1

Temat: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Zauważyłam, że faceci którzy sami wychowują dziecko są postrzegani przez kobiety jako niemęscy i nieatrakcyjni.. Mam takiego kolegę i wiem, e chciałby kogoś sobie znaleźć, ale nie może, chociaż na oko nic mu nie brakuje... Ilekroć próbuje nawiązać jakąś znajomość to zawsze dziecko okazuje się dla pań problemem...
Pytając dlaczego zrywają kontakt zanim jeszcze dało się kogoś poznać na żywo, część z nich  z rozbrajającą szczerością mówi, że chcą być najważniejsze w życiu faceta i nie zniosą tego by facet dzielił uwagę między ją a dziecko.
Taki egocentryzm kobiet trochę martwi, i wydaje mi się że jest w tym sporo prawdy...

2

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Też znam 2 takich mężczyzn, a co do tematu to myślę, że ogólnie  kobiety wolałyby zajmować się swoimi dziećmi a nie cudzymi, bo  na ich wdzięczność raczej nie będą mogły liczyć...

3

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Osobiście nie chciałabym, żeby mój facet miał jakieś inne dzieci...

4

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

W takiej sytuacji  trzeba być odpowiedzialnym i  nie narażać dziecka na ciągłe zmiany "cioci", co robią niektórzy ojcowie... Osobiście nie zdecydowałabym się na taki związek.

5

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

No ja nie wiem co jest trudniejsze... kiedy facet sam wychowuje dziecko, co może świadczyć o dużej odpowiedzialności, o tym, że potrafi kochać, choć mógłby olać i oddać dzieciaka, czy może to, że ma dziecko, które wychowuje inna kobieta i z tą swoją byłą musi wciąż utrzymywać kontakt.

6

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

I tak źle, i tak niedobrze... Ale życie bywa  trudne też dla takiego dziecka...

7

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Chyba najbardziej właśnie dla niego sad Szkoda, ze często nie chce sobie pomóc i jeszcze bardziej utrudnia.

8

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Dziecku trudno jest zaakceptować że już nie jest najważniejsze i jedyne w życiu ojca, że pojawia się ktoś, kto zabiera część jego czasu, uczuć, uwagi..

9

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

[quote=niechcemisie]No ja nie wiem co jest trudniejsze... kiedy facet sam wychowuje dziecko, co może świadczyć o dużej odpowiedzialności, o tym, że potrafi kochać, choć mógłby olać i oddać dzieciaka, czy może to, że ma dziecko, które wychowuje inna kobieta i z tą swoją byłą musi wciąż utrzymywać kontakt.[/quote]

Takie zawirowania rodzinne są coraz częstsze, ludzie się rozstają bez względu na uczucia dzieci, coraz mniej jest dzieci wychowywanych w pełnej rodzinie

10

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Plusem jest to, że facet chce zajmować się dzieckiem, nie oddaje go dziadkom albo do domu dziecka, trzeba umieć to docenić...

11

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Jakoś się utarło, że dzieci po rozwodzie zostają z matką, więc jeśli to facet okazuje się lepszym opiekunem dla nich , to niezbyt dobrze świadczy o jego niegdysiejszych  wyborach jeśli chodzi o kobietę...

12

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Jeśli dobrze wychowuje dziecko to moim zdaniem jest godny zaufania i jest na pewno bardziej odpowiedzialny niż inni (bo musi też myślec o dziecku). A kobieta angazująca się w taki związek musi mieć na względzie, ze nie zawsze będzie nr 1.

13

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Ale coraz więcej kobiet nie chce mieć dzieci, a co dopiero wychowywać cudze...

14

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

to wielkie ryzyko pakować się w związek w którym jest już dziecko. Mam znajomych którzy są w takich związkach i coraz częściej myślą o rozstaniu bo właśnie dziecko jest ta kością niezgody. Generalnie problem jest taki, że jak dziecko zaczyna sprawiać kłopoty to rodzic zawsze staje po jego stronie i to powoduje kłótnie i jeszcze większe zaognienie sytuacji.

15

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

[quote=Oversajz]Zauważyłam, że faceci którzy sami wychowują dziecko są postrzegani przez kobiety jako niemęscy i nieatrakcyjni.. Mam takiego kolegę i wiem, e chciałby kogoś sobie znaleźć, ale nie może, chociaż na oko nic mu nie brakuje... Ilekroć próbuje nawiązać jakąś znajomość to zawsze dziecko okazuje się dla pań problemem...
Pytając dlaczego zrywają kontakt zanim jeszcze dało się kogoś poznać na żywo, część z nich  z rozbrajającą szczerością mówi, że chcą być najważniejsze w życiu faceta i nie zniosą tego by facet dzielił uwagę między ją a dziecko.
Taki egocentryzm kobiet trochę martwi, i wydaje mi się że jest w tym sporo prawdy...[/quote]

Dla mnie mezczyzna ktory samotnie wychowuje dziecko jest megameski, pokazuje ze umie sie zatroszczyc o cos wiecej niz o czubek wlasnego nosa smile) moze panie, z ktorymi sie zadaje kolega sa po prostu na tym etapie zycia, ze cchca być dla niego całym światem. ja wiem, to troszke dziecinne, ale co poradzisz smile)

16

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

A czy związałabyś się z nim i pomagała mu zajmować się dzieckiem? Bo co innego być z daleka, a co innego w to wejść...

17

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

związki z kimś kto ma już dziecko jest bardzo trudny, wiem to bo mam wśród znajomych takie osoby których związki posypały się ze względu na różnice w wychowaniu.

18

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Dziecko nie jest przyczyną rozstania, tylko pretekstem. Komuś przestaje się podobać i odchodzi, a każdy p0owód jest dobry.

19

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Generalnie kobieta z dzieckiem ma więcej na głowie niż tylko to, żeby się bawić i korzystać z życia, nie każdy facet to rozumie... A samotny ojciec ma podwójnie gorzej, bo z reguły gorzej mu wychodzi zajmowanie się dzieckiem.

20

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Takie osoby często zostają same z przyczyn całkowicie odmiennych niż same uważają za prawdziwe. Wygląd, posiadanie dziecka czy zasobny stan konta mają oczywiście znaczenie - jednak jak od każdej reguły istnieją wyjątki. Dlaczego więc taka "inteligentna" persona z dość ciekawym charakterem i złotym sercem dla swego dziecka nie jest w stanie natrafić na tą przysłowiową "piękną połówkę".?
Często ze względu na swoje wymagania.
Jeszcze częściej ze względu na swój brak akceptacji dla swoich wad.
Największym jednak grzechem jest nieumiejętność zachowania się w sposób naturalny w kontakcie z przedstawicielkami płci przeciwnej, traktowanie ich na wyrost - np. jak księżniczki lub zwyczajne nie radzenie sobie w relacjach z innymi.

21

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Muszą myśleć nie tylko o sobie, ale i o dziecku, żeby taki związek nie odbił się źle na nim...

22

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Zastanawiam się, czy samotnie wychowujący dziecko/dzieci ojciec, z przyczyn innych niż śmierć ich matki, jest zdolny naprawdę zaufać kobiecie. Po takim ciosie, jakim jest opuszczenie dzieci przez matkę, kiedy powszechnie uważa się miłość matki i dziecka za najsilniejszą na świecie więź, może być niezwykle trudno.
Poza tym z pewnością nie będzie chciał narażać dzieci na to, że kobieta, do której się przywiążą, będzie kolejną bliższą osobą, która znika z ich życia, więc będzie wyjątkowo ostrożny.

23

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

To trochę szokujące, że kobieta nie chce by facet dzielił swoją miłość między nią i dziecko, a tymczasem większość pań, gdy już urodzi dziecko, to właśnie dziecko stawia na pierwszym miejscu.

24

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Myślę, że jak kobieta lubi dzieci to i cudze zaakceptuje...

25

Odp: Samotny ojciec - czy atrakcyjny dla kobiet?

Dla nie nie byłby atrakcyjny, bo dzieci oznaczają problemy, wymagają poświęcania im czasu, a dla cudzych nie chciałabym się poświęcać.