26

Odp: siedzący tryb życia

Dobra będę się rozciągać moja osobista lekarko, najlepiej w męskim towarzystwie, tył-przód tongue

27

Może być i w męskim, ale to za mało. Musisz też sama z siebie i sama ze sobą.

28

Lubię tańczyć. Tańczę często w domu, sama big_smile
Mam pokój 25m kw. i super się tańczy.

29

Ja tylko wtedy, kiedy jakiś kawałek naprawdę mnie porwie, bo ani nie przedapadam, ani tańczyć nie mogę. Przy sprzątaniu puszczam głośno muzykę i wywijam tyłkiem smile
Najgorsze jest to, że przez ostatnie 3 lata dosłownie zastygałam przed komputerem w bezruchu i po kilku godzinach łapałam się na tym, że tkwię w tej samej pozycji. Czasami długo siedziałam na zgiętych nogach, aż cierpły i ciężko było wstać.

30

Kochana, siedzisz tak, to co Cię czeka? tongue
Radzisz mnie dobrze, to polecam żebyś to też zastosowała big_smile

31

Mnie musi ktoś zmusić, tak jak ja zmuszam Ciebie tongue

32

To ja Ciebie też. Chodź tańczymy i to  już! big_smile

33

Witaj. Ja również prowadzę siedzący tryb życia, i o ile kręgosłup dokucza mi już od lat, to niestety zaczęły pojawiać się zbędne kilogramy. Dlatego teraz staram się co najmniej cztery razy w tygodniu wyjść na 1,5 godziny na rower i rozruszać się trochę.

34

ElzuniaCh. Mam dokładnie to samo. Pomaga rower?

35

Rower jak najbardziej!

36

Ja również ma siedzącą pracę i powiem Wam,że również zaczynam odczuwać coraz częśćiej takie bóle. Pracuję przy biurku prawie 10 godzin dziennie. Sprawiłam sobie wygodne krzesło oraz staram się robić sobie przerwy ale i tak nie jest to tak skuteczne...
Jakiś czas temu wybrałam się na kilka zabiegów rehabilitacji i bardzo mi to pomogło. Staram się również ćwiczyć w domu .Dobry jest żel  na bazie siarczku. Czyli żel Sulphur. Wcieram również w kręgosłup maść borowinową. Polecam zajrzeć sobie na stronę:
[url]http://sulphur.com.pl/problem/bol-kregoslupa-przyczyny-leczenie/[/url] - są tam opisane przyczyny bólu kręgosłupa oraz to jak można z tum walczyć.

37

Jeśli nw tygodniu pracujemy siedząc, to w weekend  jest grzechem spędzić czas tak samo. Wyjdźmy z psem, pobiegajmy po parku,  zróbmy coś zna działce... Posprzątajmy garaż albo strych, zawsze znajdzie się okazja do aktywności!

38

Nie wytrzymałabym długo w siedzącej pracy, dla mnie musi być jakaś aktywność fizyczna,  inaczej szybko się nudzę...

39

[quote=beeni]myślę, że wiekszosc z was tak jak ja prowadzi siedzacy tryb zycia. niestety zaczynam odczuwac bolesne tego skutki i coraz czesciej mam bole kregoslupa hmm jak sobie z tym radzicie? jakies ciwczenia, maści?[/quote]

Porzucić ten tryb! Prosta wskazówka i podejrzewam, że będzie skuteczna.

40

Niestety bardzo ciężko jest współcześnie uniknąć siedzącego trybu życia. dlatego warto sporo spacerować, uprawiać jakis sport. Potem możemy się nabawić nie ciekawych schorzeń wymagających rehabilitacji i zakupu specjalistycznego sprzętu np. w sklepie juventas.pl/ . Niestety łatwo pisać, trudniej wykonać gdy mamy pełno obowiązków i cierpimy na brak wolnego czasu sad

41

Od jakiegoś czasu zaczynam czuć się obolała podczas ruchu i podczas przekręcania się z boku na bok, bo przez ostatnie tygodnie często przesiaduję godzinami w jednej pozycji sad Godziny wykładów, potem nauka, ciągle w tej samej pozycji. Nie mogę jakoś się wziąć za gimnastykę.
Nie przypuszczałam, że kilka tygodni wystarczy, żeby wystąpił efekt "starej baby".

42

Spaceruj, biegaj, tańcz, nie pozwól mięśniom się zastać, bo później ciężko je rozruszać i każdy wysiłek kończy się zakwasami...

43

Ja mam to samo ;x

44

[quote=subtellna]Lubię tańczyć. Tańczę często w domu, sama big_smile
Mam pokój 25m kw. i super się tańczy.[/quote]
Uwielbiam tańczyć:) w zasadzie jest to moja ukochana forma ruchu, jednak mieszkam w kawalerce i ten sposób aktywności możliwy jest w zasadzie tylko wtedy, gdy mojego lubego nie ma w mieszkaniu. Na codzień pozostają więc spacery , ale nie zawsze mi się chce wyjść z domu.. Siedzący tryb niekorzystnie wpływa na mnie i na moje zdrowie , ale nie wiem jak się zmotywować do regularności i regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu wychodzić z domu.. Znacie jakiś ekstra sposób, żeby się ruszyć i wpaść w trans spacerów i takiego regularnego ruchu? Wiem, że jak ja sama się nie zmobilizuje to nikt za mnie tego nie zrobi, a na siłownię zwyczajnie szkoda mi kasy;/

45

Ale nawet siedząc np w pracy, warto zapamiętac o kilku zasadach.
Jak np postawa, czy wysokość monitora.

A do tego dobrze jest w domu ćwiczyć

46

Kto poćwiczy za mnie? Muszę brzuch zlikwidować. Od siedzenia mi spuchł. Gnaty mam zastane. Boli mnie w bokach.

47

Niestety ,ale prowadzi to do bólów kręgosłupa .Ćwiczenia w tym czasie są zalecane .

48

Po pracy 2 razy w tyg chodzę na siłownię ,żeby troszkę się rozruszać ,oprócz tego zapisuję się na rehabilitacje -wiadomo za często nie są znamy naszą służbę zdrowia .

49

No to podziwiam. Ja dawniej 2 razy w tygodniu chodziłam na zumbę. Teraz nie mam na to ani czasu, ani siły.

50

Guru  masz świętą rację .Mój syn przesiaduje całymi godzinami przed komputerem a ma dopiero 20 lat.I nie ma czucia w jednej nodze ,po zrobieniu rezonansu kręgosłupa wyszło ,że ma straszne zwyrodnienia , ortopeda powiedział, że jest za młody na takie zmiany .Zalecił mu rehabilitacje ,ale nie pomogły ,ma ćwiczyć w domu ,ale mu się nie chce, ma chodzić na basen ,ale tylko 1 miesiąc chodził ,lekarz powiedział,że teraz w młodym wieku jak nie zadba , to czeka go operacja ,ale on jest dorosły i nie zaciągnę go