1

Temat: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Coraz więcej osób z mojego otoczenia, a nawet  w rodzinie decyduje się na rozwód właśnie ok. 40-45 lat. Wiadomo że w tym wieku trudniej znaleźć partnera, zaakceptować jego nowe dziwactwa, więc 2 moje ciotki chyba już do śmierci będą singielkami... Faceci mają łatwiej, mogą rzucić się w wir romansów i nikt ich nie będzie krytykował.  Jak myślę o takich osobach w średnim wieku, które nie wiedzą, jak na nowo poukładać życie, to mi się przypomina taki dowcip:

Być rozwiedzionym w średnim wieku to:
- nie wynosić śmieci w obawie, że ominie nas nieprzyzwoity telefon
- stać pośrodku ciemnego parkingu i krzyczeć: "Ej, złodzieje, tu jestem!"
- powiedzieć mężczyźnie, który zażądał pieniędzy i Cię przeszukał , ale ich nie masz przy sobie, że wypiszesz mu czek, jeśli przeszuka cię ponownie
- wywiesić na bramie  tabliczkę: "Wszyscy intruzi zostaną zgwałceni"
- często zaglądać pod łóżko w nadziei, że ktoś tam jest.

2

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Po 40-tce człowiek wie, na co stać go, na co nie, co jest dobre, a co złe - to z piosenki, mądrej i bardzo życiowej... Może dlatego  w tym wieku nie chce się już tkwić w czymś bezsensownym, nawet jeśli  czeka tylko samotność?...

3

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Nasze pokolenie jak będzie po 40-tce to będzie już po 2-3 rozwodach, bo średnio po 5 latach małżeństwa się teraz rozpadają... Tak że nabierzemy wprawy big_smile

4

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

To jest prawdziwa  desperacja:)
"Być rozwiedzionym w średnim wieku to:
- nie wynosić śmieci w obawie, że ominie nas nieprzyzwoity telefon"

Na szczęście są komórki, więc rozwodnik nie utonie w śmieciach i nie zjedzą go robaki - tylko trzeba pilnować żeby telefon się nie rozładował wink

5

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

W tym wieku można już zająć się sobą, swoimi pasjami, bo dzieci najczęściej już dorosłe... A jeśli mąż/żona ich nie podziela, to oddalenie się w takim związku jest  pewne.

6

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Na pewno po 40 dużo trudniej się zdecydować, ale także rozwód otrzymać. Niedawno znajoma się zdecydowała na taki ruch i rozwód dostała, teraz zupełnie inna kobieta. O ile dobrze pamiętam to mecenas Budrewicz  prowadził jej sprawę i z opowieści wynikało, że była bardzo zadowolona i to głównie jego zasługa, że jest teraz wolna.

Ostatnio edytowany przez Wess (2015-11-03 15:59:55)

7

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Jak jest dobry powód to dostaniesz rozwód bez problemu, nieważny jest wiek...

8

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

[quote=Tassimo]W tym wieku można już zająć się sobą, swoimi pasjami, bo dzieci najczęściej już dorosłe... A jeśli mąż/żona ich nie podziela, to oddalenie się w takim związku jest  pewne.[/quote] Dokładnie, to samo miałem napisać

9

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Druga młodość ma już doświadczenie życiowe i można wtedy stworzyć nowy, lepszy związek, dać sobie szansę na ciekawsze życie...

10

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Coraz mniej ludzi się pobiera, pewnie dlatego, że widzą, jak łatwo rozpadają się małżeństwa, np. ich rodziców...

11

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Dla człowieka, który ma już za sobą pół życia, przystosowanie do zmian jest trudne, rozwód to chyba dla niego ostateczność, a nie kaprys..

12

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Jeśli  to jest cena za święty spokój albo ciekawsze życie niż nudna codzienność z kimś, kto przestał już zauważać, że ma w domu kobietę, to  warto ją ponieść...

13

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

A ja wam powiem, że..
...że życie zaczyna się po 40 ;p  I warto tego nie zmarnować...

14

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

40 lat to całkiem fajny wiek, tak mi się wydaje. Gorzej chyba rozwieść się w wieku 50-55 lat, bo i utrzymać się  trudniej w przypadku kłopotów z pracą i wygląd też już nie tak atrakcyjny.
Czterdziestki, które znam i które się rozwiodły, odmłodniały w magiczny sposób i są z rozwodu zadowolone. To mamy moich koleżanek.

15

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Kobiety po rozwodzie znów chcą się podobać.. Są gotowe wydać pół pensji na zabieg odmładzający i znów zaszaleć wink

16

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Znam facetów co twierdzą, że ich rówieśniczki lepiej wyglądają po 40-tce niż w młodości smile Może coś w tym jest, że z wiekiem kobiety bardziej potrafią wyeksponować urodę, ukryć mankamenty?...

17

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Nie wyobrażam sobie zaczynać układanie życia na nowo już teraz, a co dopiero za 15 lat...? ...

18

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

A ja sobie wyobrażam to w każdym wieku smile Czasami ktoś nam zburzy ustalony porządek i co wtedy? Chcemy czy nie chcemy musimy sobie jakoś na nowo to ułożyć. Na zmiany powinno być miejsce, czas i gotowość zawsze.

19

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

W wieku 40 lat to jeszcze nie jest taka tragedia, ale jak się rozwodzą ludzie mający ponad  60 lat, to jest albo ich głupota, że tak długo z tym czekali albo jakaś absurdalna życiowa porażka...

20

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Mój dziadek rozwiódł się będąc po osiemdziesiątce. Przez większość małżeństwa i tak byli w separacji i mieszkali osobno. To była tylko formalność, konieczna do zawarcia nowego małżeństwa i rozstrzygająca kwestię dziedziczenia.

21

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

U schyłku życia może właśnie bardziej się  myśli, czy ktoś zasługuje na spadek po nas i stąd takie radykalne ruchy?... W rodzinie koleżanki też była taka długoletnia separacja jej dziadków, tylko dziadek potajemnie sprzedał, co się dało (głównie ziemię, a jej wmawiał, że tylko dzierżawi temu, co ją uprawia), i babcia dopiero po jego śmierci zorientowała się, jak mało jej zostało...

22

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Niewesoła sytuacja.
U mnie babka zmarła rok przed dziadkiem, już jako rozwódka. Dziadek zafascynował się o trzydzieści lat młodszą łowczynią spadków wink Był jej trzecim mężem.

23

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Dziadek pewnie chciał się odmłodzić przy takiej młódce, na pewno liczył na to, że dzięki niej dociągnie do setki, a tu taki 'zonk' wyszedł...

24

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

Po czterdziestce mężczyźni przechodzą andropauzę.Dążą do dłuższej młodości kupują drogie auta,
oglądają się za młodszymi kobietami, dbają o wygląd
i czasem szukają dużo młodszych kobiet do nowego związku.

25

Odp: Rozwód po 40-tce - co dalej?

To nie znaczy, że mamy być dla nich bardziej wyrozumiałe, bo przecież andropauza nie pozbawia ich mózgu... wink