76

Odp: przyjażń, czy miłość?

No cóż, tak już to jest, ze ktoś musi być tym pierwszym...

77

Odp: przyjażń, czy miłość?

Nie uwierzysz, mam koleżankę, ma 26 lat i w wieku 15 straciła dziewictwo z chłopakiem, z którym jest do dziś.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2010-06-17 17:15:23)

78

Odp: przyjażń, czy miłość?

Widocznie od początku było dobrze, to po co zmieniać?

79

Odp: przyjażń, czy miłość?

Ale czy takie związki mają szansę wytrwać do końca? mi bardziej odpowiada opcja - spróbuj paru innych zanim osiądziesz.

80

Odp: przyjażń, czy miłość?

Nie, jestem innego zdania - choć sama zmieniłam faceta, bo nie wszystko było ok

81

Odp: przyjażń, czy miłość?

Ale czy oni nie będą chcieli kiedyś spróbować jak to jest być z kimś innym?

82

Odp: przyjażń, czy miłość?

Jeśli się pojawi rutyna, obojętność, to pewnie tak...

83

Odp: przyjażń, czy miłość?

W sumie moi rodzice też są od początku razem, tzn. nie wiem jak tato, ale dla mamy to był pierwszy raz, no i są ze sobą ponad 30 lat, ale to ludzie inaczej myślący, bo są ze sobą pomimo rutyny, a nawet braku seksu, tacy - jak do końca to do końca.

84

Odp: przyjażń, czy miłość?

Z przyzwyczajenia, po prostu się lubią pewnie?

85

Odp: przyjażń, czy miłość?

Mają takie podejście - rodzina i małżeństwo to świętość i za wszelką cenę trzeba je utrzymać.

86

Odp: przyjażń, czy miłość?

Czyli za cenę własnej nerwicy, wrzodów, galopującej depresji... Po to tylko, żeby na zdjęciach ze ślubu córki ładnie wypaść... (oglądałam - jakbym nie wiedziała, to pomyślałabym: pełnia szczęścia, harmonia normalnie...)

87

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=niechcemisie]Ale czy oni nie będą chcieli kiedyś spróbować jak to jest być z kimś innym?[/quote]
może i niektóre próbują, tylko że nic dobrego z tego nie wyjdzie

88

Odp: przyjażń, czy miłość?

Trudno powiedzieć... Czasem cuda się zdarzają... Ale z drugiej strony, gdzie one mają tego kogoś poznać, skoro głównie siedzą w domu?

89

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=Ksymena]Czyli za cenę własnej nerwicy, wrzodów, galopującej depresji... Po to tylko, żeby na zdjęciach ze ślubu córki ładnie wypaść... (oglądałam - jakbym nie wiedziała, to pomyślałabym: pełnia szczęścia, harmonia normalnie...)[/quote]
Moi rodzice nie mają wrzodów ani nerwicy czy galopującej depresji. Żyją zgodnie, dwoje schorowanych staruszków, razem dziubią w ogródku i wykonują inne prace przydomowe. Ale za wszelką cenę chcieliby utrzymać małżeństwo, gdyby zaistniała taka potrzeba. Wiem o tym.

90

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=eva45][quote=niechcemisie]Ale czy oni nie będą chcieli kiedyś spróbować jak to jest być z kimś innym?[/quote]
może i niektóre próbują, tylko że nic dobrego z tego nie wyjdzie[/quote]
No ale wiesz, rozstać się jednak z "ciekawości świata".

91

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=Ksymena]Trudno powiedzieć... Czasem cuda się zdarzają... Ale z drugiej strony, gdzie one mają tego kogoś poznać, skoro głównie siedzą w domu?[/quote]
Ta koleżanka, o której pisałam - oni nie siedzą w domu, ona wychodzi sobie do pubu z koleżankami, on z kolegami, albo razem na dyskotekę, wyjeżdżają na wakację, pracują, każde z nich codziennie może spotkać potencjalnego nowego partnera.

92

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=niechcemisie][quote=eva45][quote=niechcemisie]Ale czy oni nie będą chcieli kiedyś spróbować jak to jest być z kimś innym?[/quote]
może i niektóre próbują, tylko że nic dobrego z tego nie wyjdzie[/quote]
No ale wiesz, rozstać się jednak z "ciekawości świata".[/quote]
Z dwójką dorastających córek to może być ryzykowna taka 'ciekawość"...

93

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=niechcemisie]Nie uwierzysz, mam koleżankę, ma 26 lat i w wieku 15 straciła dziewictwo z chłopakiem, z którym jest do dziś.[/quote]
Ale ja pisałam o nich. Nie mają dzieci, do ślubu też im niespieszno.

94

Odp: przyjażń, czy miłość?

W takiej sytuacji to zdecydowanie łatwiejsze

95

Odp: przyjażń, czy miłość?

No ale tym bardziej tacy "niezobowiązani" korzystają i poznają płeć przeciwną, a oni tylko do siebie i zastanawiam się, czy tak będzie całe życie. Jak na razie drugiej takiej pary nie spotkałam. tym bardziej, że oboje są atrakcyjni, nie że są przy sobie, bo ich nikt inny nie chce.

96

Odp: przyjażń, czy miłość?

Nawet tak bym nie pomyślała... po prostu nie potrzebują przygód, to się zdarza...

97

Odp: przyjażń, czy miłość?

Tak, ale czy da się tak z jednym prez całe życie, czy nie będą kiedyś myśleć o tym, że wcześniej jednak powinni byli sprawdzić jak to jest z innymi?

98

Odp: przyjażń, czy miłość?

Hmmmm... może i powinni, zawsze są ubożsi o jakieś tam doswiadczenia (zwłaszcza o niesmak chyba)

99

Odp: przyjażń, czy miłość?

Bo mi się zawsze wydawało, że aby tak w pełni docenić partnera trzeba zobaczyć jak jest z innymi, poza tym fajnie jest nabyć jakiegoś dośiadczenia w związku, choć to ostatnie konieczne nie jest, przynajmniej, póki para sobie radzi.

100

Odp: przyjażń, czy miłość?

Teraz jest taki dostęp do informacji jak sobie związek urozmaicić, że ćwiczenia z innymi nie są potrzebne...:)