101

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Facet jest z gruntu leniwy, więc najpewniej kupi zmywarkę wink

102

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

możesz spróbować z nim porozmawiać ale wątpię czy to coś da

103

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Nawet, jeśli nie da, to porozmawiać należy.
To tak jak z ruskim dronem... przekroczył granicę powietrzną Turcji i choć wiadomo, że się go zestrzeli, to trzeba najpierw ostrzec i umożliwić zmianę kursu. Dopiero kiedy jej nie zmieni, mimo powtarzanych ostrzeżeń, można przystąpić do ostrzału big_smile
Tak samo jest z facetami.

104

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Nawet po ostrzeżeniu to oni nigdy przecież nie zrozumieją, o co nam tak naprawdę chodzi... wink Najlepiej wypalić od razu: "Bo ty mnie już nie kochasz!" To ich bardziej zmobilizuje wink

105

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Tak to można ich tylko do siebie zrazić. Mężczyźni chcą mieć w domu spokój, a nie neurotyczną partnerkę o charakterze bluszczu, która chce ich usidlić. Wtedy od razu włącza im się opcja ucieczki...

106

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Narzekanie na pewno nie zmieni partnera, lepiej otwarcie i spokojnie mówić o swoich oczekiwaniach, bez pretensji i oskarżania...

107

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

do każdego partnera trzeba podejść indywidualnie. Ciężko znaleźć taki złoty środek.

108

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Są takie pary, takie małżeństwa ... On z pilotem w ręku, ona w kuchni lub przy pralce. I chociaż na ogół są to udane związki, zbudowane na stabilnym, spokojnym życiu, to czegoś im, a może bardziej jej brakuje. Kończy pracę, biegnie do domu, bo dzieci przyszły ze szkoły, bo obiad, bo pranie, bo jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia. Zabiegana, nie mająca czasu dla siebie, nie mogąca poradzić sobie z narastającymi obowiązkami.. Jak może myśleć o sobie? Przychodzi on - zmęczony, bo się napracował, bo musi odpocząć. Owszem dostrzega, że ona źle wygląda, że się nie uśmiecha, że się tak zmieniła, ale bardziej interesuje go - gdzie jest pilot ? Dlaczego obiad nie gotowy i dlaczego dzieci przeszkadzają mu w oglądaniu ulubionego programu? Tak wygląda ich każdy dzień, jeden podobny do drugiego.

109

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Do faceta trzeba wprost.  Jak nie umiesz to może wspólna wizyta u psycholog pomoże [url]http://kielczyk.pl/[/url] . Zanajdziecie wspólny język, nawzajem poznacie swoje potrzeby i oczekiwania. Nie wszyscy umieją tak wprost o tym rozmawiać.

110

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Czasem i mówienie wprost nie pomaga... Jak facet widzi, że kobieta w końcu sama wszystko załatwi, to przyzwyczaja się do lenistwa...

111

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Najczęściej jest tak, że wszystko dociera do niego dopiero wtedy jak tą kobietę straci.

112

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Oj to prawda albo ja idę spać do sypialni wcześniej ,albo on ,i tak się mijamy .Jak to zmienić ?wieczorem nie mam siły, a rano ja wcześnie wstaję

113

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Trzeba zmienić rytm dnia na podobny i będziecie wtedy szli spać razem:)

114

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

u nas ostatnio to się zmieniło, ja chodzę spać wcześniej a mój facet znacznie później bo ma jakieś problemy ze snem. Nie może spać. Zdarza się, że się kładzie nawet o 4 rano.

115

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Chce wyznać że jestem niezadowolony ze swojego życia, a przede wszystkim małżeństwa. Po kilku latach doszedłem do wniosku, że przed ślubem nie poznałem dobrze swojej żony lub też miałem złudne myślenie że kiedyś będzie inaczej. Popełniłem błąd i nie wiem czy mogę go naprawić. Kwestią która mnie teraz przygnębią jest to że ja i żona mamy odmienne wyobrażenie np w sferze intymnej, ja chciałbym próbować, przeżywać coś nowego, spełniać marzenia, a ona zupełnie przeciwnie, w tej kwestii nie ma żadnych marzeń czy pragnień tylko prosty schemat. Czy da się zmienić jej podejście czy nie warto nawet próbować?

116

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Próbować zawsze można, ale skutek zależy też od tego,  co jej proponujesz,  kobiety nie są czasem zachwycone męskimi fantazjami i musisz to zrozumieć..

117

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

I nigdy nie było lepiej? Jeśli tak, to powstaje pytanie, dlaczego wybrałeś właśnie ją? Może rzeczywiście ich nie ma i po prostu trzeba znaleźć kogoś innego do swoich fantazji? Może jak się zorientuje, że nie jest jedyna, to zacznie zmieniać swoje podejście i bardziej się starać...?

118

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

niestety ale jeśli brakuje chęci do naprawienia relacji między partnerami to nie ma sensu udawać.

119

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

To na pewno nie jest jedyna różnica między Wami i jakoś da się z tym żyć, a że jest bardzo istotna to już niestety trzeba dobierać się tak, żeby zgodzić się w tym, co dla nas najistotniejsze.
Nie stworzymy partnera na nasz obraz i podobieństwo. Można jednak drugą osobę... ZAINSPIROWAĆ smile

120

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

nic tak nie inspiruje jak widok konkurenta w pobliżu:) Sprawdzone, działa najlepiej...

121

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Pytanie czy zawsze, bo np. w moim przypadku jest tak:
- jeśli ktoś okazuje zainteresowanie moim facetem, to rośnie jego wartość i starania też wzrosnąć powinny
- jeśli mój facet okazałby zainteresowanie innej osobie, tym samym traci w moich oczach i nie starałabym się o kogoś takiego.

122

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Nigdy nie lubiłam nikomu się narzucać ,ale próbowałam nie raz się przytulić do drugiej połówki .
Niestety ,ale on widocznie w domu rodzinnym nigdy tego nie zaznał sad
Faceta 50 lat już się nigdy nie zmieni .

123

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Czy długo jesteście ze sobą? Bo jeśli tak, to czemu przez ten czas nie próbowałaś go jakoś oswoić z czułością?

Może niezbyt odpowiedni przykład, ale poznałam kiedyś kobietę, która choć kochała dzieci, nie potrafiła im tego mówić, niezbyt była czuła w słowach i gestach, nie potrafiła tego, a w jej rodzinnym domu panował chłód emocjonalny. Wychowała bez przytulania i słowa "kocham" czworo dzieci. Jej piąte dziecko było żywą maskotką, otwarte i energiczne, przytulaśne takie, mówiące bez skrępowania "kocham" i to właśnie ono sprawiło, że zaczęła przytulać i wyznawać uczucia mając niemal 50 lat.
Wiem... to kobieta, nie mężczyzna, a otwartość wzbudziło dziecko, nie partner, ale może jednak każdy pod wpływem odpowiedniego bodźca mógłby się choć minimalnie przełamać, oswoić z czułością, przestać jej krępować, POZNAĆ ją wreszcie.

124

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

To prawda, druga osoba mówiąca o uczuciach bez skrępowania potrafi otworzyć w nas  wszystkie bariery...

125

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

tylko jeszcze trzeba na taką osobę trafić, a to już jest trudniejsze