76

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

A nie możesz zmienić numeru, po prostu?

77

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Jak partner nas zaniedbuje, to czasem wynika z tego, ze my same się zaniedbujemy, znika ta magia, jaka była na początku...

78

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Mój numer jest od dawna ten sam. Dużo znajomych go zna i jestem przyzwyczajona do jego, więc raczej odpada smile

A temat wiodący tu-Zaniedbywanie przez partnera.
Nie ma tu jakiejś reguły, normy.
Każdy facet jest inny i na każdego co innego działa,
a są tacy, na których nic chyba nie podziała.
Już tak mają,że myślą tylko o sobie hmm

79

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

[quote=tryness]Jak partner nas zaniedbuje, to czasem wynika z tego, że my same się zaniedbujemy, znika ta magia, jaka była na początku...[/quote]

Faceci tak mają, że lubią zmieniać obiekt zainteresowań... Po paru latach chcą znów przeżyć te emocje, które były na początku związku, ale bywa, że już z kim innym, niestety...

80

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Ogólnie rzecz biorąc - trudno jest utrzymać zainteresowanie przez długi czas tym samym.
Partner, który niewiele w swoim własnym życiu doświadcza, nie rozwija się, nie kształtuje,  jest jak ten sam odcinek serialu oglądany w kółko.

81

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Facet-serial big_smile big_smile
No i takiego oglądać latami tongue

82

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

[quote=summerlove][quote=tryness]Jak partner nas zaniedbuje, to czasem wynika z tego, że my same się zaniedbujemy, znika ta magia, jaka była na początku...[/quote]

Faceci tak mają, że lubią zmieniać obiekt zainteresowań... Po paru latach chcą znów przeżyć te emocje, które były na początku związku, ale bywa, że już z kim innym, niestety...[/quote]

Dziewczyny, bo należy w sobie co jakiś czas coś zmieniać, kolor i długość włosów, upodobania, sposób ubierania, zafundować mu parę zwrotów akcji w domowym życiu i od razu poczuje się jak w niebie:)

83

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Wczytałam się i... ciekawe są te "zwroty akcji"
To trzeba chyba opracować-Plan przeciwko nim, a na korzyść nam tongue

84

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Każdy, nie tylko mężczyzna, potrzebuje urozmaicenia w związku, nuda zabija najlepsze uczucia... Wiadomo, że jak są dzieci, to wszystko zaczyna się kręcić wokół nich, są problemy, ale warto znaleźć czas też tylko dla siebie, np. wysłać dzieci na weekend do babci... smile

85

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Podobno mężczyznę trzeba podziwiać, chwalić za coś.
Jemu taka kobieta odpowiada wink

86

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Jeśli jest za co, to nawet trzeba chwalić... Ale jak nie ma - to kłamać...?

87

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

No właśnie big_smile
Dać jemu fałszywą otoczkę,że taki wyjątkowy? tongue

88

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Zawsze znajdzie się powód, choćby taki, że zrobił coś w domu żeby nam ulżyć:) Nie musi to być od razu nie wiadomo jakie osiągnięcie, a pochwały zawsze mobilizują:)

89

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Oczywiście smile
Odniósł talerz do zlewu po obiedzie-pochwała big_smile

90

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Jak pochwalimy, to następnym razem może i umyje wink A z czasem może dojdzie do takiej wprawy, ze od razu będą też gruntowne porządki w całej kuchni!

91

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Każdy lubi pochwały smile
Poeksperymentować można big_smile

92

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Zawsze jest za co pochwalić. Facet może na przykład umieć bekać głośniej od swoich kolegów. Jeśli oni go za to podziwiają, to chyba coś w tym jest...

Kiedyś przeczytałam, że jeśli zwraca się uwagę facetowi, że zrobił coś źle, albo nie zrobił wcale, to tylko się go zniechęca. Nie skrytykowałam niedokładnie umytych naczyń, bo w końcu przemógł się i zrobił to. Miałam na uwadze przeczytaną poradę i przemilczałam, ale nawet nie wiecie, ile kosztowało mnie powstrzymanie się przed umyciem tych naczyń raz jeszcze... NATYCHMIAST big_smile
A facet... on ma sam zobaczyć, że zrobił coś niedokładnie i następnym razem postarać się bardziej, bo kiedy kobieta zwróci mu uwagę, poczuje się tak: "Ja się staram, a choćbym nie wiem co zrobił, dla niej jest źle i źle."

93

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Bekanie to cenna umiejętność, jak już spadnie pod stół to go łatwiej zlokalizować big_smile

94

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Zamiast krytykować lepiej samej to poprawić? Wtedy do końca życia (albo związku) będzie nas tym irytował...:/

95

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

No i weź zmień takiego tongue Zrobi źle, ale nie można nic powiedzieć.

96

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Albo zmień na innego:)v Tylko czy lepszego...? wink

97

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Nigdy nie wiadomo kto tam siedzi pod skórą tongue

98

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Zniechęcony  partner na pewno nie będzie koło nas skakał... Więc lepiej dbać o relację, jeśli chcemy mieć z niego pożytek... smile

99

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Pewnie,że to działa w obie strony.
Co dajesz, to otrzymujesz (jak zawsze z wyjątkami od reguły) smile

100

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

[quote=milagro]Zamiast krytykować lepiej samej to poprawić? Wtedy do końca życia (albo związku) będzie nas tym irytował...:/[/quote]
Niby najlepiej nie zrobić nic, w sensie ani nie krytykować, ani nie poprawiać, tylko pozwolić mężczyźnie zrobić to po swojemu, niech się uczy poprzez próbowanie, a nie tresowanie (skoro w domu rodzinnym nie nauczyli go, że po sobie się sprząta).
Niestety wtedy opcje są takie:
- może facet rzeczywiście zauważy, że nie domył szklanki czy czegoś i następnym razem będzie dokładniejszy, brawo! smile
- facet nie zauważy, bo przecież skoro zostało UMYTE to jest CZYSTE, męska logika - z punktu A do punktu B najprostszą drogą. Wtedy trzeba będzie albo jeść w brudnym, albo potajemnie umyć jeszcze raz (ja tak zrobiłam).

Pozostałe rozwiązanie dotyczą:
1. Wzięcia spraw w swoje ręce, czyli komunikatu:"W tym domu naczynia myję tylko ja!!!".
Skutki: facet się ucieszy i usiądzie przed tv, potem poskrobie się po cojones i pomyśli: "Zdaniem tej zrzędliwej baby jestem do niczego i nie potrafię talerza umyć". Następnego dnia usłyszy kobiece westchnienie i dochodzące z kuchni lub aneksu grymaszenie, że znowu góra naczyń.
2. Znalezienia mężczyzny, który dba o porządek wokół siebie, ale uwaga... pośród nich jest wielu wymagających, którzy robią to nie tylko dlatego, że lubią czystość, ale... dążą do tego, by wszystko było podług ich myśli. Znam takich! Irytują się, kiedy ktoś robi coś nie tak, jak oni by zrobili. Tak więc tu jest pewne ryzyko. Trzeba odróżnić takiego typa od człowieka, który jest po prostu schludny i czysty.