuje ton nawozów sztucznych, gdzie pasą się swojskie krowy, kumkają żabki, a w trawie pięknie grają świerszcze...  Uwielbiam do niej dodawać jajka od szczęśliwych kur z wiejskiej zagrody, które nie wiedzą, co to klatka i ich wolnym wyborem jest, czy spędzą noc na grzędzie w kurniku, czy pod chmurką, zaszyte gdzieś w obejściu. Taki pyszny, zdrowy obiad nastraja do spacerów wśród rozkwitającej przyrody, napawania się ciszą i spokojem, którego niestety, mało mam na co dzień... Marzę, żeby zamieszkać w domu po moich dziadkach, gdzie spędzam teraz tylko święta i urlop, żyć w zgodzie z naturą i przez cały rok cieszyć się takim jedzeniem wprost z natury, prostotą i bezstresowością pozbawionego napięć życia...

Ostatnio edytowany przez sabbrina (2016-04-26 12:13:46)

19

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Zupa ogórkowa! Teraz ogórki są w ciągłej sprzedaży, nie jesteśmy zdani na piwniczkę z przetworami u mamy, więc można poszaleć i sama gotuję ogórkową właśnie często wiosną i to w kilku wersjach:)

20

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Krem z brokułów - gęsty, pyszny, pożywny! Odkąd przestałam zamartwiać się dbaniem o linię i zaakceptowałam moje 62 kg, najczęściej wiosną rozpieszczam moje podniebienie właśnie taką zupką!

21

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Najbardziej wiosenne są zupy z różnorodnymi warzywami, nie musi to być stały zestaw,bo lubię mieszać smaki i zapachy, smakować coraz to nowych rzeczy... Uwielbiam szczególnie  kabaczki i cukinię, kapustę włoską i kalarepę!

22

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Jak kwiat kolorowa zupa jarzynowa
bardzo wiosenna, porządana, drogocenna.
W niej witamin moc, przybywa na pomoc,
by wzmoninić po zimie organizm, zachęcając by przejść na weganizm.

23

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Kalafiorek, Fasolka zielona, Marchewka
to będzie super polewka.
Z wiosną skojarzona to musi być zupa jarzynowa.
Do tego ziemniaczek, pietruszka i por.
Zajadać się można przez cały rok.
Lecz, gdy przyjdzie wiosna najlepiej smakuje,
każdy z domowników się nią delektuję.
Kostkę Knorr dodamy i smak mamy doskonały.
Kolor fantastyczny, aż jeść się chce nie tylko nielicznym.
Zdrowa i kolorowa to musi być zupa jarzynowa.

24

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Kiedy jest wiosna to jarzynowa
zupa ta dla nas jest bardzo zdrowa.
Pełna jest warzyw i zieleniny
o takiej zupce wiosną marzymy.
Lekka jest zawsze zarazem syta
przez nas zrobiona wiosennie wita.
W niej mamy błonnik w niej minerały
zupy zjadamy talerzyk cały.
Zupy to zdrowie,zdrowe jelita
więc jarzynowa niech wiosną wita.

25

Odp: Najbardziej wiosenne zupy

Wiosna to czas odnowy, szczególnego dbania o zdrowie i sylwetkę, więc niech króluje kapusta! Zupa z kapusty - z dodatkiem marchewki, pora, selera i co tam jeszcze lubicie, wpływa na podkręcenie metabolizmu - bo żeby ją strawić, organizm zużywa więcej kalorii niż ta zupa ma! Oczywiście, o ile nie przyprawimy jej śmietaną 30% i nie dodamy tłustego boczku big_smile
Dla mnie zupa z kapusty jest więc najbardziej wiosenna!